Strona główna > Bez kategorii > Andrzej Niemojewski ETYKA TALMUDU – plik pdf

Andrzej Niemojewski ETYKA TALMUDU – plik pdf

Poniższy dokument ma wielkie znaczenie w kwestii zrozumienia, dlaczego żydzi są społecznością kryminalną z samej definicji. Ma wielkie znaczenie dla zrozumienia kryminogennego charakteru wychowania kolejnych pokoleń żydów. Jeśli czytelnik poświęci tej niezbyt długiej pracy odpowiednią uwagę i trochę czasu, zrozumieć MOŻE jakim zamiarem kierowali się  autorzy zamieszczeni w spisie Biblioteki Narodowej pisząc swoje książki.  

Autor publikowanej już na łamach StSy epokowej pracy p.t. „Dusza żydowska w zwierciadle Talmudu”, Andrzej Niemojewski w 1917 roku wygłosił w Warszawie odczyt p.t. ETYKA TALMUDU. Treść odczytu została spisana i wydana w publikacji zawartej poniżej w pliku pdf.

„…W każdym razie naród ów, czy też owa kasta, ma w Talmudzie księgę nietylko znaczenia religijnego i etycznego, ale przedewszystkiem prawnego. To tylko w naszym wyobrażeniu kodeks cywilny reguluje stosunki pomiędzy wszystkiemi obywatelami naszej ziemi. Wedle wyobrażeń pospólstwa talmudycznego stosunek między Żydami a Gojami reguluje Talmud. Ale gdy kodeks cywilny, regulujący wedle naszych wyobrażeń stosunki obywatelskie, jest nam znany a przynajmniej znany jest naszym prawnikom, Talmud, regulujący wedle Żydów stosunek żydostwa do gojostwa, znany jest tylko Żydom. Ogół nasz nie zna go, nie znają go nasi prawnicy, nasi działacze społeczni i nasi politycy…”

„…Wedle pojęć chrześcijańskich wszyscy ludzie powinni poznać Boga, bez względu na narodowość i barwę skóry. Wedle ideału chrześcijańskiego ludzkość ma stanowić CIVITAS DEI, Państwo Boże. Chrześcijaństwo niesie skarby swych idei wszystkim. Każdego chce uczynić swoim bratem. Religja chrześcijańska jest tedy społeczna, ona ludzi socjalizuje, tworzyć chce z ludzkości jedną wielką rodzinę, przeciwstawiającą się jedynie światu zwierzęcemu i naturze.

Inaczej u Żydów. Rodzinę Bożą stanowią tylko Żydzi prawowierni. Religja jest ich wyłącznym spadkiem, którym nie mają się z nikim dzielić (*). Rodzina ta przeciwstawia się całej reszcie świata…”

Wy jesteście mojemi owcami, owcami mego pastwiska; ludźmi jesteście”; wy się nazywacie ludźmi, ale narody świata nie nazywają się ludźmi, lecz zwierzętami„.

Najlepszego z Gojów zabij„, poucza rabbi Szymon w księdze Mechilta

przysięga wobec Goja niema żadnego znaczenia

sędzia żydowski powinien zawsze brać w sądzie stronę Żyda przeciwko Gojowi

„…Czy możemy się zgodzić na to, aby młodzież żydowska i może jeszcze na koszt państwa polskiego uczyła się w szkołach żydowskich całego tego haniebnego systemu etycznego, naturalnego u jakiegoś plemienia koczującego, ale wprost potwornego wobec tych ideałów etycznych, które nam od kolebki przyświecają?…”

Odczyt wygłoszony został w dniach 3 i 10 października 1917 r. w Warszawie w sali Stowarzyszenia Techników.

Plik do pobrania: Niemojewski Etyka Talmudu Odczyt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.