Strona główna > Polska > Apel o przezwyciężenie polsko-rosyjskich animozji

Apel o przezwyciężenie polsko-rosyjskich animozji

Warszawa, 16 listopada 2013 rr1,11
Rozum polityczny wymaga od nas przezwyciężenia animozji!
Drodzy Przyjaciele z Rosyjskiego Ruchu Monarchistycznego

Kształt stosunków polsko-rosyjskich ma pierwszorzędne znaczenie nie tylko dla obu krajów, ale i dla układu sił w całej Europie. Doskonale rozumieją to ci, którzy podporządkowują nasz kontynent koalicji interesów niemieckich i syjonistycznych. Przymierzu temu służy już cała polityczna elita naszego kraju, zarówno ta aktualnie rządząca, jak i ta będąca w pozornej opozycji. Jedni i drudzy w mistrzowski sposób manipulują emocjami Polaków, wykorzystując do tego ogrom obiektywnych krzywd doznanych najpierw podczas zaborów, a potem ze strony komunistycznego ZSRS. Jednak sprowokowane kilka dni temu antyrosyjskie ekscesy w Warszawie – wbrew intencjom inspiratorów – stały się pretekstem do podjęcia próby nowego otwarcia w stosunkach między naszymi narodami, bo za taki uznajemy Wasz list skierowany do polskich patriotów.

Polityczny sojusz narodów Rosji i Polski stał się dziś dziejową koniecznością i jedyną szansą ocalenia duchowej tożsamości Europy. Po raz pierwszy w historii nie dzielą naszych państw spory terytorialne. Łączy nas za to wiele wspólnych zagrożeń. Jednym z nich jest gwałtowny wzrost potęgi niemieckiej, zagrażającej nie tylko integralności państwa polskiego, ale i choćby rosyjskiemu okręgowi kaliningradzkiemu. Nie zapominajmy też, że stoimy po tej samej stronie barykady w wojnie wytoczonej całemu światu chrześcijańskiemu. Polski katolicyzm i rosyjskie prawosławie muszą wspólnie przeciwstawić się barbarzyństwu zalewającemu Europę i poprowadzić do zwycięstwa wszystkich tych, którzy tę walkę podejmują na całym naszym kontynencie.
Drodzy Przyjaciele,

w imieniu ruchu „Błękitna Polska” zapraszam do wspólnego, polsko-rosyjskiego zredagowania odezwy skierowanej do naszych obu narodów. Będzie to akt nie mający precedensu we wzajemnych stosunkach, bo zbudowany na gruncie oddolnych przeświadczeń oraz żywotnych interesów politycznych i cywilizacyjnych.

Krzysztof Zagozda, Przewodniczący Błękitnej Polski

Źródło: konserwatyzm.pl

Za: http://redakcjapartyzant.wordpress.com/2013/11/17/apel-o-przezwyciezenie-polsko-rosyjskich-animozji/#more-1296

Data publikacji: 17.11.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.