Strona główna > NWO > Arcybiskup Canterbury wzywa do pokuty

Arcybiskup Canterbury wzywa do pokuty

Justin Welby

welby-_2523744bAnglikański arcybiskup wzywa chrześcijan do „pokuty” za „nikczemny” stosunek do homoseksualizmu.

Justin Welby powiedział zgromadzonym tradycyjnym Chrześcijanom, że muszą „przejść pokutę” za sposób, w jaki geje i lesbijki były przez nich traktowane w przeszłości i powiedział, że większość młodych ludzi postrzega Chrześcijan jako nie lepszych od rasistów w tej sprawie.

Abp. Welby, który jako młody ksiądz był przeciwny zezwoleniu na to, żeby pary homoseksualne mogły mieć prawo adopcji dzieci powiedział, że kościół teraz musi stawić czoła jednej z najbardziej gwałtownych zmian postaw społecznych w historii.

Jednocześnie twierdząc, że nie żałuje swego głosowania przeciwko małżeństwu tej samej płci w Izbie Lordów przyznał, że jego umysł nie był jeszcze dostatecznie „czysty” na widzenie szerszych kwestii, jakie dają do myślenia i wymagają przemyślenia.

Przyznał, że mimo silnej opozycji oficjalnej w sprawie umożliwienia parom tej samej płci zawarcie małżeństw, kościół jest wciąż „głęboko i fundamentalnie podzielony” w opinii na ten temat.

Arcybiskup, który pochodzi z ewangelicznego odłamu Kościoła, który opiera się na tradycyjnej interpretacji Biblii, publicznie sprzeciwił się propozycji rządu dopuszczającej ustawę o jednopłciowych małżeństwach, podczas polemiki na początku tego roku.

Benjamin Cohen (oglądanie ryja chyba zbędne, jak sądzę – przypis), założyciel kampanii Out4Marriage i wydawca PinkNews, dodał: „Dobrze, że arcybiskup Canterbury uznał, że większość osób w wieku do 35 lat nie uważa związku osób tej samej płci za coś innego niż normalne”.

źródła: http://ad-orientem.blogspot.com/2013/08/anglican-archbishop-urges-christians-to.html

http://www.telegraph.co.uk/news/religion/10271438/Archbishop-urges-Christians-to-repent-over-wicked-attitude-to-homosexuality.html

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.