Strona główna > Świat > Austria wprowadzi kary za noszenie burki!

Austria wprowadzi kary za noszenie burki!

Austria przygotowała szereg przepisów, które mocno uderzą w imigrantów. Jednym z nich jest kara finansowa za publiczne noszenie burki. 

Download von www.picturedesk.com am 29.11.2016 (15:35).  Burqa-clad Pakistani female religious students stand on the debris of the Jamia Hifza seminary in Islamabad on July 4, 2008 to mark the first anniversary of the Red Mosque military operation. Hundreds of Islamists gathered outside Islamabad's Red Mosque on July 4 and chanted slogans against President Pervez Musharraf to mark the anniversary of the bloody storming of the building in which more than 100 people died July last year. AFP PHOTO/Farooq NAEEM - 20080704_PD3197 - Rechteinfo: Werbliche Nutzung nur nach Freigabe!

Szereg decyzji podjętych przez austriacki rząd ma na celu lepszą integrację mieszkańców kraju z przybyłymi imigrantami, głównie z krajów muzułmańskich. Jednym z najważniejszych przepisów, który z pewnością wzbudzi wiele kontrowersji w Europie, jest zakaz noszenia burki w miejscach publicznych. Grozi za to kara grzywny w wysokości 150 euro.

To jednak nie wszystko. Muzułmanie w Austrii nie będą mogli również rozdawać Koranu ani nosić innych ubrań zasłaniających twarz.

Jednak oprócz zakazów, imigranci będą mieli również zobowiązania. Przede wszystkim będą musieli oni wykonać określoną ilość prac społecznych rocznie. Jeżeli nie będą się z tego wywiązywać, zostaną im znacznie obniżone otrzymywane świadczenia. Ponadto wszyscy imigranci będą mieli obowiązek uczestniczenia w specjalnych zajęciach. Ich celem jest nie tylko nauka języka, ale również zasad i wartości, które panują w Austrii.

Źródło: http://wmeritum.pl/austria-wprowadza-kary-noszenie-burki/184428

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *