Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Antysemicki wpis na Facebooku. Jest wyrok !

Antysemicki wpis na Facebooku. Jest wyrok !

Za obraźliwy antysemicki wpis na Facebooku – kara więzienia w zawieszeniu. Taki wyrok przed białostockim sądem usłyszał 35-letni mieszkaniec okolic Bielska Podlaskiego.

Tłumaczył, że to miała być satyra i nie przypuszczał, że tak to się wszystko skończy. Prokuratura oskarżyła go o szerzenie nienawiści i nakłanianie do zabijania Żydów. Sąd natomiast skazał na 4 miesiące więzienia w zawieszeniu i dozór kuratora. Nakazał też podanie wyroku do publicznej wiadomości.

– To co wstawiłem, nie miało na celu tego, co z tego wszystkiego wyszło. Miało być śmiesznie, a wyszło naprawdę głupio – mówił oskarżony.

Prokurator Sławomir Głuszuk mówił, że to co usłyszał na sądowej sali jest przerażające. Jego zdaniem to, co zamieścił na Facebooku oskarżony wcale nie jest śmieszne i trzeba zwalczać tego typu zachowania. Sąd się z tym zgodził.

– Być może gdyby to było zamieszczone w piśmie o karykaturach może można by przyjąć pana linię tłumaczenia, że pan chciał, żeby to było śmieszne. Natomiast taki wpis – mając na uwadze to, co się dzieje w kraju i nie tylko w kraju – nie można uznać, że jest to tylko i wyłącznie żart – mówiła sędzia Beata Brysiewicz.

Oskarżony zapewnił, że w przyszłości będzie uważał i że taka sytuacja już się nie powtórzy. – Mam nauczkę. Widocznie to się musiało tak skończyć, żebym zrozumiał pewne rzeczy. Wiem, co może bawić, a co może zaboleć kogoś – powiedział.

Źródło: IAR

telewizjarepublika.pl/antysemicki-wpi…

Za: https://gloria.tv/article/3Utv1f9cSkKeDwkCR8XxiQVkz

11.10.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *