Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Amerykańscy syjoniści – skąd tyle nienawiści? Sami Jamil Jadallah

Amerykańscy syjoniści – skąd tyle nienawiści? Sami Jamil Jadallah

Na przestrzeni dziejów było wiele wybuchów nienawiści i podżegania przeciwko innym. Z wyjątkiem białej amerykańskiej wrogości i rasizmu wobec Murzynów, większość, jeśli niecała nienawiść była przeciwko „Żydom”, głównie w białej chrześcijańskiej Europie.

To zdjęcie dostarczone przez Ambasadę USA w Jerozolimie al-Quds, pokazuje głównego doradcę prezydenta Donalda Trumpa, Jareda Kushnera, ściskającego dłoń izraelskiego premiera Benjamina Netanyahu, podczas gdy przygląda się specjalny przedstawiciel w międzynarodowych negocjacjach, Jason Greenblatt. (zdjęcie AFP)

Na przestrzeni dziejów relacje między Arabami/muzułmanami i Żydami nie były idealne, a akceptacji i partnerstwa. Żydzi, Arabowie i muzułmanie żyli w relatywnej harmonii przez wieki sięgając do pierwszych stuleci AD, i trwały do wczesnych lat 1950 i ustanowienia Izraela. Ważnym momentem był rozkaz Kalifatu Omara podczas jego pierwszej wizyty w Jerozolimie, by umożliwić Żydom powrót do Jerozolimy po tym, jak zakazało im chrześcijańskie Bizancjum.

Od Maroka na zachodzie do Kazachstanu na wschodzie, Żydzi żyli w harmonii i dobrobycie, i byli ważnymi partnerami w handlu, życiu intelektualnym i artystycznym, i odgrywali kluczową rolę w pomocy i ustanowieniu muzułmańskiej biurokracji i systemu prawnego w Kalifacie Umayyad. Być może złotym wiekiem dla Arabów/muzułmanów i Żydów była muzułmańska Hiszpania.

I odwrotnie, Europa w historii pokazywała największą pogardę i nienawiść do Żydów od Anglii na zachodzie do Rosji na wschodzie. Wypędzanie, inkwizycja, pogromy i holokaust były znakiem handlowym chrześcijańskiej Europy. Więc dlaczego amerykańscy żydowscy syjoniści są tak pełni nienawiści i pogardy wobec arabów i muzułmanów?

Nawet w Palestynie, starożytnej i nowoczesnej, Żydzi, Arabowie, muzułmanie i chrześcijanie żyli w relatywnej harmonii i partnerstwie przez wieki, i nie było ŻADNYCH incydentów brzydkiej nienawiści czy rasizmu lub antysemityzmu jaki widzieliśmy w Europie czy USA.

Z syjonistyczną kolonizacją Palestyny przez europejskich świeckich Żydów i ustanawianiem uzbrojonych „syjonistycznych osiedli”, Palestyńczycy początkowo nie myśleli dużo o przybyszach.

W przeciwieństwie do innych europejskich osadników kolonialnych, którzy zamierzali plądrować bogactwo tych kolonii, europejscy syjonistyczni osadnicy zamierzali przeprowadzić czystki etniczne w Palestynie by usunąć z niej rodowitą ludność.

Konflikt rozpoczął się kiedy stało się jasne, że przybysze nie przychodzą jako partnerzy by dzielić się Palestyną, albo uciec przed pogromami w Rosji, a żeby ustanowić nacjonalistyczne syjonistyczne państwo z planami czystki etnicznej z tubylczej ludności.

Dobrze uzbrojeni, dobrze finansowani i dobrze zorganizowani, rozpoczęli dokonywać aktów terrorystycznych z bombardowaniem targowisk, hoteli i masowych mordów. Terroryzm na arabskim i nowoczesnym Bliskim Wschodzie urodził się w Palestynie przez tych nowych europejskich syjonistycznych żydowskich osadników.

Nie było odwetu przeciwko uzbrojonemu kolonizatorowi oprócz Hebronu, kiedy zginęły setki syjonistycznych Żydów. Liczba wyrżniętych Palestyńczyków przez syjonistycznych osadników daleko przekraczała wszystko co zrobił słabo zorganizowany Palestyńczyk nie mający doświadczenia w noszeniu broni.

W charakterze Palestyńczyków nie ma rasizmu czy udziału w rasistowskich czynach, skoro Palestyna na przestrzeni dziejów była piękną mozaiką kultury, etniczności i religii, nawet teraz.

Tak nie jest w przypadku tych europejskich syjonistycznych osadników, którzy dorastali we wrogiej rasistowskiej Europie od stuleci dotkniętej antysemityzmem. Więc dla nich było tak łatwo uczestniczyć w aktach terrorystycznych w Palestynie, w reakcji na to czego przez wieki nie udało im się dokonać w Europie.

