Strona główna > Polska > Amerykańskie bombowce strategiczne ćwiczą bombardowania nad Polską

Amerykańskie bombowce strategiczne ćwiczą bombardowania nad Polską

Amerykańskie bombowce strategiczne B-52H ćwiczyły wczoraj bombardowania nad polskim poligonem. To kolejny etap treningu amerykańskiego lotnictwa w Europie.

Amerykańskie bombowce ćwiczyły nad 21 Centralnym Poligonem Lotniczym znajdującym się niedaleko Wałcza w województwie Zachodniopomorskim. Najprawdopodobniej zrzucały bomby ćwiczebne.

amerykański bombowiec strategiczny B-52H fot. Twitter @usairforce

21 Centralny Poligon Lotniczy w Nadarzycach jest największym poligonem lotniczym i jedynym czynnym obecnie bombowiskiem w Europie. Z poligonu korzystają także Siły Powietrzne państw NATO między innymi Włochy, Anglia, Belgia, Niemcy, Kanada i USA.

Amerykańskie bombowce operują z bazy RAF w Fairford w Wielkiej Brytanii. Sześć bombowców B-52H należących do 2 Skrzydła Lotnictwa Bombowego USAF stacjonującego w Barksdale Air Force Base w Luizjanie w USA, przybyło do niej w piątek 14 marca.

Operujące z bazy w Fairford amerykańskie bombowce przeprowadziły szereg misji treningowych w rejonie Morza Bałtyckiego, Morza Barentsa, a także w Grecji, Rumunii, Holandii i Szkocji.

Za: https://nczas.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.