Strona główna > NWO > Apokalipsa > Apokalipsa – United Satanists of America – Kompostowanie zwłok !

Apokalipsa – United Satanists of America – Kompostowanie zwłok !

Kompostowanie zwłok w Waszyngtonie ruszy w przyszłym roku.

Ekologizm i kult wygody stają się ważniejsze od szacunku dla człowieka. W ich imię ludzie niszczą wszelkie świętości. Zbezczeszczeniu ulega nawet ostatnia z nich – szacunek dla zmarłych i ich ciał. Dochodzi wręcz do wykorzystywania ludzkich zwłok w roli kompostu. Wszystko w imię troski o środowisko.  

Firma Recompose przedstawiła dane dotyczące pilotażowego procesu dotyczącego tak zwanego „ludzkiego kompostowania”. Zastosowane techniki pozwalają na „bezpieczny” rozkład ludzkiej tkanki w ciągu 30 dni. Następnie rodzina może rozrzucić pozostałości ciała pod drzewo lub roślinę, wykorzystując je poniekąd w charakterze kompostu.

Recompose chwali się, że procedura pozwala zaoszczędzić ponad tonę dwutlenku węgla więcej niż pogrzeb tradycyjny czy kremacja. Działalność ruszy w pełni w Waszyngtonie w lutym 2021 roku. Obecnie 15 tysięcy osób zapisało się na newsletter przedsiębiorstwa.

Katrina Spade, prezes Recompose, w rozmowie z BBC News zwróciła uwagę na kryzys klimatyczny, którego istnienie sprzyja sukcesowi firmy. Sama na pomysł wpadła w wieku 13 lat. Rekompozycja ciała pozwala na „zintegrowanie go z ziemią”. Ciało zmarłego umieszczane jest w specjalnym zamkniętym naczyniu, wyposażonym między innymi w drzewne wióry, słomę i lucrenę, a zwłokami się obraca. To wszystko przyspiesza wyjedzenie ich przez mikroby.

Zdaniem prezes przedsiębiorstwa, wspomniana metoda to znacznie bardziej ekologiczny wariant niż nie tylko kremacja (emitująca CO2), lecz również tradycyjny pochówek. Ten ostatni bowiem emituje bowiem zanieczyszczenia związane z przewozem trumny oraz jej produkcją.

Praktyki firmy Recompose dokonywać się będą w majestacie prawa. Odpowiednie przepisy wejdą w życie już w maju. Zwolennicy recyklingu zwłok przekonują wątpiących argumentem zmniejszania się powierzchni dostępnych gruntów pod cmentarze. Inni twierdzą, że ów sposób pochówku pozwoli na połączenie ludzi i natury Obydwa argumenty są jednak nie do przyjęcia. Pierwszy stanowi bowiem przejaw płytkiego utylitaryzmu, drugi zaś – panteizmu obcego chrześcijaństwu.

Tego typu praktyki świadczą o braku szacunku dla ludzkiego ciała. To przykład całkowitego odejścia od zasad cywilizacji chrześcijańskiej. Jak pisał święty Paweł w Liście do Koryntian, „czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!”.

Źródła: bbc.com / pl.aleteia.org / Biblia Tysiąclecia

mjend

Za: https://www.pch24.pl/kompostowanie-zwlok-w-waszyngtonie-ruszy-w-przyszlym-roku,74076,i.html

18.02.2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.