Strona główna > Zdrowie > Badanie kliniczne THC

Badanie kliniczne THC

leczenie marihuaną

mariBadanie z Harvardu dowodzi, że marihuana leczy raka

Naukowcy z Harvardu badali chemiczny wyciąg THC w badaniach laboratoryjnych i na myszach. Mówią, że jest to dopiero pierwszy zestaw eksperymentów, mających wykazać, czy związek THC faktycznie aktywuje receptory naturalnie wytwarzane przez organizm do walki z rakiem płuc. Badacze sugerują, że THC lub inne czynniki, jakie aktywują te receptory mogą być stosowane w sposób ukierunkowany w leczeniu raka płuc.

Chociaż medyczny substytut THC, znany jako Marinol, był już stosowany jako środek pobudzający apetyt dla pacjentów chorych na raka i przy innych podobnych zabiegach, kilka badań wykazało, że THC może mieć działanie przeciwnowotworowe.

Interesująca część opisu w poniższym filmie. Jedynym dotąd badaniem klinicznym, jakie poddało THC próbie klinicznej kuracji przeciw przerzutom nowotworu było niedawno zakończone brytyjskie badanie pilotażowe. Przez trzy tygodnie, badacze wstrzykiwali myszom standardowe dawki THC, a myszom tym wszczepiono ludzkie komórki raka płuc, i stwierdzono, że nowotwory zmniejszyły się po kuracji zarówno wielkością, jak też pod względem ciężaru o około 50 % u leczonych zwierząt w porównaniu do grupy kontrolnej. Stwierdzono również około 60-procentowe zmniejszenie ilości zmian nowotworowych w płucach u tych myszy, a także znaczne zmniejszenie ilości markerów białkowych związanych z progresją nowotworu.

Stwierdzone przypadki zgonów rocznie (dane USA) 1-7-2009-12-45-25-pm

źródło: http://www.sciencegymnasium.com/2013/08/harvard-study-says-marijuana-cures.html

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.