Strona główna > Świat > Antysemickie zatrzymanie rabina na podstawie antysemickich zarzutów

Antysemickie zatrzymanie rabina na podstawie antysemickich zarzutów

Policja zatrzymała rabina w Jerozolimie, w dzielnicy zamieszkałej przez ultraortodoksyjnych Żydów. 60-letni mężczyzna jest oskarżony o zniewolenie i wykorzystywanie kilkudziesięciu kobiet i dzieci. Podejrzany prowadził szkołę teologiczną, którą miał zamienić w rodzaj sekty.

Według policji podejrzany wykorzystywał seksualnie studentki. W poniedziałek w dzielnicy zamieszkałej przez ultraortodoksyjnych Żydów funkcjonariusze zatrzymali 60-letniego rabina. Mężczyzna prowadził szkołę teologiczną dla kobiet, która miała być przykrywką do fizycznego i psychicznego niewolenia studentek.

W budynku uwięziono kilkadziesiąt kobiet, które wykorzystywano do niewolniczej pracy. Rabin zabierał im wszystkie pieniądze i zmuszał do mieszkania w ciasnych pomieszczeniach z piętrowymi łóżkami. Według śledczych mężczyzna zachowywał się jak guru sekty, kontrolując każdy aspekt życia więzionych.

Policja zatrzymała też osiem kobiet podejrzewanych o wspólnictwo. Miały odpowiadać m.in. za sprowadzanie nowych „owieczek” do zamkniętej wspólnoty. W szkole mieszkało około 50 osób, kobiet i dzieci poniżej 5 roku życia. Na razie nie wiadomo, czy rabin był ojcem któregokolwiek z maluchów.

Nowe studentki miały być dobrze traktowane przez 60-latka i jego podwładne. Jednak z czasem warunki życia studiujących kobiet stopniowo się pogarszały, coraz częściej musiały tez uczestniczyć w tzw. lekcjach pokory. W ich trakcie studentki były ofiarami gróźb i przemocy fizycznej – informuje dziennik „Ha-Arec”.

W czasie jednej z takich lekcji kobiety zmuszano do wkładania palców do ognia „aby zrozumiały, jak wygląda piekło” – opowiada jeden ze śledczych.

Miejscowa społeczność od lat apelowała o zamknięcie szkoły. W 2011 roku przywódcy religijni ultraortodoksyjnych wyznawców judaizmu opublikowali oświadczenie piętnujące rabina i wzywające do jego ustąpienia. Przed szkołą demonstrowali też bliscy studentek, które zerwały z nimi kontakt. W 2015 roku mężczyzna został aresztowany, ale kobiety zapewniały, że mieszkają w szkole z własnej woli. Ponieważ wszystkie ówczesne studentki były pełnoletnie, policja musiała zakończyć śledztwo.

Czytaj także:

Słowiańskie Niewolnice w rękach żydowskich panów

Niewolnictwo seksualne – rosnący handel w Izraelu

Charakter bestii

Źródło: https://www.o2.pl/artykul/policja-zatrzymala-rabina-ohydne-zarzuty-6467548850030209a?fbclid=IwAR2GoR1xvpN1phVL-qZHlnLrGMEa1TF-87qtaIc6umHjWkRxwT7SPQdY1Ho

One thought on “Antysemickie zatrzymanie rabina na podstawie antysemickich zarzutów

  1. O, czyli to taki żydowski odpowiednik pewnego polskiego, katolickiego ośrodka wychowawczego, gdzie latami dzieci były bite, traktowane jak niewolnicy, gwałcone (siostra Bernadetta się kłania). By tylko wskazać pierwszy przykład z brzegu. Bo tak, zwyrodnialcy są wszędzie, w tym wśród osób duchownych. Zdaje się, że tego nie kumacie, sądząc po tym, co tytuł sugeruje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.