Strona główna > Rosja > Antychrystowa mieszanka prawosławno-katolicko-protestancka

Antychrystowa mieszanka prawosławno-katolicko-protestancka

Prawosławny kapłan i ministrantki…

Uwaga Redakcji portalu www.3rm.info – Z każdym dniem nabiera przyspieszenia mieszalnik ekumenicznej mieszanki wszystkich wyznań i religii. Najbardziej zgubne jest to, że w te bezbożne pomyje wciągnięto także Cerkiew Prawosławną, która, jak się okazało, jest pod kontrolą zdrajców Chrystusa. W przyspieszonym tempie niszczą oni odwieczne cerkiewne filary i prawa. Stan kapłański i wierni , z największym bólem trzeba to przyznać, tchórzliwie milczą. Panie, zmiłuj się nad nami!

a30

23 lipca prawosławny kapłan, lektor Patriarchatu Konstantynopolskiego, rektor bońskiego prawosławnego soboru katedralnego p.w. Świętej Trójcy, Sokratis Ntallis (na fotografii) wziął udział w ekumenicznej ceremonii przeniesienia relikwii świętych męczenników bońskich Florencjusza i Kasjusza.

Najważniejsza świętość soboru, relikwie świętych męczenników Florencjusza i Kasjusza, na okres remontu przenoszone są do kościoła p.w. św. Remigiusza, który należy do katolickiego stowarzyszenia studenckiego.

Z ramienia władz rządowych obecny był burmistrz miasta Bonn Ashok-Aleksander Sridharan, wieloletni parafianin katolickiego soboru. W uroczystości brał także udział przedstawiciel luterańskiego „kościoła” Niemiec. W tym dniu w soborze odprawiona została ostatnia, przed zamknięciem, „msza”. Świątynia jest zamykana na okres remontu, który potrwa od 2 do 3 lat. Świątynię symbolicznie zamknięto na klucz a klucz przekazano kierownikowi zespołu remontującego świątynię.

„Osobliwego kolorytu” procesji nadawały ministrantki niosące dymiące kadzielnice.

Zgodnie z Katolickim Kodeksem Kanonicznym z 1983 roku funkcje ministranta może spełniać każdy świecki katolik co wywołało w praktyce spory czy tę funkcję mogą spełniać kobiety. Według wyjaśnień Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Stolica Apostolska rekomenduje zachowywanie tradycji w spełnianiu funkcji ministranckich przez mężczyzn a kwestię dopuszczenia kobiet do funkcji ministranckich pozostawia się decyzji Konferencji Biskupów danego kraju. W Niemczech zezwolono na posługę kobiet-ministrantek.

a9

a01

a02

a03

Za: http://3rm.info/main/68333-antihristovo-smeshenie-pravoslavnyy-svyaschennik-i-devushki-ministranty.html

Data publikacji: 31.07.2017

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *