Strona główna > Bez kategorii > Atak zielonego oporu na konsulat USA w Bengazi

Atak zielonego oporu na konsulat USA w Bengazi

Źródło: http://antyimperializm.wordpress.com

Wczoraj wieczorem zielony ruch oporu, udający rebeliantów, przeprowadził atak na konsulat USA w Bengazi. Zginął amerykański ambasador w Libii Chris Stevens (na zdjęciu) oraz trzech jego współpracowników. Tłum przeciągnął amerykańskiego ambasadora po ulicy. Ruch oporu zdołał wedrzeć się do środka placówki i podpalili budynek. Podczas ataku doszło do walk między ruchem oporu a siłami bezpieczeństwa szczurów.

Początkowo informowano, że atak przeprowadzili islamiści (ci co na każdym kroku robią sobie zdjęcia pod flagą USA), co też potwierdzały w pewnym stopniu źródła oporu (w północnej Cyrenajce, a zwłaszcza w Bengazi, zieloni przeprowadzają dużo działań jako szczury, bo łatwo jest im się przemieszczać – u szczurów panuje totalny chaos i nie znajdują się oni pod jednym dowództwem jak zieloni). Jednak dzisiaj wiceminister spraw zagranicznych szczurów Wanis al-Szarif powiedział, że ataku dokonali lojaliści Kaddafiego, o czym poinformowały również polskie (polskojęzyczne/admin) media :

http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,Atak-na-konsulat-USA-w-Libii-nie-zyje-amerykanski-ambasador,wid,14917838,wiadomosc.html?ticaid=1f283&_ticrsn=5

http://www.tvn24.pl/ambasador-usa-zamordowany-obama-potepia-libijczycy-przepraszaja,276383,s.html

W linku powyżej jest filmik, na którym widać płonący konsulat. Tutaj jest filmik z walkami (za dużo nie widać, ale słychać strzelaninę, włączcie od 50 sekundy) : http://www.facebook.com/#!/photo.php?v=545210398825968

Zapewniam, że za atakiem stoi zielony opór.

Dzisiaj zaatakowany został również amerykański konwój, który opuścił konsulat – 2 Amerykanów zginęło, a 14 zostało rannych.

Ciężkie walki trwają również w innych miastach, zwłaszcza w Trypolisie i Sabha. Dzielnica Trypolisu Abu Salim jest już w pełni kontrolowana przez zieloną armię. Kontrolują również w całości dzielnice Boslem i Andalus. Trypolis jest podzielony między zieloną armię, szczury i Al-Kaidę, ale zdominowany jest przez zielonych. Wiele kolejnych miejscowości zostało oczyszczonych lub zdominowanych przez zielonych.

Od 1 września, kiedy część ruchu oporu rozpoczęła powstanie, znacznie wzrosła aktywność zielonej armii i nie słabnie, a wręcz się nasila. Szczury są w panice. Według niepotwierdzonej informacji jeden batalion szczurów z Bengazi dostał rozkaz wycofania się do Egiptu.

Dżalil powiedział dzisiaj, że rozmawiał telefonicznie z Clinton i Cameronem i powiedzieli mu, że NATO planuje przeprowadzić nowe operacje wojskowe w Libii. Widzą, że sytuacja całkiem wymknęła się im spod kontroli i siły okupacyjne są już na wyczerpaniu. Będą próbowali jak najdłużej przeciągnąć wojnę i uniemożliwiać odrodzenie się zielonej Libii, która będzie dla nich ogromnym zagrożeniem. Jednak nic im to nie da. Libijczyków nie da się przestraszyć. Mogą bombardować, przysłać kolejne 200 tysięcy najemników, ale my się z tym uporamy, zabijemy każdego wroga. Zielone lwy rozszarpią wszystkie szczury. Zachód powinien się też liczyć z tym, że Libijczycy odwdzięczą się za ewentualne nowe masowe bombardowania, podejmując zdecydowane środki odwetowe – Muammar zakazał takich działań, ale w każdej chwili może zmienić dyrektywy. Powie jedno słowo, a populacja USA w miesiąc zmniejszy się o 20%. Zachód musi się liczyć również z tym, że wydając wojnę Libii, wydaje ją nie tylko dzielnym Libijczykom, ale również Algierii, Nigrowi, milionom zwolenników Kaddafiego w całej Afryce, która kocha Kaddafiego, jak również zwolennikom zielonej Libii na całym świecie. Kaddafi wspierał dziesiątki ruchów socjalistycznych i narodowo-wyzwoleńczych na całym świecie. Libia jako jedyne państwo dostarczała broń IRA w Irlandii (setki ton) – piszą o tym nawet na anglojęzycznej wikipedii. Wspierał Afrykę, chciał ją zjednoczyć i całkowicie uniezależnić  od Zachodu. Wszyscy oni pamiętają o tym i są gotowi pomóc, część już pomaga.

Przepraszam za tygodniową nieobecność – teraz będę niestety rzadko publikował raporty (głównie w niedziele). Dzisiejszy raport jest bardzo ogólny, ponieważ mój przyjaciel, który tłumaczy mi z arabskiego, ma jutro i pojutrze końcowe egzaminy na studiach i nie chcę mu przeszkadzać.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Jqfrur3-ojY

Allah Muammar Libia wa bas!

Adrian Świątkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.