Strona główna > Bez kategorii > Andrzej Owsiński – Od czego zacząć?

Andrzej Owsiński – Od czego zacząć?

Źródło: http://owsinski.nowyekran.pl/post/88636,od-czego-zaczac

Data publikacji: 25.02.2013

Takie otrzymałem pytanie do mego wpisu na temat rządu ekspertów.

Takie otrzymałem pytanie do mego wpisu na temat rządu ekspertów.

W zasadzie odpowiedź jest prosta; -od wszystkiego, bowiem w Polsce po prawie ćwierć wieku istnienia „III Rzeczpospolitej” czy jak kto woli „PRL bis” wszystko musi być zmienione:

1. ustrój państwa, czyli konstytucja,

2. funkcjonowanie gospodarki,

3. organizacja życia społecznego,

4.wychowanie młodzieży i szkolnictwo,

5. warunki życia rodzinnego,

6. służba zdrowia,

7. system emerytalny,

8. bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne,

9. stosunki międzynarodowe,

10. organizacja życia kulturalnego.

 

Kolejność każdy może sobie ustawić, tylko że nie da się niczego zrobić bez stworzenia na nowo organizacji państwa.

Po PRL odziedziczono organizację państwa dla swoich, w którym faktyczne elementy władzy niezależnie od formalnych reprezentacji znalazły się w rękach spadkobierców „właścicieli Polski ludowej”.

Za prawo do spadku zapłacono jakąś cenę, fakty wskazują na to, że ceną była akceptacja stalinowskiego dyktatu, oddanie aktywów gospodarki i zamierzona słabość organizacji państwa. Znalazło to wyraz w konstytucji „III Rzeczpospolitej” pełnej nonsensów i sprzeczności, poza niezgodnością z tradycją i duchem narodu polskiego zawiera ona postanowienia jakby celowo konfliktujące poszczególne elementy władzy państwowej osłabiając, a nawet wystawiając na pośmiewisko najwyższe urzędy.

Stąd musi być wprowadzona nowa konstytucja zapewniająca ciągłość niepodległego państwa polskiego, a zatem nawiązująca do konstytucji z 23 kwietnia 1935 roku, która nigdy nie była unieważniona. Nie musi nowa konstytucja być tak arbitralna jak kwietniowa, ale musi wzorem tamtej stworzyć konsekwentny i skuteczny organizm zarządzania państwem we wszystkich elementach, a przede wszystkim dać prawne podstawy dla rzeczywiście polskiego, niepodległego państwa.

W wielu różnych publikacjach dostępnych też w internecie dałem wyraz memu poglądowi na konkretne rozwiązania dotyczące organizacji państwa i niezależnie od sposobu funkcjonowania poszczególnych elementów składowych państwa wszystkie one muszą być przepojone ideą służby niepodległości i rozwoju życia narodowego w myśl najszczytniejszych tradycji polskiej państwowości.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.