Strona główna > Polska > Banderowcy jak tchórze ukrywają się za Matką Bożą

Banderowcy jak tchórze ukrywają się za Matką Bożą

Decyzja „czekoladowego” Petro Poroszenki, tak jak wcześniejsze decyzje „pomarańczowego” Wiktora Juszczenki, wprowadziła konsternację w wielu środowiskach. Dlatego też banderowcy propagandyści, także ci z Polski, próbują wmówić europejskiej opinii publicznej, że wybór daty 14 października to nie gloryfikacja morderców Polaków, Żydów, Ormian, Czechów i sprawiedliwych Ukraińców, ale – uwaga! – chęć oddania czci Matce Bożej – pisze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Po prawej stronie Stepan Bandera (w czarnej marynarce za księdzem w czerwonej szacie liturgicznej), źródło: nnm.me
Po prawej stronie Stepan Bandera (w czarnej marynarce za księdzem w czerwonej szacie liturgicznej), źródło: nnm.me

Tak jakby Europa była ślepa i nie widziała, że w tym dniu od lat ulicami ukraińskich miast przechodzą nie religijne procesje z ikonami, ale faszystowskie marsze z pochodniami i czerwono-czarnymi flagami oraz portretami Stepana Bandery, który zorganizował szereg zabójstw, w tym polskiego ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego.

Dla przykładu, Przemysław Grajewski vel Żurawski, namaszczony przez Jarosława Kaczyńskiego na kandydata na ministra spraw zagranicznych, napisał:

Z punktu widzenia realiów dzisiejszych jest to niezręczność w stosunku do Polski – sądzę jednak, że niezawiniona (…)Warto pamiętać, że w ukazie Poroszenki nie ma ani słowa o UPA – zatem wiązanie powołania Dnia Obrońców Ukrainy z wolą uczczenia antypolonizmu UPA nie ma pokrycia w rzeczywistości.

Oczywiście zaufany prezesa PiS nie dodał, że Petro Poroszenko, jak to można przeczytać na stronie internetowej prezydenta Ukrainy, 14 października br. w czasie wizyty u banderowców z ochotniczego batalionu, noszącego imię zbrodniczej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, publicznie pochwalił czyny UPA. I komu Żurawski chce wciskać swój ideologiczny kit? Ale to już problem PiS, który przez taką propagandę strzela sobie w czasie kampanii wyborczej w stopę.

Spodziewam się, że propagandziści ci zaatakują też  ogólnopolską akcję protestacyjną, której główne wydarzenia zaplanowane są w czwartek 23 października na godzinę 17.00.

https://www.facebook.com/events/793631067361156/?context=create&previousaction=create&source=49&sid_create=826349475#

Przy okazji zachęcam, aby uważnie  śledzić, co w tych dniach będą mówić i pisać o gloryfikacji UPA polscy politycy, zwłaszcza ci „prawdziwi prawicowcy”. Z pewnością wielu z nich odkryje swoją prawdziwą twarz.
Będzie to swoistego rodzaju test.

A ci, co opowiedzą za banderowcami i nacjonalistami ukraińskimi nie powinni dostać naszych głosów w trzech kolejnych kampaniach wyborczych.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/banderowcy-jak-tchorze-ukrywaja-sie-za-matka-boza

Data publikacji: 16.10.2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *