Strona główna > Finanse i pieniądze > “Austriacka” szkoła ekonomiczna – SPONSORZY

“Austriacka” szkoła ekonomiczna – SPONSORZY

Szkoła - Wiadomości Wolna Polska

Tekst poniższy jest oparty na wypowiedzi Anthony Migchelsa, lecz jest to raczej kompilacja jego kilku wpisów. Dla porządku zamieszczam kluczowy link:

Mówisz że marksizm jest antytezą kapitalizmu który jest dla nas (Money Power) świętością. To właśnie z tego powodu one są dokładnymi przeciwnościami, w nasze ręce pchają one dwa bieguny tej planety pozwalają nam być jej osią. Te dwie sprzeczności, jak bolszewizm i my, mają swoją tożsamość w Międzynarodówce.”

To powiedział Otto Kahn, bankier inwestycyjny. Kahn był wielkim “filantropem”. Miał dużo pieniędzy do rozdania, to jest zdjęcie jego chałupy:

Dom Otto Kahna szkoła Wolna Polska Wiadomości

William S. Volker (1859-1947) był niemieckim Żydem, bogatym “przedsiębiorcą” w Ameryce. Do walki z socjalizmem utworzył Volker Fund dla finansowania reakcyjnej ideologii opartej na leseferyzmie i darwinizmie społecznym. Doktryna ta nazwała się później libertarianizmem.

Libertarianizm jak jego bliźniacza siostra “austriacka” szkoła ekonomiczna zostały wymyślone przez Synagogę Szatana jako druga strona sporu dialektycznego z komunizmem.

William Volker był kluczową postacią w tworzeniu libertarianizmu. Nie był on ekonomistą czy filozofem ale miał pieniądze i bardzo istotne koneksje z Uniwersytetem w Chicago który był szkołą utworzoną przez Johna D. Rockefellera.

“Droga do zniewolenia” Friedricha von Hayeka została wydana w 1944 roku. Ta obrona leseferyzmu i promocja tezy że każda próba narzucenia regulacji na wielki biznes prowadzi nieuchronnie do totalitaryzmu – to było dokładnie to czego Volker Fund potrzebował. Volker Fund opublikował tę książkę na chicagowskim uniwersytecie i dopilnował aby znalazła się w każdej bibliotece w Ameryce. Volker Fund finansował czołowych przedstawicieli “austriackiej” szkoły ekonomicznej i miał znaczny wpływ na chicagowską szkołę ekonomiczną, w tym na Miltona Friedmana.

Ludwig von Mises nigdy w życiu nie miał na tym uniwersytecie płatnej posady, był on utrzymywany przez Davida Rockefellera i przez dekady brał kasę od Volker Fund i powiązanych z nim “przedsiębiorców” takich jak Lawrence Fertig.

Ludwig von Mises - szkoła - Wiadomości Wolna Polska
Ludwig von Mises

 Biograf von Misesa, Richard M. Ebeling: “Wielu czytelników będzie zaskoczonych gdy dowiedzą się że genewski Graduate Institute for International Studies i sam von Mises po przyjeździe do Ameryki były dofinansowywane wielkimi grantami z Rockefeller Foundation. W zasadzie w trakcie pierwszych lat życia von Misesa w Stanach Zjednoczonych, przed jego posadą jako “visiting professor” na nowojorskim uniwersytecie w 1945 roku był on niemal całkowicie uzależniony od finansowo od grantów z Rockefeller Foundation.” Jako “visiting professor” w Nowym Jorku otrzymywał wynagrodzenie od Fertiga.

Sam David Rockefeller jest znany z deklaracji że jest on zwolennikiem “austriackiej” szkoły ekonomicznej. Friedrich von Hayek był jego nauczycielem w London School of Economics w latach 30-tych.

Murray Rothbard również był finansowany przez Volker Fund: “Rothbard rozpoczął swoją pracę dla Volker Fund w 1951 roku i pracował tam do 1962 roku gdy fundusz został rozwiązany. Większość pracy Rothbarda w funduszu dotyczyła czytania i oceniania książek, artykułów prasowych i innych materiałów. Na podstawie rekomendacji Rothbarda i drugiej etatowej czytaczki – Rose Wilder Lane – dyrektorzy funduszu podejmowali decyzje w sprawie promocji wybranych materiałów.”

Murray Rothbard - szkoła - Wiadomości Wolna Polska
Murray Rothbard

Rothbard później określił swoją pracę w Volker Fund jako najlepszą w życiu.

Volker Fund wypróbował nową taktykę, która później została rozpowszechniona: wykreował masę przeróżnych organizacji “wolnościowych” luźno ze sobą powiązanych, co sugerowało niezależność i powszechność ruchu libertariańskiego. Wśród nich była Fundacja Edukacji Ekonomicznej która później utworzyła Mont Pelerin Society.

Mont Pelerin Society swoją nazwę wzięła z szwajcarskich Alp gdzie odbyła się pierwsza konferencja. Stowarzyszenie zostało utworzone przez von Hayeka z finansowym wsparciem Volker Fund, który płacił za rachunki amerykańskich uczestników. Stowarzyszenie tworzyli również von Mises, Milton Friedman i Karl Popper. W sumie ośmiu laureatów nagrody Nobla z ekonomii stało się członkami Mont Pelerin.

Heritage Foundation była również dzieckiem Mont Pelerin Society, także Manhattan Institute for Policy Research i Atlas Economic Research Foundation, która stworzyła masę różnych think-tanków typu Fraser Institute.

Ilość pieniędzy zainwestowana w tego typu aktywność była olbrzymia: „John Blundell, przewodniczący Institute for Economic Affairs, w przemówieniu do Heritage Foundation i Atlas Economic Reserach Foundation w 1980 roku przedstawił rzadki przypadek błędu w wysiłkach tego ruchu. Mówiąc z dezaprobatą o próbach subsydiowania uniwersyteckich posad “wolnej przedsiębiorczości” w wielu krajach świata Blindell skarżył się na zmarnowanie setek milionów dolarów, może nawet miliarda dolarów. To był tylko jeden z wielu programów tego ruchu.”

Volker Fund został rozwiązany w 1962 roku. Pozostałe po nim 7 milionów dolarów przekazano to towarzystwa Hoovera. W tym czasie inna ultrabogata żydowska rodzina Kochów () przejęła organizację libertarianizmu i “austriackiej” szkoły ekonomicznej.

Fred Koch utworzył John Birch Society w 1958 roku. Tam był szkolony Ed Griffin. Napisał on później słynną książkę “the Creature of Jekyll Island”. To była w zasadzie przerobiona genialna praca Eustace Mullinsa “Secrets of the Federal Reserve” z kluczowym wyjątkiem – z wyłączeniem analizy standardu złota jako spisku bankierów oraz z pominięciem narzucenia przez Brytanię zapłaty podatków w złocie jako przyczyny Wojny o Niepodległość Stanów Zjednoczonych. W zamian książka Griffina wzywała do powrotu do standardu złota. W ten sposób “austriacka” szkoła ekonomiczna stała się częścią “Truth Movement”.

Syn Freda Charles Koch ufundował CATO Institute razem z Murrayem Rothbardem. CATO do dzisiaj jest liderem w promowaniu libertarianizmu.

Libertarianizm to ruch żydowski, większość czołowych libertarian to Żydzi (). Von Mises, Rothbard, Alissa Rosenbaum (Ayn Rand), Irwin (i Peter) Schiff.

Peter Schiff twierdzi że jego dziadek Jacob Schiff to nie jest ten sam człowiek co Jacob Schiff słynny “filantrop” z Wall Street. Jacob Schiff przez dziesięciolecia finansował rewolucyjnych socjalistów w Rosji w tym cały żydowski terroryzm który doprowadził do zamordowania Aleksandra II Romanowa i całej rzeszy dygnitarzy, finansował budowę japońskiego przemysłu i wojnę Japonii z Rosją z 1904-05 roku i całą żydowską dywersję aż do kataklizmu Rewolucji bolszewickiej.

Jacob Schiff - Szkoła - Wiadomości Wolna Polska
Jacob Schiff
Peter Schiff - Szkoła - Wiadomości Wolna Polska
Peter Schiff

Rothbard miał interesujące poglądy na rolę rasy i nierówności rasowych na wolnym rynku. Rothbard był dumnym “rasistą” (w języku polskim chyba nie ma takiego słowa, piszą “racialist”, po rosyjsku jest takie słowo jak “pасиализм”) ponieważ teoria ras wykazuje prawdziwe źródło nierówności na wolnym rynku – genetykę. Wiara w biologiczną nierówność ras była dla Rothbarda częścią projektu libertariańskiego ponieważ nierówność rasowa pokazywała jak rynki odzwierciedlają naturę.

Wiara w żydowską supremację rasową osiąganą przy pomocy lichwy i spekulacji prowadzi więc bezpośrednio do “austriackiej” szkoły ekonomicznej i jej znanego propagatora.

Podsumowanie

Libertarianizm i “austriacka” szkoła ekonomiczna to nie jest efekt pracy wielu niezależnych myślicieli. Wręcz przeciwnie – wszyscy główni propagatorzy tego ruchu byli silnie powiązani. Na początku Volker Fund udostępnił wielkie pieniądze ponieważ “austriacka” szkoła ekonomiczna została uznana za właściwą odpowiedź na komunizm, to wszystko dla utrzymania dialektycznego sporu – charakterystycznej taktyki Synagogi Szatana.

Dzisiaj “austriacka” szkoła ekonomiczna to już ugruntowana opozycja wobec współczesnego monopolistycznego kapitalizmu. Za tą opozycją stoją dokładnie te same siły które stały za inną opozycją wobec kapitalizmu sto lat temu – za rewolucyjnym socjalizmem. To są ciągle nowojorskie “fundacje dobroczynne” i na szczycie – te same rodziny.

Ilustracja części powiązań libertarianizmu i “austriackiej” szkoły ekonomicznej przygotowana przez Anthonego Migchelsa:

Skąd idą pieniądze dla - Szkoła - Wiadomości Wolna Polska

Przygotował: Szczypior

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.