Strona główna > Polska > Antysemityzm, wszędzie antysemityzm!

Antysemityzm, wszędzie antysemityzm!

Europa jest ostatnio oskarżana o antysemityzm a niektórzy przypominają, że podobna sytuacja miała miejsce za czasów Hitlera. Żydzi chcą podjąć się walki z antysemityzmem, a co z pozostałymi ludźmi?

Gdy podczas zamachów terrorystycznych giną Żydzi, reakcja jest niemal natychmiastowa. Pojawia się najpierw fala oburzenia i oskarża się o antysemityzm kraj gdzie doszło do zamachu a ofiary domagają się większej ochrony. W przypadku ataków jakie miały miejsce we Francji na początku tego roku, premier Benjamin Netanjahu wezwał wszystkich Żydów z Europy aby opuścili ten kontynent i powrócili do Izraela. Co więcej, dyrektor generalny Europejskiego Stowarzyszenia Żydów zorganizował szkolenia w Czechach i domagał się od Unii Europejskiej broni palnej do samoobrony.

Na początku roku w wyniku zamachów zginęło 4 Żydów. Jednak terroryści zabijali również innych ludzi. Zastrzelono redakcję magazynu Charlie Hebdo, zabito kilku policjantów i paru kolejnych zraniono. Jeszcze w grudniu doszło do kilku ataków na Francuzów – islamiści atakowali policjantów i celowo wjeżdżali samochodem w tłum ludzi. Zginęło w sumie ponad 20 osób i było wielu rannych. Dlaczego nieżydowscy mieszkańcy Francji nie zaczęli domagać się większej ochrony i łatwiejszego dostępu do broni palnej? Dlaczego we Francji, jak i w wielu innych krajach, gdzie radykalny islam jest realnym zagrożeniem, nie domagano się szkoleń i broni do samoobrony?

Zrozumiałe jest to, że Żydzi domagają się ochrony ze względu na złe doświadczenia z przeszłości – Holokaust. Podczas drugiej wojny światowej ginęli wszyscy. Ginęli nie tylko Żydzi, ale również Polacy. Nasz kraj został zaatakowany z dwóch stron. Polska doświadczyła również rozbiorów, przez co naszego kraju nie było na mapach świata przez 123 lata, oraz masowego mordu (rzeź Wołyńska). Najwięcej mówi się właśnie o antysemityzmie, a co z antypolonizmem?

Oskarżenia o antysemityzm padają dość często. Wystarczy publicznie skrytykować politykę Izraela, przeprowadzane operacje zbrojne w Strefie Gazy lub wyrazić poparcie dla powstania wolnej, niezależnej Palestyny. Wracając do tematu drugiej wojny światowej, Polska została zniszczona, niczym palestyńska enklawa podczas wojny z Izraelem. Według różnych szacunków, śmierć poniosło około 6 milionów Polaków, kraj został zdewastowany a straty materialne liczono w kilkunastu miliardach dolarów. Dlaczego więc Polacy mają płacić każdemu Żydowi z Izraela, który ucierpiał podczas tamtej wojny, ponad 400 zł miesięcznie? Czy Izrael nie powinien zostać oskarżony o antypolonizm? A kto nam zapłaci za straty poniesione w przeszłości?

Według oficjalnej wersji, podczas Holokaustu zginęło prawie 6 milionów Żydów. Dlaczego tak często mówi się o tych morderstwach, a nie wspomina się że życie straciło również niemal 6 milionów Polaków, których kraj został doszczętnie zniszczony i obrabowany przez supermocarstwa? Polacy ryzykowali swoje życie aby ratować Żydów od zagłady. Czy w dalszym ciągu Polak powinien kojarzyć się z antysemityzmem? Czy ktokolwiek słyszał w ostatnim czasie, żeby ktoś kogoś oskarżał o antypolonizm bądź działanie na szkodę Polaków? Polska ma za sobą wiele złych doświadczeń – może najwyższy czas abyśmy zaczęli domagać się czegoś więcej niż biedy, afer i złodziejstwa w rządzie oraz masowej emigracji?

Uwaga: Negowanie Holokaustu jest w Polsce prawnie zabronione.

Antypolonizm jest bardziej powszechny od antysemityzmu. Część 2

W poprzednim artykule pisałem o Holokauście i antysemityzmie. Próbowałem zwrócić uwagę na fakt, że oskarżenia o antysemityzm pojawiają się bardzo często i wiążą się z ciężkimi konsekwencjami, natomiast o antypolonizmie słyszymy bardzo rzadko, zupełnie tak jakby problem w ogóle nie istniał. Tym razem chcę pokazać, że antypolonizm jest bardziej powszechny niż antysemityzm.

Zacznijmy od tego, o czym zresztą wspomniałem w poprzedniej części – druga wojna światowa i inwazja Niemiec na Polskę. Jak wiemy niedługo potem do konfliktu dołączył się ZSRR. Polska odniosła ogromne straty materialne a śmierć poniosło prawie 6 milionów Polaków. Dołóżmy do tego rozbiory Polski, do których przyczynili się nasi sąsiedzi. Niektórzy powiedzą, że są to dawne dzieje i powinniśmy o nich zapomnieć. Skupmy się więc na teraźniejszości.

Polska jest dziś szkalowana niemal ze wszystkich stron. Ostatnio bardzo popularny na Zachodzie stał się zwrot „nazistowska Polska”, tak jakby wszyscy zapomnieli, że Adolf Hitler był przywódcą Niemiec, a nie Polski. Podobnie jest w przypadku tzw. polskich obozów koncentracyjnych. Oczywiście znajdują się one na terenie naszego kraju, jednak to nie Polska przyczyniła się do masowych mordów.

Wiele osób zauważa, że polskie władze nie działają w interesie naszego państwa, a w interesie innych krajów. Jakby tego było mało, antypolonizm jest powszechny nie tylko na Zachodzie i Wschodzie, ale również w samej Polsce. Przykładów jest bardzo wiele a zacznijmy od tych drobniejszych. Przypomnijmy jak reporter telewizji TVN Paweł Abramowicz i polski dziennikarz Kamil Durczok wyrazili się na temat Polski. Próbowano udowodnić iż w godle naszego państwa nie ma orła, tylko bielik, który jest tchórzem, po czym usłyszeliśmy słowa: „No cóż, jaki kraj, takie godło”.

a

Inny przykład antypolonizmu w naszym rządzie to wypowiedź Bartłomieja Sienkiewicza, byłego obecnie ministra spraw wewnętrznych, który powiedział że „państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje”. Kolejny przykład – poseł Stefan Niesiołowski i jego pomysł, aby biedne i głodne dzieci jadły szczaw i mirabelki. Czy w jakimkolwiek innym kraju wypowiedzi tego typu przeszłyby bez echa? Widocznie w naszym kraju brakuje nawet szczawiu i mirabelek, skoro tylu Polaków ucieka na Zachód.

W internecie dość łatwo można znaleźć listy, na których znajdują się firmy powstałe w Polsce, lecz które zostały sprzedane innym krajom. Wymienić warto: Tyskie, Allegro i komunikator Gadu Gadu (sprzedany koncernom z Afryki Południowej), Biedronka i Lewiatan (Portugalia), Absolwent, Soplica, Żubrówka i Bols (Rosja), Sobieski, Wyborowa i Turek (Francja), Saga, Amino, Luksja oraz proszki Dosia, Bryza i „E” (Wielka Brytania), Fortuna (Norwegia), Lajkonik i Wawel (Niemcy), Łowicz, Pysio i Tarczyn (Szwecja), Morliny (Chiny), Pudliszki (USA) oraz Wedel (Japonia).

a

Dodatkowo warto też wspomnieć o tak znanych markach jak Sokołów, Hortex, Kamis, Winiary, Lech, Okocim, Żywiec, Mieszko, Nasza Klasa, Polar czy Zelmer. Należy jeszcze dodać znane wszystkim media – Onet, Fakt, Gazeta Wyborcza, Wirtualna Polska, Interia, Newsweek Polska, Gazeta.pl, Dziennik Zachodni, Dziennik Polski, Forbes Polska, Przegląd Sportowy, Sport, Komputer Świat, radio RMF czy Radio Zet. Czy widział ktoś, żeby media reklamowały jakikolwiek produkt należący do polskiej firmy? Podobnie jest w kwestii banków, co można zobaczyć na poniższej grafice.

a

Co tu dużo mówić – dziś nie tylko nasi sąsiedzi i odległe kraje działają na szkodę Polski. Robi to również sam polskojęzyczny rząd. Najlepszym tego przykładem są warunki, w jakich przyszło żyć dzisiejszym Polakom, a każdy kto chce mieć normalne warunki do życia, decyduje się raczej na emigrację. Przecież każdy z nas zna kogoś, kto woli uciec z Polski aby żyć dostatnio za granicą. Podsumowując – wszystko co zostało wymienione wyżej wskazuje na antypolonizm, który jest równie wielki a być może nawet jeszcze większy, niż antysemityzm.

Źródło:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/antysemityzm-wszedzie-antysemityzm-czesc-1

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/antypolonizm-jest-bardziej-powszechny-antysemityzmu-czesc-2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.