Amerykański sen czy zimne przebudzenie?

W kolejce po pracę
W kolejce po pracę

Amerykański sen czy zimne przebudzenie? Ostatnie dane dotyczące „skurczającej” się w szybkim tempie amerykańskiej ekonomii napawają zdumieniem i zaskakują „ekspertów”. Odnosi się nieodparte wrażenie, że tak jak w Polsce zima zaskakiwała w styczniu drogowców tak eksperci finansowi udają w telewizji zaskoczenie historycznie niskimi wynikami ekonomii, skrzętnie pomijając fakt zmian politycznych i systemowych ostatnich lat.

Tak jak w zimie opady śniegu są normalnym zjawiskiem, upadek ekonomii jest naturalnym następstwem rządów komunistów i socjalistycznego ustroju narzucanego USA w ostatnim dziesięcioleciu. Efekty tej zbrodniczej działalności zaczynają od zeszłego roku sięgać swoim rozmiarem poza wielkie aglomeracje miejskie i wpływać negatywnie na życie Amerykanów mieszkających w najodleglejszych częściach kraju.

Nawet w moim niewielkim miasteczku położonym 20 kilometrów na północ od Manhattanu zaczynają być widoczne negatywne efekty. Mieszkający po sąsiedzku porucznik policji poinformował mnie o drastycznych cięciach w załodze komendy, która z ośmiu policjantów zmniejszona została do pięciu. Podobnie stało się z lokalną strażą pożarną, a w dwóch miasteczkach obok zamknięto otwarte od ponad stu lat publiczne biblioteki. Winston Churchill powiedział o Amerykanach w czasie II Wojny: “ You can always count on Americans to do the right thing—after they’ve tried everything else” (Zawsze możesz liczyć na Amerykanów, że zrobią dobrze – po tym jak spróbują wszystkiego innego”- (po tym jak wykorzystają wszystkie inne opcje)). Pozostało mieć nadzieję, że tym razem także to zadziała, czasu jest coraz mniej.

Niektóre tylko, ostatnio opublikowane dane dotyczące kilku małych miejscowości w USA:

  •   Elgin, Ill. — 700 nauczycieli zwolnionych z pracy
  •   Charlotte, N.C. — 12 bibliotek publicznych zamkniętych
  • Columbus, Ga. — Zbieranie śmieci zredukowano z dwóch razy w tygodniu do jednego.
  • Vallejo, Calif. — Departament Pożarnictwa z 122 strażaków i 8 remiz zmniejszono do 70 osób i 5 remiz
  • Prichard, Ala. — Miesięczne opłaty za wodę zwiększono do prawie $500, aby zapłacić zaległości emerytowanym pracownikom miejskim. Zapewni to tylko 1/3 płatności jakie miasto jest dłużne pracownikom.
  • Camden, N.J. — Połowa stanu policji została zwolniona pomimo tego, że miasteczko to od lat jest na pierwszym miejscu w stanie New Jersey w rankingach przestępczości.

Za: http://www.nasznowyjork.org/cosie-dzieje-w-polityce.html

Data publikacji: 25.01.2014

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *