Strona główna > NWO > Apokalipsa > Apokalipsa – Kościół przeznaczony do rozbiórki uratowany dzięki… przerażającej instalacji

Apokalipsa – Kościół przeznaczony do rozbiórki uratowany dzięki… przerażającej instalacji

Budynkowi jeszcze kilka lat temu groziła rozbiórka – wszystko zmieniło się za sprawą umieszczonej tam instalacji zaprojektowanej przez czeskiego artystę Jakuba Hadravę.

Luková to niewielka wieś w Czechach położona 45 km od Pilzna. Dziś jest już prawie opustoszała, a ludzie przyjeżdżają tu najczęściej tylko latem w celach rekreacyjnych.

To właśnie w tej wsi znajduje się pochodzący z XIV wieku kościół św. Jerzego, obecnie mocno zniszczony i nazywany jednym z najstraszniejszych Kościołów. Od ponad sześćdziesięciu lat stoi opuszczony i coraz bardziej popada w ruinę. Budynkowi jeszcze kilka lat temu groziła rozbiórka – wszystko zmieniło się za sprawą umieszczonej tam instalacji zaprojektowanej przez czeskiego artystę Jakuba Hadravę.

W 2012 roku umieścił on w tym kościele 32 rzeźby wykonane z gipsu, wyglądające niczym ludzie okryci tkaniną i swoim wyglądem przypominające… duchy.

Część rzeźb postawiono w formie klęczącej bądź siedzącej w ławkach, pozostałe stoją w przejściach. Nieruchome, niczym skupione na modlitwie, trwają nieustannie wśród ciszy opuszczonego kościoła.

https://www.instagram.com/lubakornilova/?utm_source=ig_embed

Niektóre z nich pokryte są farbą fluorescencyjną, co sprawia, że świecą w ciemności. Przerażająca atrakcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów, a dzięki ich dobrowolnym opłatom za wstęp zbierane są środki na odbudowę kościoła. Prowadzone są także starania o uzyskanie dotacji na remont dachu.

Za; https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,39270,kosciol-przeznaczony-do-rozbiorki-uratowany-dzieki-przerazajacej-instalacji.html

8.08.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.