Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Watykan – Marrano Bergoglio ( Franciszek ) uznaje prawdziwość ewolucji

Watykan – Marrano Bergoglio ( Franciszek ) uznaje prawdziwość ewolucji

UWAGA! Przedstawiony poniżej artykuł, pochodzący z rosyjskiego portalu , a przedstawiający absolutną, w istocie, apostazję Watykanu, niestety używa błędnych określeń w rodzaju „papież”, „katolicyzm”, itd., traktując powstałą nową judeochrześcijańską sektę soborową, będącą częścią NWO a nie mającą nic wspólnego z Jezusem Chrystusem i Jego nauczaniem, jako Kościół Katolicki. Kościół Katolicki pozostaje już jedynie w katakumbach, w przenośni i dosłownie, a organizacja, która podaje się za Kościół Katolicki jest w istocie Antykościołem, narzędziem zwodzenia i tumanienia mas nominalnych katolików. Trzeba ten fakt wziąć pod uwagę czytając poniższy artykuł.

APTOPIX_BRAZIL_POPE_MASK_XFD104-2013JUL09_212400_528.jpg„Papieska” maska spada: „Papież” Franciszek mówi, że Księga Rodzaju z uwagi na Stworzenie jest nieprawdą! Modernistyczny Kościół nie naucza już dłużej kreacjonizmu – wiary, że Bóg stworzył świat w sześć dni – i mówi, że relacja w Księdze Rodzaju jest alegorią stworzenia świata przez Boga.

MARRANO BERGOGLIO – APOSTATA KTÓREGO BLUŹNIERSTWO NIE ZNA GRANIC !!!

—————————————————————————————————————————————

Watykan – papież Franciszek po raz kolejny potwierdził swoją reputację innowatora, czyniąc rewolucyjne oświadczenie o uznaniu przez niego naukowych teorii ewolucji i Wielkiego Wybuchu, które, według jego słów, absolutnie nie zaprzeczają idei istnienia Boga-Stwórcy.

Przemawiając w Papieskiej Akademii Nauk w Watykanie, Franciszek przerwał wieloletnią tradycję katolickiej opozycji wobec świata naukowego. „Kiedy czytamy o stworzeniu świata w Księdze Rodzaju” – mówił on – „to ryzykujemy przedstawienie Boga jako maga z różdżką czarodziejską, zdolnego stwarzać dosłownie wszystko. Ale tak nie jest”.

„On stworzył ludzi” – kontynuował papież – „i pozwolił im rozwijać się zgodnie z ustanowionymi dla każdego prawami wewnętrznymi ażeby mogli oni osiągnąć prawdziwą doskonałość’. Według słów Franciszka, główne istniejące teorie kosmologiczne absolutnie nie są sprzeczne z ideą istnienia Boga, a wręcz przeciwnie” – uzupełnia Franciszek.

„Teoria Wielkiego Wybuchu” – przytacza jego słowa gazeta „The Independent” – „za pomocą, której dzisiaj wyjaśniamy pochodzenie świata nie obala interwencji Stwórcy lecz wręcz przeciwnie, wymaga jego istnienia”.

Boskiego udziału, w opinii Franciszka, potrzebuje wszystko co żyje, od zarania ewolucji. „Natura ewolucji” – oświadczył on – „nie jest sprzeczna z samym pojęciem stworzenia ponieważ rozwój zakłada pierwotne stworzenie ewoluujących istot”.

Retoryka papieża oznacza, że, w opinii większości uczonych i specjalistów, zakończyło się panowanie teorii kreacjonizmu i inteligentnego projektu, które odrzucają naukowe koncepcje i głoszą wyłącznie boskie pochodzenie świata i człowieka.

Kościół Katolicki jeszcze setki lat temu zdobył sławę żarliwego przeciwnika nauki. Franciszek jednakże nie jest pierwszym rzymskim pontifexem, który, w tej odwiecznej walce, bierze stronę naukowego postępu. Pionierem w tej kwestii jest papież Pius XII, prowadzący Kościół Katolicki od 1939 roku do 1958 roku. Jan Paweł II także mówił, ze teoria ewolucji jest „czymś więcej niż hipotezą”.

Szef włoskiego Narodowego Instytutu Astrofizyki, profesor Giovanni Bignami, nazwał wypowiedzi papieża wybitnymi i znaczącymi.

Za: http://russian.rt.com/article/56752

Data publikacji: 29.10.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *