Strona główna > Bez kategorii > Bafomet w Jałcie

Bafomet w Jałcie

Źródło: http://www.religion.in.ua/news/ukrainian_news/8092-nad-vxodom-v-voroncovskij-dvorec-visit-glavnoe-pravilo-islama-a-v-livadijskom-dvorce-nikolaya-ii-nashli-znak-dyavola-foto.html

Data publikacji: 1.02.2011

Tłum. RX

Wnętrze pałacu Livadia. Nad rzeźbą Pallas Ateny widnieje płaskorzeźba Bafometa

Nad wejściem do Pałacu Woroncowskiego widnieje główny dogmat islamu a w Pałacu Livadia cara Mikołaja II odnaleziono płaskorzeźbę diabła.

W Pałacu Livadia cara Mikołaja II odkryto satanistyczny symbol. Znajduje się on we wschodniej części Białej Sali w której odbywała się historyczna Konferencja Jałtańska w 1945 roku. Według informacji gazety „Jałta KiK” (www.yalta-kik.com.ua) we wschodniej części Białej Sali odkryto wyobrażenie Bafometa, który to symbolizuje Szatana męskiej płci z kobiecymi piersiami, głową kozła i skrzydłami. Jest on także zwany Czarnym Kozłem, Kozłem Judasza i Kozłem Mendes. Płaskorzeźba znajduje się nad niszą w której stoi rzeźba Pallas Ateny.

„Duchowny cerkwi p.w. Podniesienia Krzyża Świętego potwierdził, że jest to symbol Szatana. Ale ani on ani obsługa pałacu o pochodzeniu płaskorzeźby niczego nie wiedzą oprócz tego, że od czasu budowy pałacu w 1911 roku, oficjalnie, nie dokonywano żadnych zmian we wnętrzach pałacu”- pisze gazeta.

Zauważmy, że Pałac Livadia został wybudowany na zamówienie cara Mikołaja II jako letnia rezydencja imperatora. Rodzina Mikołaja II corocznie spędzała tutaj wiele miesięcy. Razem z nimi nierzadko w pałacu przebywał spowiednik rodziny carskiej, św. Jan z Kronsztadu. Ponadto w Białej Sali pałacu odbywały się w 1945 roku posiedzenia historycznej Konferencji Jałtańskiej. Obecnie tutaj regularnie są organizowane szczyty i zjazdy szefów państw, zwłaszcza od 2004 roku w pałacu odbywają się szczyty Jałtańskiej Strategii Międzynarodowej, informuje gazeta „Nowyj Riegion”.

Jak poinformował z Krymu korespondent portalu „Rieligija w Ukrainie”, nie jest to jedyny przypadek oryginalnych detali w architekturze czasów carskich. Przykładowo nad głównym wejściem do ałupińskiego Pałacu Woroncowskiego wielkimi literami arabskimi umieszczony jest napis powitalny o treści: „Nie ma Boga prócz Allacha a Mahomet prorokiem jego”.

 

Pałac Woroncowskij. Wewnątrz łuku po obu stronach nad wejściem jest wyryty główny dogmat islamu: „Nie ma Boga prócz Allacha a Mahomet prorokiem jego”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.