Strona główna > NWO > Austria: kard. Schönborn ponownie udostępnił katedrę w Wiedniu aktywistom LGBT

Austria: kard. Schönborn ponownie udostępnił katedrę w Wiedniu aktywistom LGBT

W wiedeńskiej katedrze św. Szczepana ponownie zorganizowano koncert promujący agendę i postulaty ruchu LGBT. Podczas występu, z którego dochód zostanie przeznaczony na organizacje walczące z AIDS zaśpiewał popularny homoseksualny aktywista, Conchita Wurst.

W zeszłym roku wiedeński metropolita objął patronatem spektakl wystawiony w katedrze św. Szczepana, podczas którego grający role homoseksualistów aktor, bez koszuli stawał na balaskach ołtarzowych. Ponadto, przy głośnej elektroniczno – rockowej oprawie muzycznej, w strojach prostytutek pląsali aktorzy przebrani za demony.

Kardynał Christoph Schönborn także w tym roku stanął w roli gospodarza pro-homoseksualnego wydarzenia. W nocy z 30 listopada na 1 grudnia 2019, wnętrze XIV – wiecznej katedry ponownie wypełniły śpiewy artystów wspierających ruch LGBT. Dochód z koncertu przeznaczono na organizacje walczącą z plagą AIDS wśród osób homoseksualnych.

Gwiazdą wieczoru okazał się homoseksualny aktywista i draq queen Thomas Neuwirth, znany pod pseudonimem WURST (Conchita Wurst). Wraz z Neuwirthem wystąpili popularni austriaccy artyści: Cesar Sampson, Dorretta Carter czy Konstanze Breitebner.

Katedra stała się jednym z 15 wiedeńskich placówek, gdzie zorganizowano pro-homoseksualne wydarzenia kulturalne pod wspólnym szyldem „Believe Together”. Gery Keszler, aktywista LGBT i współorganizator wydarzenia podziękował wiedeńskiemu hierarsze za udostępnienie katedry.

„Bardzo dziękujemy za zaufanie jakim darzy nas kard. Schönborn” – mówił.

„Kardynał Christoph Schönborn oraz Toni Faber zapraszają ponownie w tym roku na specjalne wydarzenie charytatywne w wiedeńskiej katedrze św. Szczepana, pod hasłem Tęsknota za aniołami, w ramach którego będą występy muzyczne i prelekcje” – czytamy w opisie wydarzenia.

_________________________

Źródło: lifesitenews.com / Facebook.com

https://www.pch24.pl/austria–kard–schonborn-ponownie-udostepnil-katedre-w-wiedniu-aktywistom-lgbt,72485,i.html

Za; https://gazetawarszawska.com/index.php/antiecclesia/4233-austria-kard-schoenborn-ponownie-udostepnil-katedre-w-wiedniu-aktywistom-lgbt

2.12.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.