Strona główna > Rosja > Banda Putina nie wie, co robić: kraj jest wyniszczony, i nic nie może go ocalić, oprócz nas samych

Banda Putina nie wie, co robić: kraj jest wyniszczony, i nic nie może go ocalić, oprócz nas samych


źródło: http://shturmnovosti.com/view.php?id=54867

54867

przygotował: Pluszowy Miś

Motto jednego z kapłanów sekty świadków putleryzmu: “Poczytajcie, wy polskojęzyczne śmiecie, którzy nie odróżniacie Żyda od Rosjanina, Bolszewii or “ruskich”, a Związku Sowieckiego od Rosji”.

WŁAŚNIE CAŁY CZAS CZYTAMY – MOŻE CZAS WEJŚĆ W POLEMIKĘ NA ARGUMENTY RZECZOWE, A NIE RYNSZTOKOWE OBELGI?

Rosja wkracza w okres recesji. Sytuacja ekonomiczna w państwie może być oceniana z punktu widzenia części globalnego kryzysu, ale wewnętrzne przyczyny recesji mogą mieć nie dające się z góry określić konsekwencje na skalę międzynarodową.

Gospodarka kraju jest ściśle związana z ceną ropy, która przynosi ogromne przychody finansowe z tytułu eksportu ropy naftowej i gazu (kontrakty długoterminowe związane z kursowaniem ceny ropy). Pod koniec 2008 i na początku 2009 doszło do gwałtownego spadku cen ropy, co doprowadziło kraj na próg upadku, tak samo jak w 1998 roku. W 2009 r. spadek PKB w Rosji był największy w porównaniu z innymi krajami “Twenty Big”. Krach udało się zażegnać poprzez ogromne wpływy środków z funduszy rezerwowych utworzonych w poprzednich latach i gwałtowny wzrost wydatków publicznych.

Od kwietnia 2009 r. cena ropy zaczęła ponownie rosnąć i nadal pozostaje wysoka, mimo trwającego kryzysu gospodarczego. Rosja została ocalona i ponownie wykazywano wzrost gospodarczy. W 2010 i 2011 r., PKB wzrósł w sposób zadowalający, ponieważ rząd zwiększył emerytury i wynagrodzenia urzędników publicznych, aby stymulować konsumpcję, a tym samym wzrost gospodarczy. Ale w 2012 roku przy wysokich wydatkach rządowych oraz cenie ropy, PKB wzrósł wg oficjalnych danych o 3,4% w porównaniu do 4,3% w 2011 r.

Na 2013 rząd przyjął już mniej błyskotliwą prognozę w wysokości 2,5%. Ale wydaje się ona być zbyt optymistyczne, ponieważ w pierwszym trymestrze, według oficjalnych (sfałszowanych) danych, ten wzrost wyniósł tylko 1%, przy czym rozwój przemysłu lekkiego praktycznie przestał istnieć. Wszystko to dzieje się w doskonałym czasie, gdy wpływają ogromne sumy z tytułu eksportu surowców. W 2012 roku, Kreml był dumny z osiągnięcia najwyższego poziomu produkcji ropy od czasu upadku Związku Radzieckiego.

Niewielu wierzy w oficjalne statystyki, zatem biorę pod uwagę dane na temat transportu kolejowego, szczególnie ważne w tak ogromnym kraju, z bardzo ograniczonym dostępem transportu drogowego.

W pierwszym trymestrze 2013 roku spadły one o 4,1%, co wyraźnie wskazuje na recesję. Problemem jest to, że jeśli wyłączyć z obliczeń przemysł ropy i gazu, sytuacja w innych sektorach jest katastrofalna. Kraj jest wyniszczony i nic nie może go uratować. Dlatego Putin jest teraz bardzo zaniepokojony i wezwał swych ministrów i doradców, aby zdecydować, co zrobić.

Rozwiązania mogą być trzy. Pierwszy sposób (niemożliwy do realizacji) polega na tym, żeby zająć się rozwiązywaniem problemów kraju i znaleźć na to sposoby. Drugi sprowadza się do tego, że należy w dalszym ciągu zwiększać wydatki publiczne kosztem znacznego wzrostu deficytu budżetowego. Ten sposób jest możliwy, ale jest to w sprzeczności z politycznym otoczeniem, bo wtedy Moskwa będzie musiała zwrócić się do Zachodu o sfinansowanie długu publicznego, co ograniczyłoby swobodę działania gangu Putina w dziedzinie polityki zagranicznej i zmniejszyłoby jego status jako “niezależnego” mocarstwa światowego. Trzeci sposób – jest najbardziej niepokojący. Jest to związane z dalszym wzrostem cen ropy naftowej w wyniku działań Rosji, prowokujących niestabilność albo wywołujących konflikt w krajach Bliskiego Wschodu lub Iranie.

Uwaga odredakcyjna: To może być jedna z podstawowych przyczyn, dlaczego towarzysz Putin wysłał do Syrii systemy S-300.

b2gaclxa9hun

Rząd Rosji, a dlaczego w rządzie Rosji jest tylu żydów?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *