Strona główna > NWO > Apokalipsa – Biskupi przeciwko życiu. Wstrząsające skutki porozumienia Watykanu z Pekinem

Apokalipsa – Biskupi przeciwko życiu. Wstrząsające skutki porozumienia Watykanu z Pekinem

Porozumienie między Watykanem a Pekinem doprowadziło do tragicznej sytuacji w Chinach. Uznani przez Kościół biskupi z Chińskiego Patriotycznego Stowarzyszenia Katolickiego jawnie opowiadają się za państwową polityką jednego dziecka.

W rozmowie z „Life Site News” Steven Mosher, ekspert od lat zajmujący się Chinami, ocenił, że duchowni należący do propaństwowej organizacji, których Kościół uznał na mocy porozumienia Watykanu z Pekinem, popierają rządzących w aborcyjnym procederze. Wspierają także popularyzację antykoncepcji. Wszystko to w imię zbrodniczej polityki jednego dziecka.

– Chińskie Patriotyczne Stowarzyszenie Katolickie nie może odbiegać od stanowiska partii, ponieważ jest kontrolowane przez partię – powiedział Mosher portalowi „Life Site News”. – Zresztą jego przedstawiciele jawnie głoszą pogląd, że przepisy krajowe mają prymat wobec nauczania Kościoła – dodał.

Watykan musiał być świadomy konsekwencji swojej decyzji, gdy zawarł porozumienie z rządem Chin, które doprowadziło de facto do upaństwowienia Kościoła na terenie Państwa Środka. Potwierdza to relacja ks. Anthony’ego Figueiredo, amerykańskiego konsultanta Watykanu ds. Chin.

– Rozmawiałem z chińskimi biskupami na takie tematy jak aborcja czy polityka jednego dziecka. Na pewno na tych obszarach popierają oni politykę rządu. Myślę, że muszą to robić. Są bowiem lojalni wobec rządu – wyznał ks. Figueiredo.

Duchowny przyznał też z rozbrajającą szczerością, że decyzja o zawarciu porozumienia Watykan-Pekin był słuszna. – Zmiana w Chinach może nastąpić tylko wtedy, gdy podejmiemy dialog. Myślę podobnie jak papież Franciszek: nie możemy czekać aż wszyscy staną się idealni i dopiero wtedy zaakceptować tych wszystkich biskupów.

Źródło: Life Site News


Za: https://www.pch24.pl/biskupi-przeciwko-zyciu–wstrzasajace-skutki-porozumienia-watykanu-z-pekinem,74118,i.html
2020-02-20 18:02

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *