Antykoncepcja i sztuczna manipulacja hormonami wywołują raka – dlaczego?

Opinia medycyny konwencjonalnej jest taka, że kontrola urodzeń jest jednym z najważniejszych cech zaawansowanego społeczeństwa. Ci dobrze zorientowani w naturalnym zdrowiu, w tym wielu naukowców wie, że jest to również cechą choroby, która tylko prowadzi do stałych i długotrwałych szkodliwych skutków dla zdrowia. Mówiąc bez ogródek, jeśli chodzi o zdrowie, jeśli sztucznie zabawiasz się hormonami, to w końcu będziesz miała wielki kłopot.

a

Pigułka antykoncepcyjna, którą FDA zaaprobowała 50 lat temu, była pierwszym środkiem medycznym przyjmowanym przez osoby które nie były chore. W 1999 The Economist nazwał ją najważniejszym osiągnięciem XX wieku.

Jest wiele badań zaprzeczających istnieniu związku między antykoncepcją i rakiem. Wiele z nich można przypisać wysokiemu stopniowi fałszowania danych w badaniach naukowych kontrolowanych przez interesy farmaceutyczne, które nie chcą by opinia publiczna poznała prawdę o tym, jak i dlaczego doustne środki antykoncepcyjne wywołują raka.

Większość tych pigułek to kombinacja pochodnych hormonów estrogenu i progestagenu. One działają imitując hormony w organizmie, oszukują twój skomplikowany hormonalny system reprodukcyjny tak, żeby wywoływał następujące skutki:

  • Uniemożliwiał jajnikom uwalnianie jajeczek
  • Zagęszczał śluz szyjki macicy by pomógł zablokować zapłodnienie jajeczka przez spermę
  • Rozrzedzał wyściółkę macicy, co utrudni wszczepienie się jajeczka gdyby zostało zapłodnione.

Ale naiwna jest opinia, że są to jedyne skutki syntetycznych hormonów. Twój układ rozrodczy nie istnieje w jakiejś bańce… jest także połączony z każdym innym systemem organizmu. Pigułka również nie tylko wpływa na układ reprodukcyjny, ale może zmienić dużo więcej.

Progesteron jest bardzo ważnym hormonem organizmu kobiety. Odgrywa główna rolę w normalnym funkcjonowaniu cyklu menstruacyjnego. Zdaniem dr Elizabeth Plourde, pigułka wywołuje niedobór progesteronu, co można częściowo zdiagnozować wypełniając ankietę – Test niedoboru hormonów [zał.]

Estrogen i progesteron odpowiadają za jajeczkowanie, menstruację, ciążę i jej donoszenie, poronienie, poród itd. Oprócz tego są również powiązane z metabolizmem i różnymi innymi funkcjami organizmu.

Niedobór progesteronu

Wraz z utrzymaniem wyściółki macicy do posadzenia jajeczka, progesteron odpowiada za bezpieczeństwo płodu, nie pozwala macicy wykonywać żadnych ruchów, zapobiega infekcjom i przygotowuje macicę do porodu. Jeśli istnieje niedobór progesteronu, to doprowadzi do pewnych objawów. Zobaczmy jakie są objawy niedoboru progesteronu:

* Tycie zwłaszcza w okolicy brzucha
* Nieregularna miesiączka
* Niezwykle obfita miesiączka
* Niski popęd seksualny
* Bezpłodność
* Bóle piersi
* Huśtawka nastrojów
* Ogólnie bóle
* Uderzenia gorąca
* Różne stopnie zmęczenia
* Drażliwość
* Wszelkiego rodzaju zachcianki
* Depresja
* Stres psychiczny
* Początki bezsenności
* Obniżone funkcjonowanie systemu odpornościowego
* Obniżone zdrowie jelit
* Rak szyjki macicy i piersi [długoterminowy skutek]

* Choroby serca
* Osteoporoza
* Podniesienie poziomu cholesterolu
* Tworzenie się mięśniaków
* Częste wzdęcia i gazy
* Niestrawność
* Migreny i bóle głowy
* Chrapanie
* Poronienie we wczesnych etapach ciąży
* Nie ma jajeczkowania
* Powstawanie torbieli jajnika
* Obniżona temperatura ciała
* Skurcze podczas miesiączki
* Nadmierna retencja wody
* Obrzęki policzków
* Trądzik i bardzo tłusta skóra
* Poczucie lęku
* Brak koncentracji
* Zaniki pamięci
* Problemy z wydalaniem moczu
* Nocne poty
* Myśli i skłonności samobójcze
* Suchość pochwy
* Bóle stawów
* Infekcja przewodu moczowego
* Zmiany apetytu
* Niemożność utraty wagi.

Kobiety mogą doświadczać niedobór progesteronu już w wieku lat 20+. Niektóre z głównych objawów to tycie w okolicy brzucha, niskie libido, nieregularne / obfite miesiączki, bezpłodność i trudności w donoszeniu ciąży. Dr C W Randolph, współzałożyciel Natural Hormone Institute, mówi, że kobiety o niskim poziomie progesteronu mogą także doświadczać guzkowate piersi bolesne w dotyku, ostre objawy przedmiesiączkowe np. wzdęcia, huśtawka nastrojów, zachcianki i ból, albo szczególnie ostre uderzenia gorąca i drażliwość w okresie około menopauzalnym i menopauzalnym.

Antykoncepcja = rak i inne choroby

Wykryto że kontrola urodzeń wywołuje choroby serca, utratę masy kostnej, utratę pamięci, zakrzepy krwi oraz raka prostaty u mężczyzn poprzez większe narażenie na estrogen znajdujący się w wodzie i łańcuchu pokarmowym.

Wiele wydawnictw naukowych, takie jak British Medical Journal wykazały, że fałszowanie danych wśród naukowców jest niepokojąco powszechne. Niewłaściwa regulacja, wykluczanie, zmiany lub fabrykowanie danych są powszechne wśród naukowców, którzy służą swoim panom z branży farmaceutycznej, a ci którzy prowadzą badania na temat antykoncepcji doustnej również padają ofiarą dolara. Na szczęście istnieje mnóstwo badań, które pokazują istotne dowody na to, że antykoncepcja powoduje raka.

Źródło: http://healthimpactnews.com/2013/why-birth-control-and-artificially-manipulating-your-hormones-causes-cancer

Tłum. i opracowanie Ola Gordon.

P.S.

Test niedoboru hormonów

Kliknij prawym przyciskiem myszy na tabelkę i ją powiększ

a

a

a

a

a

a

a

a

a

theantiagingdoctor.com http://preventdisease.com/healthtools/hormone_deficiency_test.html

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *