Strona główna > Bez kategorii > Baszar al-Assad – antyglobalista roku

Baszar al-Assad – antyglobalista roku

Źródło: http://www.syrianews.ru/node/3524

Data publikacji: 4.01.2013

Tłum. RX

assad

Rosyjska organizacja „Opór antyglobalistyczny”, na podstawie wyników ankiety sondażowej ogłosiła prezydenta Syrii Baszara al-Assada „antyglobalistą roku”.

Na stronie internetowej organizacji (http://anti-glob.ru) czytamy jak następuje:

„Baszar al-Assad- Antyglobalistą roku 2012

Większością głosów strony www.anti-glob.ru, antyglobalistą roku został obwołany prezydent Syrii, Baszar al-Assad. Syn wybitnego działacza politycznego, twórcy współczesnej Syrii, Hafeza al-Assada, Baszar doszedł do władzy po śmierci ojca, w warunkach „ograniczonej demokracji”. Był postrzegany jako osoba o miękkim charakterze. I planiści „kontrolowanego chaosu na Bliskim Wschodzie” najprawdopodobniej zacierali ręce kiedy w ślad za „demokratycznymi rewolucjami” w Tunisie, Egipcie, Jemenie, zaczęły się fermenty w Syrii. Rzeczywiście, Syria pozbawiona ropy naftowej, nie wóróżniała się wysokim poziomem życia. A różnorodność wyznań i narodów (oprócz muzułmanów mieszkają tam chrześcijanie, jest najstarsza społeczność ormiańska i są obozy palestyńskich uchodźców) czyniło kraj bardzo podatnym na wstrząsy. Jeszcze jednym niebezpiecznym czynnikiem wybuchowym byli mieszkańcy miasta Homs gdzie 20 lat temu wybuchło powstanie, krwawo stłumione przez Hafeza al-Assada. Dzieci rozstrzelanych wtedy buntowników wydoroślały… Początkowo Baszar al-Assad, prawdopodobnie, uzasadniał nadzieje agresorów. Poszedł na złagodzenie i demokratyzację reżimu, odbyły się wielopartyjne wybory, w parlamencie pojawili się opozycjoniści. Ale w tym samym czasie prezydent okazał się krańcowo twardy w tłumieniu zamieszek, w likwidowaniu operacji terrorystycznych i w obronie kraju. I w tej działalności był on praktycznie popierany przez całe społeczeństwo, włącznie z opozycjonistami, ale za wyjątkiem tych, którzy chowając się za tym terminem i korzystając z pomocy Zachodu, w rzeczywistości popychali kraj do wojny domowej. Od ponad dwóch lat w kraju leje się krew z powodu terrorystów, których większość stanowią najemnicy. Zachodni przywódcy, zwłaszcza z USA, szaleją z wściekłości i pienią się. Syria okazała się przeszkodą w realizacji ich planów stworzenia strefy chaosu. Syria przeszkadza w organizacji napaści na Iran i rozpoczęciu destabilizacji Azji Środkowej. W rzeczywistości okazuje się, że nieduży, starożytny kraj, jest tarczą przeciwko marszowi globalizatorów, niszczycieli naszego świata. Rozumieją to przywódcy Rosji i Chin, którzy nie opuścili Syrii tak jak zrobili to z Libią. A wódz oporu, prezydent Baszar al-Assad, został sztandarem walki z globalizacją.

TRZYMAJCIE SIĘ BRACIA, SYRYJCZYCY !

Komentarz: do tej pory tytuł „Antyglobalisty roku” otrzymali: Slobodan Miloszewicz, Ahmadinedżad, Łukaszenko, Chavez, Fidel Castro i Muammar Kaddafi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.