Strona główna > Świat > Andriej Kuprikow: Co Dalej?

Andriej Kuprikow: Co Dalej?

Tak więc, strzelanina, palba, kłótnie, obelgi, oskarżenia, ataki, sankcje, odpowiedzi, dywersje, przedstawienia, oszustwo, wiarołomstwo, zdrada, kradzież, gwałt. Niczego nie zapomniałem ? No i po co to wszystko, do jakiego celu, w końcu – zmierzamy ? Aby stać się najważniejszym, wszystkich doić i żreć więcej- niż inni ? I to wszystko ? Jakież to prymitywne w zestawieniu z niesamowitymi, zaangażowanymi siłami i kosztami. I co wtedy ? Czego chce Zachód ? A my czego chcemy ? Jaki sens kolejnej konfrontacji z perspektywą całkowitego anihilacji wszystkiego i wszystkich ?

Widoczne nasilenie sporu żołądka-jelita i duszy-serca, przy czym sam fakt przeciwstawienia – absurdalny i szalony. Nie można sobie wyobrazić szczęśliwego głodnego, podobnie jak nie można sobie wyobrazić szczęśliwego w obżarstwie, ale bezmózgiego i bez serca. Oczywiście bywają wyjątki, ale one tylko potwierdzają regułę.

 

„świetlana przyszłość. Już blisko”

No przypuśćmy, że pindozy z laimami (лаймами)*1. i z przydupnikami wszystkich zwyciężą, pozabijają, wszystko zabiorą i zasiądą w glorii na tej górze nieszczęścia i będą bekać i psuć powietrze. Za jakiś czas już między nimi rozpocznie się „gryźnia” o prawo do bycia głównym i wtedy francmanów lub brytów zaczną nazywać Mordorem i oskarżać o stosowanie chemicznych trucizn. Wszystko zależy od tego, w czyich rękach znajdzie się „mózgomyjka” ( мозгомойка) i wieże z promieniami prawdy.

Oczywiście są jeszcze Chiny, które już teraz z przyjemnością i satysfakcją patrzą, jak białe małpy wzajemnie się obsikują . Oczywiście Chiny mają własną wizję świata, swoje cele i obraz przyszłości, w którym miejsce dla białych małp znajdzie się wyłącznie w zoo Cesarza.

Rosja, jak zwykle na rozdrożu. Próba stać się Europą po raz kolejny zakończyła się rozbitą facjatą, wywróconymi kieszeniami i oplutym płaszczem. Na zwrot zaś do Azji nie pozwala słowiański wygląd i nie azjatyckie podejście do życia. Co dla Niemca lub Chińczyka – git, to Ruskiemu – biega; jemu trzeba mercedesa, w bagażniku którego mają być pudełka z chińskimi fajerwerkami, którymi, – uruchamiając, można obudzić niedźwiedzia w jaskini, po czym spieprzać od niego w tajgę, ale w końcówce sprowadzić misia do gleby, a potem spić się z żalu za niewinnie ubitym miśkiem a na koniec wybrać się, żeby wyrąbać  w ryło niemczudze i kitajcowi- bo to przecież oni, odpowiadają za wszystkie zaszłe biedy.

Chodzi mi o to, że musimy przestać oglądać się na boki, a zacząć budzić się i budować swój świat, ze wszystkimi urokami i niedostatkami, ale najważniejsze -swój, ze swoją tradycją i sposóbem życia, ze swoimi zgrywami – ” prikołami” i zagwozdkami. Najważniejsze, aby wszystko duchowo było, a to zakłada i bogaty stół i śpiewy do rana. Jeśli tak zadziałamy, tylko patrzeć a z punktu, wszyscy się przyłączą,(—), po sąsiedzku, i wiedząc, że przy zdobycznym mercedesie nie tylko chińskie fajerwerki ale jeszcze i (przeciwpancerna) 45-piątka, po dziadku.

—————

Przypisy:

*1. ЛАЙМА — (Лайме) (литов. счастье) в балтийской мифологии одна из трех богинь судьбы, приносящая счастье, покровительница новобрачных …
………….
Laime (lit. szczęście) w mitologii bałtyckiej, jedna z trzech bogiń losu, przynosząca szczęście, patronka nowonarodzonych…
Tu ironicznie użyte na określenie mieszkańców „Pribałtyki”.

…………….

źródło:
https://narzur.ru/chto-dalshe/
„Что дальше?”
Андрей Куприков
15.04.2018 23:50


Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.