Strona główna > Bliski Wschód > Assad gotów oddać broń chemiczną

Assad gotów oddać broń chemiczną

Assad

181716572Assad gotów oddać broń chemiczną, jeśli USA przestaną grozić Syrii

Prezydent Assad powiedział w czwartek, że jego rząd odda syryjską broń chemiczną pod nadzór międzynarodowy w ciągu miesiąca po podpisaniu Konwencji ONZ o broni chemicznej (CWC), ale tylko pod warunkiem, że Stany Zjednoczone powstrzymają się od dalszego stosowania swej „polityki gróźb” wobec Syrii.

Syria złoży wniosek do ONZ i Organizacji ds. Zakazu Stosowania Broni Chemicznej w ciągu kilku dni. Wniosek będzie zawierać dokumenty techniczne niezbędne do podpisania porozumienia„, powiedział Assad w wywiadzie dla telewizji Rossija-24. „To są standardowe procedury, a my się do nich dostosujemy”.

Assad podkreślił jednak, że Syria nie będzie przestrzegać tych procedur jednostronnie, gdy znajduje się w obliczu zagrożenia ze strony USA i międzynarodowego wsparcia sił bandyckich rebeliantów.

Kiedy zobaczymy, że USA naprawdę chcą stabilności w naszym regionie, przestaną grozić nam interwencją wojskową i dostarczać broni terrorystom, wówczas uznamy za możliwe dokonanie finalizacji wszystkich niezbędnych procedur”.

Assad ostrzegł, że atak na Syrię zniszczy cały Bliski Wschód, i wezwał inne kraje w regionie, zwłaszcza izrahell, aby zniszczyły swoje własne arsenały broni masowego rażenia.

Sądzę, że jakakolwiek wojna przeciwko Syrii, zamieni się w wojnę, która zniszczy cały region, a Bliski Wschód dostanie się w nieubłagane pasmo klęsk i niestabilności, które trwać będzie dziesiątki lat i będzie mieć wpływ na przyszłe pokolenia„.

Jeśli naprawdę chcemy stabilności na Bliskim Wschodzie, wszystkie kraje w regionie muszą honorować umowy. I pierwszym krajem, jaki ma to zrobić jest izrahell, ponieważ posiada broń jądrową, chemiczną i biologiczną – wszystkie rodzaje broni masowego rażenia.

Fakty na temat bandyckiego reżimu

Syryjski prezydent pochwalił także rolę Rosji za wysiłki mające na celu znalezienie dyplomatycznego rozwiązania kryzysu syryjskiego.

Rosja odgrywa niezwykle ważną rolę w tym procesie, ponieważ my nie ufamy Amerykanom i nie mamy kontaktów z USA„, Assad dodał też, że Rosja jest jedynym krajem, jaki jest w stanie zapewnić sukces porozumienia pokojowego w Syrii.

Wywiad z Assadem ukazał się na tle spotkania rosyjskich i amerykańskich ekspertów ds. broni chemicznej oraz dyplomatów, którzy przygotowują serię spotkań dwustronnych w sprawie kryzysu syryjskiego, jakie odbędą się w Szwajcarii najpóźniej w piątek.

Pospiesznie organizowane rozmowy mają na celu omówienia planu Moskwy, zaproponowanego w poniedziałek, aby uniknąć ataku USA na Syrię.

Psy wojny gryzą własny ogon

źródło: http://en.rian.ru/world/20130912/183388368/Assad-Says-Ready-to-Give-Up-Chemical-Weapons-If-US-Stops-Threats.html

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.