Strona główna > Rosja > Apostazja w Cerkwi…

Apostazja w Cerkwi…

Apostazja w Cerkwi…na przykładzie pouczeń nastojatiela (zwierzchnika) monasteru Vatopedi, archimandryty Efraima.

AA

Uwaga Redakcji portalu www.3rm.info – Drodzy bracia i siostry w Chrystusie! W naszych czasach dokonuje się nieprawdopodobnie ogromne odstępstwo od Boga. A w pierwszej kolejności dotyczy to zjawisko duchowieństwa. I nie w jakiejś pojedynczej lokalnej Cerkwi ale dotyczy to odstępstwo praktycznie wszystkich Cerkwi! Jest to najprawdziwsza duchowa katastrofa!

Wszyscy razem wiemy, że kiedy tylko ma miejsce duchowe odstępstwo i zdrada Boga w łonie Cerkwi to wtedy bezwarunkowo kraj, naród, świat, pogrążają się w katastrofach i kataklizmach, w wojnach i głodzie, zawsze płynie krew i łzy. To wszystko czeka także i nas albowiem zło niezmiernie wysoko podniosło głowę i nie ma nikogo, oprócz Boga, kto by je mógł powstrzymać.

Będziemy się modlić i pokutować przed Panem, błagając o siły do stawiania oporu złu i do zachowania wierności Chrystusowi! Dopomóż nam Panie! Chwała Bogu za wszystko! Amen.

—————————————————————————————————————————

Święty Ignatij (Ignacy) Brianczaninow w swoim wybitnym dziele „O końcu świata” napisał: „Odstępstwo nowego Izraela od Zbawiciela pod koniec czasów przyjmie ogromny wymiar jak to wieścił Apostoł: „Odstępstwo przyjdzie najpierw” a następnie, jako konsekwencja i owoc odstępstwa „będzie objawiony człowiek grzechu, syn zatracenia” (2 List Św. Pawła Apostoła do Tessaloniczan 2,3), który ośmieli się nazwać siebie obiecanym Mesjaszem, zażąda dla siebie boskiej czci i otrzyma ją od tych, którzy przygotowali siebie na przyjęcie Antychrysta poprzez jawne i tajne zaparcie się Chrystusa.”

a0

Nastojatiel (zwierzchnik, przeor – tłum.) monasteru Vatopedi na Świętej Górze Athos, archimandryta Efraim, uważany w Rosji za jednego z najbardziej szacownych cerkiewnych hierarchów Prawosławnej Cerkwi Konstantynopolskiej, przyleciał do Jekaterinburga i odbył spotkanie z prawosławnymi wiernymi.

Archimandryta Efraim przyznał się, że utrzymuje ścisłe związki z metropolitą jekatierunburgskim i wierchoturskim Cyrylem (Kiriłł), który, jak się okazało, często przyjeżdża do niego na Athos. Dzisiaj razem z metropolitą Cyrylem przyszedł i władyka kamieńskiej eparchii (diecezji), biskup Metody (Miefodij) ażeby posłuchać archimandryty Efraima.

Spotkanie rozpoczął igumen monasteru Vatopedi od rozwlekłego słowa wstępnego, głównie opartego na filozoficznych koncepcjach współczesnego chrześcijaństwa prawosławnego.

Jestem rad, że znajduję się dzisiaj z wami z błogosławieństwa naszego pasterza i naczelnika, Ojca Niebieskiego, i przynoszę wam słowo ze Świętej Góry Athos” – powiedział na początku duchowny.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

-Jak się odnosicie do ekumenizmu?

-My nie jesteśmy za ekumenizmem, my jesteśmy za obecnością Ducha Świętego we wszechświecie.

-Oglądaliśmy w telewizji program o implantacji mikrochipów. Okazuje się, że wszystkim podczas narodzin implantuje się mikrochipy. Czy w związku z tym trzeba wyjeżdżać z miasta i żyć na wsi? 

-Jest to delikatna sprawa, bądźcie uważni. To, że coś takiego się robi to jest fakt ale będziemy słuchać Cerkwi, ona nam powie czy przyjmować to czy nie.

Uwaga Redakcji www.3rm.info – Dzisiaj opinia Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej to jednoosobowa opinia apostaty, zdrajcy Boga, łże-Cyryla, który ogłosił się „prawosławnym” papieżem. Kto będzie go słuchał i okaże mu posłuszeństwo ten zgubi swą duszę na wieki wieków! 

a5

-Wymaga się zdawania odcisków palców przy wyjazdach za granicę, obawiam się tego jako naniesienia znaku Szatana!

-Zdawajcie i nie bójcie się, nie ma w tym żadnego niebezpieczeństwa.

Uwaga Redakcji portalu www.3rm.info – Ten, od siedmiu boleści, pasterz, nawet nie rozumie, że popycha ludzi do lekkomyślnego stosunku do antychrześcijańskiej globalizacji. On sam przyjął wszystkie antychrystowe, cyfrowe imiona i elektroniczne dokumenty i karty i doradza to samo innym. Ślepy prowadzi ślepych…

-Co jest ciężarem dla Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, od czego ona się powinna uwolnić?

-Cerkiew Rosyjska po wyzwoleniu się z ateizmu znajduje się na dobrej drodze.

Uwaga Redakcji portalu www.3rm.info – W czasach Związku Sowieckiego w kraju narzucany był ateizm a we współczesnej, putinowskiej eFeRji najczystszy satanizm. A współczesna hierarchia zdradziła Chrystusa i prowadzi diabłu prawosławną trzodę na wyrżnięcie.

-Czy książę Walii Charles okazuje wam pomoc?

-Pomógł i naszemu monasterowi i serbskiemu monasterowi pomógł. Po wielkim pożarze w 2014 roku to on zebrał dla marto-maryjnego monasteru 500 tysięcy funtów. On jest bardzo dobrym człowiekiem.

Uwaga Redakcji portalu www.3rm.info – Ten „dobry” człowiek jest judeomasonem o najwyższym stopniu wtajemniczenia. On jest najprawdziwszym i najwyżej postawionym czcicielem diabła.

-Czy będzie w Rosji wojna, na Ukrainie już toczy się wojna, czy nas czeka to samo?

-Nie będzie, uspokójcie się!

Uwaga Redakcji portalu www.3rm.info – Oto jak lekko i prosto, wbrew licznym proroctwom, ten igumen, najwidoczniej uważający siebie za jasnowidza, uspokaja ludzi. Żeby chociaż powiedział ażeby się modlili i pokutowali to Pan może ochroni kraj i lud od krwawych zaburzeń. Nie. Z uśmiechem na twarzy zasiewa w ludzie duszobójczą beztroskę i niefrasobliwość.

a2

-Zbawią się (na Sądzie Ostatecznym) katolicy?

-Chrystus powiedział „każdy kto uwierzy i zostanie ochrzczony” ten się zbawi. Ale jest Powszechna Cerkiew Prawosławna, co będzie z pozostałymi to o tym zdecyduje Bóg.

Uwaga Redakcji portalu www.3rm.info – Wbrew naukom Świętych Ojców igumen Efraim daje odpowiedź charakterystyczną dla ekumenistów. Z jego odpowiedzi prości ludzie wyciągną wniosek, że katolicy także się zbawiają ponieważ na swój sposób wierzą w Chrystusa i są chrzczeni.

Czy można wierzącemu pracować w dziedzinie reklamy alkoholu jeżeli innej pracy nie ma?

-Jeżeli nie ma innej pracy to pracujcie, nie bójcie się. Ludzie, którzy chcą wypić to i bez reklamy wypiją.

Uwaga Redakcji portalu www.3rm.info – Tylko wino ma błogosławieństwo Cerkwi. Wódka i wszystkie mocne napoje alkoholowe są wynalazkiem diabła. Picie ich jest grzechem. A tym bardziej kuszenie do tego ludzi, to znaczy reklamowanie wódki jest jeszcze większym grzechem. Przypomnijcie sobie słowa Pana o tych, którzy rozsiewają pokusy…W taki sposób można usprawiedliwiać i sutenerów. Przecież ten kto pragnie rozpusty to zawsze będzie wiedział gdzie grzeszyć i z kim.

Za: http://3rm.info/main/69542-apostasiya-v-cerkvi.html

Nadesłał Borys

Data publikacji: 17.11.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.