Strona główna > Świat > Ukraina > Amerykańskie media: USA, Ukraina i Kanada poparły nazizm w głosowaniu w ONZ

Amerykańskie media: USA, Ukraina i Kanada poparły nazizm w głosowaniu w ONZ

Podczas głosowania w Trzecim Komitecie Zgromadzenia Ogólnego ONZ, które odbyło się w dniu 21 listopada, tylko trzy kraje – Stany Zjednoczone, Ukraina i Kanada – sprzeciwiły się rezolucji w sprawie walki z nazizmem, gloryfikacji Holocaustu podczas II Wojny Światowej i innych form dyskryminacji.

a

115 państw głosowało za przyjęciem rezolucji, 55 wstrzymało się od głosu i trzy państwa – Stany Zjednoczone, Ukraina i Kanada – wystąpiły przeciwko rezolucji, potępiającej gloryfikację wszelkich form dyskryminacji rasowej i etnicznej.

Według źródła amerykańskiej edycji OpEdNews, głosowanie zostało zainicjowane przez Walne Zgromadzenie po dziesięcioletnim okresie wzrostu neonazistowskich ruchów w Europie, zwłaszcza na Ukrainie, gdzie dwie partie nacjonalistyczne weszły w skład nowego rządu przy poparciu Stanów Zjednoczonych, natychmiast po tym, jak prezydent Wiktor Janukowycz został obalony w wyniku zamachu stanu w Kijowie w lutym tego roku.

Tak więc, Ukraina stała się pierwszym państwem, którym faktycznie rządzą naziści, gorliwie nienawidzący etnicznych Rosjan. Cztery miesiące po zamachu stanu ten nowy rząd urządził ludobójstwo rosyjskojęzycznej ludności na własnym terytorium – w południowo-wschodniej Ukrainie, gdzie około 90% mieszkańców zagłosowało na prezydenta, który został obalony w czasie zamachu stanu.

Zdaniem autora, Ukraina zagłosowała przeciwko tej rezolucji, ponieważ jej nowy rząd w tej chwili jest jedynym nazistowskim reżimem na świecie i który rządzi państwem, kierując się zasadami nazistowskimi.

a

Stany Zjednoczone głosowały przeciwko rezolucji, ponieważ to właśnie rząd USA postawił nazistów przy sterze Ukrainy, – pisze gazeta.

Kanada głosowała przeciw, ponieważ jej skrajnie prawicowy premier Stephen Harper był zwolennikiem wszystkich decyzji USA, dotyczących polityki zagranicznej. Ma on swój własny cel: Harper życzy, aby prezydent USA Barack Obama zaakceptował budowę rurociągu Keystone XL, aby pomóc braciom Koch i innym wielkim potentatom naftowym w korzystnym transporcie i sprzedaży w Europie i na całym świecie roponośnych piasków z kanadyjskiego regionu Athabasca.

Niemcy wstrzymały się od głosu, ponieważ kanclerz Angela Merkel nie chciała „obrazić” prezydenta USA głosując za przyjęciem rezolucji, przecież Biały Dom był zdecydowanie jej przeciwny. Jak również, będąc oficjalnym przedstawicielem kraju, gdzie w swoim czasie narodził się nazizm, Merkel nie chciała, aby Niemcy głosowały przeciwko rezolucji, potępiającej nazizm, ponieważ mogłoby to wywołać niezadowolenie w społeczeństwie niemieckim: wstrzymując się od głosu, Niemcy i Obamę nie „obraziły” i społeczeństwo niemieckie nie rozczarowały, – uważa autor artykułu.

Tłumaczył Janusz Sielicki

27.11.2014 r.

Źródło:

http://russian.rt.com/article/61184#ixzz3KHphIxBN

25.11.2014, 11:16

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *