Strona główna > Bez kategorii > Amerykańska społeczność wywiadowcza a projekt raportu, jaki nie zostawia suchej nitki na Izraelu!

Amerykańska społeczność wywiadowcza a projekt raportu, jaki nie zostawia suchej nitki na Izraelu!

źródło: http://www.jeff-goodall.com/?p=9073

Wg artykułu Franklina Lamba, jaki ukazał się na witrynie the Foreign Policy Journal, izraelskie lobby przygotowuje się do zmieszania z błotem projektu raportu przygotowanego przez społeczność wywiadowczą USA, gdyż sugeruje on potrzebę drastycznego zmniejszenia wymiany danych z Izraelem z uwagi na wiele palących kwestii.

Ten raport może stanowić sygnał początku końca amerykańskiego bezwarunkowego zaopatrywania militarnego, dyplomatycznego i finansowego udzielanego „państwu żydów”, dlatego na Republikańskiej Narodowej Konwencji planowany jest zmasowany atak PR, aby  obrzucić administrację Obamy oszczerstwem „zamówienia wrogiej” analizy. Tymczasem ten  wnikliwy i poważny raport analityczny społeczności wywiadowczej dokonuje przeglądu wybuchowej natury i nadchodzących niebezpieczeństw dla Ameryki w utrzymaniu obecnych relacji z Izraelem.Na pierwszej linii awangardy ataku spodziewani są: członek Kongresu, Ms Illena Ros-Lehtinen, przewodnicząca Komitetu Izby ds Stosunków Zagranicznych oraz William Kristol, wydawca neo-konserwatywnego Weekly Standard i dyrektor pro-izraelskiego think-tanku i lobby New American Century.

Główne tezy poczynione w tym raporcie zawarte są także w artykule z the Foreign Policy Journal, poniżej dołączony jest link. Wśród głównych odkryć tej „analizy stosunków” są pewne przenikliwe uwagi oskarżycielskie pod adresem Izraela, a także opis kosztownych i niszczących skutków dla stanu gospodarki amerykańskiej i pozycji międzynarodowej USA. Oto kilka krótkich przykładów, bez stosowania jakiegoś z góry przyjętego porządku:   

“Izrael, biorąc pod uwagę jego obecną brutalną okupację i wojowniczość nie może być już dłużej ocalony, tak jak apartheid w południowej Afryce mógł…gdy siła i wpływy Ameryki maleją, amerykańskie zaangażowanie w wojowniczą agresję Izraela staje się niemożliwe do obrony albo wykonania konsekwentnej (sic!) polityki realizacji nadrzędnych interesów narodowych USA, jakie zakładają normalizację stosunków z 57 krajami islamskimi…amerykańska opinia publiczna dłużej nie będzie wspierać finansowania i realizowania szeroko rozumianych nielegalnych wojen USA w imieniu izraelskim…”

Projekt kończy się na odniesieniu się do “potrzeby uniknięcia wplątywania się w alianse, które alienują nas z całego niemal świata i rodzą potępienie dla amerykańskich obywateli, którzy potem ponosić muszą tego konsekwencje”, lecz poza tym wszystkim, jestem absolutnie usatysfakcjonowany widząc następne stwierdzenia tej analizy:

“…Jaskrawe izraelskie mieszanie się w wewnętrze sprawy Stanów Zjednoczonych poprzez szpiegowanie i nielegalny wywóz amerykańskiego uzbrojenia. W to wchodzi wspieranie ponad 60 „organizacji frontowych” i w przybliżeniu 7500 amerykańskich urzędników, którzy dopuszczają się licytowania ofert izraelskich i starają się zdominować i zastraszyć media i agencje rządowe…”

Wspaniała książka Grant F. Smitha p.t. “Spy Trade – How Israel’s Lobby Undermines America’s Economy” jest pozycją koniecznie do przeczytania dla każdego, kto pragnie wycyzelować swą wiedzę w tych sprawach. W przedmowie do niej, były analityk CIA, Michael F. Scheuer napisał:

„Służby wywiadu izraelskiego stworzyły…wewnętrzną siatkę szpiegowską w USA, której funkcjonariusze wykonują następujące zadania:

(a) wykradanie tajemnic biznesowych, które służą gospodarce izraelskiej…

(b) chronienie the American Israel Public Affairs Committee (AIPAC) przed wpisaniem tej organizacji na listę agentów obcego państwa…

(c) kradzież i podrabianie ściśle tejnej technologii militarnej, jaką Izrael potem sprzedaje dla tych, którzy zaoferują najwyższe stawki…

(d) prowadzenie tajnych operacji…wykradania i przekazywania informacji do Izraela, jakie dotyczą polityki zagranicznej, gospodarczej i obronnej USA.

(e) uzyskanie preferencyjnego i korupcyjnego dostępu – poprzez nielegalnie koordynowane wpłaty na kampanie, wykorzystanie wpływów i znajomości oraz zastraszanie – do urzędujących prezydentów, kongresmenów, urzędników wymiaru sprawiedliwości wyższej rangi, dziennikarzy, sędziów, biurokratów, a nawet oficerów wywiadu.  

(f) kupowanie ułaskawień od prezydentów…”

Tak czy inaczej, ten projekt raportu jest jedną z najlepszych nowości, o jakiej słyszałem od dłuższego czasu. Nie mam pojęcia, czy Obama jest w jakikolwiek sposób odpowiedzialny za naturę i brzmienie raportu, lecz ważna rzecz jest taka, że to zdemaskowanie izraelskiej perfidii i wykorzystywania Ameryki jest co nieco spóźnione, ale jego powszechna aprobata przez naród amerykański i jego przywódców w końcu doprowadzi do rozmontowania tego nikczemnego i służącego tylko swoim interesom morderczego krawata.  

Naród amerykański będzie w stanie odzyskać zaufanie i szacunek, jaki stracił na całym świecie odkąd zaczął realizować izraelskie rozkazy ponad 50 lat temu, i będzie również w stanie oczyścić się z hańby i winy, jaka nagromadziła się wskutek wspierania izraelskiej brutalnej okupacji wojskowej Palestyny i za dziesiątki lat umożliwiania kradzieży ziemi i czyjejś własności, masowych zabójstw i innych zbrodni przeciw ludzkości.

Każda rezolucja ONZ, jaka miała na celu wsparcie praw człowieka kończyła jako bezużyteczna kartka papieru wskutek amerykańskiej dowolnej interpretacji swojego prawa weta, gdy tylko społeczność światowa starała się powściągnąć Izraelowi cugle, i to również ogromnie zdeprecjonowało pozycję moralną Ameryki.

To sprawa zasadnicza, żeby spodziewane ataki izraelskiego lobby na ten raport były energicznie odpierane i demaskowane, aby pokazać naturę tych ataków, a także po to, żeby Amerykanie ponownie mogli być dumni i wolni zarówno w domu, jak i za granicą. Nalegam, abyście przeczytali wspaniały raport przedstawiony przez Foreign Policy Journal; to może się okazać zmianą reguł gry.

Jeff Goodall

Artykuł z  Foreign Policy Journal tutaj: http://www.foreignpolicyjournal.com/2012/08/28/us-preparing-for-a-post-israel-middle-east/

Książka “Spy Trade – How Israel’s Lobby Undermines America’s Economy” do kupienia tutaj: http://www.amazon.ca/s/ref=nb_sb_noss/186-6297776-5925529?url=search-alias%3Dstripbooks&field-keywords=spy+trade+grant+smith

Poniższy link prowadzi do wielu komentarzy, jakie napisałem na ten temat. Szczególnie polecam “Israel: Agents, Assets and Sayanim”, tutaj: http://www.jeff-goodall.com/?s=israel+spying

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.