Strona główna > Polska > Anna Kołakowska – rozpoczęcie głodówki w obronie Basi Poleszuk

Anna Kołakowska – rozpoczęcie głodówki w obronie Basi Poleszuk

Dziś o godzinie 19.00 rozpoczęłam protest głodowy w obronie Basi Poleszuk. Głodówkę prowadzę w siedzibie Fundacji Łączka w Warszawie (bardzo dziękuję Tadeuszowi Płużańskiemu za udostępnienie miejsca na protest). Poniżej załączam list przesłany do p. Ministra Zbigniewa Ziobry z informacją o rozpoczęciu protestu.

Szanowny Panie Ministrze.
Zgodnie z zapowiedzią podjęłam dziś protest głodowy w związku z przetrzymywaniem w więzieniu Barbary Poleszuk, działaczki Narodowej Hajnówki, zaangażowanej w upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych i propagowanie wartości patriotycznych. Jest to moja czwarta głodówka w życiu. Trzy pozostałe odbyłam w latach osiemdziesiątych, w tym jedną w więzieniu. Byłam też uczestnikiem protestu głodowego w Krakowie Beżanowie w obronie więźniów , to prokurator postawił nam zarzuty zgodnie z oskarżeniami policjantów. W takiej rzeczywistości musimy żyć, ale nie musimy się z nią godzić i jej poddawać. A co więcej , kiedy zwykli ludzie są krzywdzeni i nie mogą liczyć na sprawiedliwość, pozostaje solidarność z nimi i mój protest jest właśnie gestem solidarności z ewidentnie pokrzywdzoną i niesprawiedliwie potraktowaną przez wymiar sprawiedliwości Basią Poleszuk. Jest upominaniem się o nią, bo gdybym tego nie zrobiła musiałabym uznać, że moje zaangażowanie w walkę z represyjnym systemem komunistycznym było tylko przygodą. A tak nie jest- moja przeszłość i mój życiorys zobowiązują mnie do stanięcia w obronie Basi Poleszuk. 

Panie Ministrze . Od dziś do uwolnienia Basi będę piła tylko wodę. 

Anna Kołakowska
——————————————————————————————————————————————————-

Hajnówka: Pikieta w obronie więzionej Barbary Poleszuk

Basia Poleszuk trafiła do więzienia! Wspomóżmy ją i pokażmy że nie jest sama, a totalitarnym władzom wystawmy środkowy palec. Zaprotestujmy razem.

Zbieramy się w piątek 16 listopada od godziny 15:00 do 16:30 pod Sądem w Hajnówce
ul. Warszawska 87
Dawid Poleszuk — Wydarzenie odbędzie się w Hajnówce! Nie możemy doprowadzić do tego, że Basie znowu przeniosą i utrudnimy jej pobyt. Więc będziemy manifestować pod sądem w Hajnówce, który wydał ten wyrok.Jest to decyzja rodziny.Wkrótce szczegółowe informacje !
====================================================================
„Basia Poleszuk w wiezieniu. Nie zamknięto do tej pory ani jednego kodowca, ale dziewczyna z ruchu narodowego nigdy nie karana została wsadzona do pudła… bo podrapała rękę policjanta. Protestujmy przeciwko tej niesprawiedliwości. Żądamy uwolnienia dziewczyny” – napisał na Facebooku znany bard Andrzej Kołakowski.
„Basię zabrano do więzienia na dwa dni przed ślubem brata. Sądzę, że nie jest to przypadek. Posłów PiS będących wśród moich znajomych (Leszek Dobrzyński bywał na rajdach patriotycznych, w których Basia uczestniczyła) proszę o interwencję u ministra Ziobry. Jeśli atakujące policjantów baby z czarnych marszów, bijący policjantów, kodowcy nie płacący alimentów, „Farmozon” bluzgający dziennikarki, chodzą do tej pory wolni. Skandaliczne jej zamykanie w więzieniu młodej, ładnej dziewczyny, która do tej pory nie była karana. Dlaczego nie zastosowano dozoru elektronicznego, dlaczego nie zapadł wyrok w zawieszeniu? Piszcie do ministra Ziobry, protestujcie, nie dopuśćmy do tego, aby młoda patriotka spędziła Boże Narodzenie za kratami” – napisał w kolejnym poście Andrzej Kołakowski.

Ballada o Drugiej Konspiracji – Andrzej Kołakowski

5.11.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *