Strona główna > Bez kategorii > Armia bez wyszkolenia i gotowości bojowej. Cel osiągnięty

Armia bez wyszkolenia i gotowości bojowej. Cel osiągnięty

Źródło: http://3rm.info/29618-armiya-cel-dostignuta-neboegotovy-i-ne-obucheny.html

Data publikacji: 23.10.2012

Tłum. RX

Reforma Armii Rosyjskiej doprowadziła do tego, że Rosja nie może niczego przeciwstawić wojskowej machinie NATO. Opinię taką wyraził generał-lejtnant, koordynator projektu „Anty-NATO”, Wiktor Sobolew, występując w trakcie odbywającej się w Moskiewskim Centrum Prasowym „Rosbałt” konferencji prasowej poświęconej prezentacji ruchu „Anty-NATO” i otwarciu jednoimiennej strony internetowej.

„Celem NATO, jak zawsze, jest przechwycenie zasobów naturalnych Rosji. I na dzień dzisiejszy Rosja nie może niczego przeciwstawić zamierzeniom i planom NATO”- powiedział Sobolew. Wojskowy naszkicował obecny stan Rosyjskich Sił Zbrojnych poddając krytyce znany artykuł prezydenta Putina na temat współczesnej sytuacji Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Według Soboliewa sytuacja 39 brygad stanowiących „podstawę nowego wizerunku sił zbrojnych” pokazuje, że są one w stanie niezadowalającym, mają braki kadrowe i niepełne stany osobowe, nie mają gotowości bojowej i nie mają przeszkolenia.

„Mówili o tym także analitycy NATO, którzy zauważali, że Armia Rosyjska utraciła zdolność pomyślnego rozwiązywania zadań bojowych nawet w konfliktach lokalnych”- podkreślił generał. Według jego słów sytuacja floty wojennej jest jeszcze gorsza.

„Z 59 odziedziczonych przez Rosję po ZSRR atomowych, strategicznych łodzi podwodnych pozostało 12 z których tylko 8 zdolnych jest do przeprowadzania jakichś zadań bojowych.

Marynarka Wojenna zmniejszyła się czterokrotnie. Siły zbrojne znajdują się w stanie upadku.

W systemie obrony przeciwlotniczej istnieje solidna dziura od Irkucka do Chabarowska”- zauważył wojskowy.

„Według ocen ekspertów współczesna armia jest tak zniszczona jak była zniszczona Armia Rosyjska w 1917 roku ale jeżeli bolszewicy mieli plany stworzenia nowej armii to na dzień dzisiejszy żadnych takich planów nie ma. Ostatni atut, który pozostał to wojska rakietowe strategicznego przeznaczenia ale i one stopniowo tracą na jakości i ilości. Nowego niczego prawie nie ma a to co zostanie w 2020 roku to Amerykanie będą w stanie powstrzymać za pomocą rozmieszczenia samej obrony przeciwlotniczej”- powiedział koordynator projektu „Anty-NATO”.

„Sojusz jest coraz lepszy. Jeżeli nie podejmie się radykalnych rozwiązań w sprawie odtworzenia zdolności obronnej to wkrótce pozostaniemy bez ojczyzny”- zakończył Wiktor Soboliew.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.