Strona główna > NWO > Apokalipsa > Apokalipsa – Karta Ekumeniczna czyli moshiach już tutaj jest !

Apokalipsa – Karta Ekumeniczna czyli moshiach już tutaj jest !

Adwentyści dnia siódmego, katolicy i ewangelicy podpisują historyczną „Kartę ekumeniczną”, która potwierdza wiarę w „jeden, święty, katolicki kościół apostolski”.
Katolicki kardynał Matteo Zuppi i pastor adwentystów Giovanni Caccamo podpisują historyczną Kartę Ekumeniczną.
W sobotę 25 stycznia 2020 r. Została podpisana historyczna „Karta ekumeniczna” przez adwentystów dnia siódmego, katolików, prawosławnych, anglikanów, ewangelików i metodystów. Ceremonia podpisania odbyła się w kościele rzymskokatolickim San Paolo Maggiore w Bolonii we Włoszech.
Adwentyści zobowiązali się do Rzymu, a Rzym odwzajemnił to zobowiązanie.
Kościoły, które podpisały ten dokument, obiecały przestrzegać zasad Karty Ekumenicznej, które obejmują wzajemne uznanie.
• Karta ekumeniczna głosi, że Kościół jest „ jeden, święty, katolicki i apostolski ”, a zatem „ nieuniknionym zadaniem ekumenicznym jest uwidocznienie tej jedności ”.
• Karta ekumeniczna głosi, że kościoły są „zjednoczone w jedności wiary”.
• Karta ekumeniczna wzywa do „ widzialnej jedności Kościoła Jezusa Chrystusa w jednej wierze, w świadectwie i we wspólnej służbie ”.
• Karta ekumeniczna mówi, że „najważniejszym zadaniem Kościołów jest wspólne głoszenie Ewangelii słowem i czynem dla zbawienia wszystkich ludzi”.
• Karta ekumeniczna stanowi, że celem tego dokumentu jest „unikanie szkodliwej konkurencji i niebezpieczeństwa nowych podziałów”.
• Karta ekumeniczna uznaje „duchowe dary różnych tradycji chrześcijańskich” i apeluje do każdego kościoła, aby „przyjmował nawzajem dary”.
• Karta ekumeniczna ubolewa nad „bolesnym znakiem wciąż istniejącego podziału między wieloma Kościołami chrześcijańskimi”, który według nich wynika z „braku podziału eucharystycznego ”.
• Karta ekumeniczna zachęca do „uroczystości ekumenicznych, wspólnych pieśni i modlitw”.
Karta ekumeniczna została podpisana ostatniego dnia Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan 2020.
Mariusz Jurga
Za: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10218524396674543&id=1034324613&sfnsn=scwspmo&extid=L1rQMEb9K6gU8mBB
21.02.2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.