Strona główna > NWO > Ballada o neokonserwatystach i Nowym Porządku Świata – E. Michael Jones

Ballada o neokonserwatystach i Nowym Porządku Świata – E. Michael Jones

Autor monumentalnych dzieł, takich jak „Libido dominandi”, „Żydowski duch rewolucyjny” (wydany w Polsce jako „Gwiazda i Krzyż”), „Jałowy Pieniądz” czy też „Zdeprawowani moderniści” śpiewa balladę o amerykańskich neokonserwatystach oraz tworzonym przez nich Nowym Porządku Świata. Nagranie pochodzi z 2016 roku.

Neokonserwatyzm – doktryna polityczna zapoczątkowana przez nowojorskich komunistów (trockistów) pochodzenia żydowskiego, którzy stali w opozycji do stalinowskiego komunizmu. Przed drugą wojną światową krytykowali Stalina za budowanie socjalizmu w granicach jednego kraju, zamiast roznosić rewolucję na obszar całego świata. Po II wojnie światowej stali w opozycji do sowieckiego komunizmu, który zaczął otwarcie zwalczać polityczny Syjonizm oraz wpływy żydowskie w sowieckim aparacie państwowym (patrz spisek lekarzy kremlowskich). Kiedy Partia Demokratyczna, której członkami byli neokonserwatyści (jeszcze wtedy jako zimnowojenni liberałowie) skręcała w lewą stroną a nominację prezydencką z tej partii uzyskał George McGovern, krytykujący amerykański militaryzm i zaangażowanie USA w Wietnamie, neokonserwatyści zaczęli zasilać szeregi Partii Republikańskiej.

Tarapaty w jakich znalazł się Izrael w trakcie wojny Jom Kippur, połączone z prezydenturą Jimmy’ego Cartera spowodowały, że neokonserwatyści definitywnie zerwali z Demokratami (z nielicznymi wyjątkami) i przyjęli radykalnie antyarabską oraz antysowiecką politykę, gdyż Związek Radziecki uznawali za największe zagrożenie dla Izraela ze względu na jego wsparcie dla krajów arabskich. Po upadku ZSRR neokonserwatyści zaczęli wykorzystywać amerykańską armię do przebudowywania Bliskiego Wschodu tak, aby Arabowie zaczęli walczyć między sobą, odwracając tym samym ich uwagę od państwa żydowskiego i niszcząc ich kraje, napuszczając na siebie zwaśnione plemiona i wrogie wobec siebie odłamy islamu. George H. W. Bush, wykluwający się postzimnowojenny ład, w którym Stany Zjednoczone będą w stanie każdemu innemu krajowi dyktować swoją wolą, również a może przede wszystkim poprzez siłę militarną (patrz Doktryna Wolfowitza) nazwał Nowym Porządkiem Świata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *