Strona główna > Bez kategorii > Arabska Wiosna dociera do Kuwejtu

Arabska Wiosna dociera do Kuwejtu

źródło: http://www.blacklistednews.com/Arab_Spring_comes_to_oil-rich_Kuwait/22133/0/38/38/Y/M.html

źródło: Middle East Online

Około 100 demonstrantów i 11 policjantów zostało rannych w niedzielę, gdy policja w Kuwejcie użyła gazu i gumowych kul w starciach z dziesiątkami tysięcy demonstrantów, mówią świadkowie i urzędnicy.

„Liczba rannych w szpitalu przekracza 100 osób, gdy policja zaatakowała tłumy zebrane w proteście”, napisał na Twitterze dyrektor the Kuwait Society for Human Rights, Mohammad al-Humaidi.

Minister spraw wewnętrznych powiedział w oficjalnym oświadczeniu, że rannych zostało 11 policjantów, gdyż demonstranci rzucali w nich kamienie, dodał też, że policja dopiero wtedy podjęła działania, gdy tłum rozpoczął akty przemocy. (…)

Wielu demonstrantów zostało aresztowanych, niektórych pobito, był to jeden z najbardziej gwałtownych protestów, jakie miały miejsce w Kuwejcie. (…)

Ocenia się, że liczba ludzi na ulicach przekroczyła 100 tysięcy, co byłoby największym zbiorowiskiem w historii tego państwa, lecz niezależni obserwatorzy oceniają wielkość tłumu na więcej niż 30 tysięcy. Policja nie skomentowała tych danych. (…)

Opozycja wezwała do demonstracji w proteście wobec decyzji Emira Sheikh Sabah al-Ahmad al-Sabah w sprawie nowelizacji prawa wyborczego. Aktywiści twierdzą, że ta zmiana ma na celu wybrania parlamentu do zatwierdzania z góry podjętych decyzji. (…)

“To wyglądało, jak pole bitwy” (…)

Opozycja, która zdecydowała się zbojkotować wybory zwołane na 1 grudnia twierdzi, że poprawki w prawie wyborczym to nic innego niż zamach na konstytucję. (…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.