Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > „Auschwitz: początek nowej ery?”

„Auschwitz: początek nowej ery?”

„Po Auschwitz chrześcijańskie kościoły nie chcą już nawracać Żydów … Po Oświęcimiu chrześcijański świat potrzebuje nawrócenia”.*

ks. Gregory Baum, żydowski „konwertyta”.

a

JPII klęczy przed „Ścianą Śmierci” w Auschwitz

„Auschwitz: początek nowej ery?”

…czytałem książkę zatytułowaną „Auschwitz: Początek nowej ery”?

Jest to zbiór artykułów z „Międzynarodowego Sympozjum o Holocauście”, które odbyło się w katedrze św. Jana Bożego w Nowym Jorku w dniach 3-6 czerwca 1974 r.

Książka jest edytowana przez Eva Fleischer i opublikowana przez kościół katedralny św. Jana Bożego i „Anti-Defamation League” z „B’nai B’rith”.

Tytuł książki powinien stanowić teoretyczne «uzasadnienie racjonalnymi argumentami«  kontrowersyjnego »przesunięcia«  Auschwitz przed Kalwarię;

»Postawienie«  Auschwitz przed Kalwarią;  — odtąd  ma być nauczane w chrześcijańskich Kościołach i szkołach, ponieważ dokładnie po to,  katolicy, protestanci, rabini i inni, —  w tym Elie Wiesel, — zebrali się na sympozjum.

Gregory Baum (rzekomo) nawrócony na katolicyzm żyd  i katolicki ksiądz, był asystentem kardynała Bei i peritus (konsultantem teologicznym) na II Soborze Watykańskim, szczególnie w trzech najbardziej niepokojących dokumentach Vaticanum II, Dignitatis Humanæ, Unitatis Redintegratio iNostra Aetate.  (…)

Ks. Gregory Baum otworzył sympozjum zwracając się wprost do biznesu(„biznes” ma się rozumieć to Żydzi):

„Po Auschwitz Kościoły chrześcijańskie nie chcą już nawracać Żydów.

Chociaż nie mogą być pewni podstaw teologicznych, które ich dyspensydują od tej misji, to Kościoły zdały sobie sprawę, że nawracanie  na chrześcijaństwo Żydów  jest duchowym  pozbawianiem i wykluczaniem  ich z ich własnej tożsamości, a tym samym jedynie wzmacnia skutki holokaustu.

Kościoły ponadto uświadomiły sobie śmiertelną ironię ukrytą w chrześcijańskim argumencie nawracania Żydów; bo po Auschwitz i uczestnictwie w nim narodów,  to świat chrześcijański potrzebuje nawrócenia.

Największe Kościoły przybyły, aby odrzucić misję nawracania Żydów, nawet jeśli nie ma wystarczającego uzasadnienia doktrynalnego.

Mamy tu do czynienia z przypadkiem często spotykanym w historii Kościoła, gdzie praktyczna decyzja ze strony Kościołów w odpowiedzi na znaczące okoliczności lub wydarzenie, poprzedza dogmatyczną refleksję, a właściwie staje się wskazówką przyszłego rozwoju doktrynalnego.

Powodowani poczuciem wstydu — ponad formułą doktrynalną negującą żydowską istność, — Kościoły  uznały judaizm jako prawdziwą religię przed Bogiem, z samoistnymi wartościami i stanowieniem, a nie jako etap na drodze do chrześcijaństwa …

Nowe otwarcie na żydowską wiarę i pojawienie się nowego zrozumienia misji odzwierciedlają reakcję sumienia chrześcijańskiego na głos Holocaustu …

Kościoły wierzą, że  poprzez te wydarzenia  zostały one pouczone przez Słowo: oni sami poddali się osądowi Bożemu.”

Baum później często wraca do tej myśli, że

— „Słowo Boże” przemawia do „sumienia chrześcijańskiego” poprzez „Holocaust” i wyjaśnia, co jest „wymagane” w reakcji na „wezwanie Boga”.

__________________

* ks. Gregory Baum, „Auschwitz, Początek Nowej Ery „, str. 113; Konsultant  teologiczny Soboru Watykańskiego II, żydowski „konwertyta” / (Second Vatican Council theological adviser, Judaic ‚convert,’ Fr. Gregory Baum, Auschwitz, Beginning of a New Era?, p. 113)

m.jasińska

Na podstawie

„Auschwitz: początek nowej ery?”

Posted by Maurice Pinay

The New Catholic „Shoah” Theology: Newsletter #47

April 28, 2009

Za; http://mauricepinay.blogspot.com/2009/04/auschwitz-beginning-of-new-era.html

ZOBACZ:

Konwersja na judaizm „nie może równać się Żydowi z urodzenia”

Za: https://forumdlazycia.wordpress.com/2017/09/02/auschwitz-poczatek-nowej-ery-2/#more-48082

Data publikacji: 2.09.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.