„Umowa stulecia” pokazuje pogardę i nienawiść nie tylko większości Izraelczyków, ale i w amerykańskim żydowskim syjonizmie głównego nurtu. Źle dla judaizmu, zasługuje na coś lepszego. Źle dla świata, i na pewno źle dla Palestyny i Palestyńczyków.

Częściowa lista żydowskiego syjonistycznego terroryzmu: syjonistyczna przemoc polityczna /

Zionist political violence – Wikipedia:

– 30.06.1924   Holenderski Żyd Jacob Israël de Haan zabity przez Avrahama Tehomi na rozkaz lidera Haganah, Yitzhaka Ben-Zvi [39] za jego działalność polityczną i kontakty z arabskimi liderami. [40]

– 1937-1939    Irgun przeprowadził kampanię przemocy przeciwko palestyńskim arabskim cywilom skutkującą śmiercią co najmniej 250 osób. [41, 42]

15.07.1938      Pozostawiona przez Irgun bomba na targu warzywnym w Jerozolimie, 28 rannych. [43]

25.07.1938      Irgun rzucił bombę na targowisko melonów w Haifie, 42 ofiary śmiertelne. [44]

06.11.1944      Lehi zamordował brytyjskiego ministra Lorda Moyne w Kairze, Egipt. Akcję potępił wtedy Yishuv , ale ciała zabójców sprowadzono z Egiptu w 1975 na państwowy pogrzeb i pochówek na Wzgórzu Herzla. [45]

1944–1945     Mord kilku podejrzanych kolaborantów z Haganah i brytyjski mandat rządowy w czasie sezonu łowczego.

1946               Lehi wysyła bomby listowe do brytyjskich urzędników, w tym ministra spraw zagranicznych Ernsta Bevina. [46]

26.07.1946      Zbombardowanie siedziby brytyjskich administratorów w Hotelu King David, 91 ofiar śmiertelnych – 28 Brytyjczyków, 41 Arabów, 17 Żydów i 5 innych. Ok. 45 rannych. W literaturze o praktyce i historii terroryzmu, nazwano go jednym najbardziej śmiercionośnych ataków terrorystycznych  XX wieku. [47]

1946                Kilkakrotnie zaatakowano koleje i brytyjskie lotniska wojskowe.

31.10.1946      Irgun zbombardował Brytyjską Ambasadę w Rzymie. Prawie połowa budynku zniszczona, 3 osoby ranne. [48]

16.04.1947      Nie wybuchła podłożona przez Irgun bomba w Urzędzie Kolonialnym w Londynie. [49] Aresztowaną kobietę za podłożenie bomby, „Esther”, jednostka Scotland Yard zidentyfikowała jako Żydówkę narodowości francuskiej. Ta jednostka zajmująca się żydowskimi działaniami terrorystycznymi ten atak powiązała ze zbombardowaniem ambasady w Rzymie w 1946. [50,51]

14.06.1947      Nalot „żydowskich terrorystów” na biuro Reuters w Tel Awiwie. [52]

25.07.1947      Afera Sierżantów: Kiedy ogłoszono wyrok na 2 członków Irgunu, Irgun porwał sierżantów Clifforda Martina i Mervyna Paice’a i zagrożono zabiciem ich w odwecie, jeśli wykona się wyroki. Kiedy groźbę zignorowano, zakładników zabito. Później ich ciała zabrano do sadu pomarańczowego i zostawiono wiszące z drzew za szyję. Ustawiono prymitywne urządzenie wybuchowe. Eksplodowało kiedy odcięto jedno z ciał, poważnie raniąc brytyjskiego oficera. [53]

Grudzień 1947 – marzec 1948          Liczne ataki na palestyńskich Arabów w kontekście wojny domowej po przegłosowaniu Planu Podziału Palestyny w ONZ.

1947                Listy bombowe wysłane przez Lehi do Trumana w Białym Domu. [54]

5-06.01.1948  Zbombardowanie Hotelu Semiramis przez Haganah (albo wg innych źródeł Irgun), 24-26 ofiar śmiertelnych.

Kwiecień 1948  Rzeź w Deir Yassin dokonana przez Irgun i Lehi, zginęło 197-120 palestyńskich wieśniaków, [55] szacunek ogólnie uznany przez badaczy. [56,57]

17.09.1948      Lehi morduje mediatora ONZ Folke Bernadotte,[58,59] którego Lehi oskarżyła o pro-arabskie stanowisko podczas negocjacji o rozejmie.

American Zionists; Why So Much Hate?

Sami Jamil Jadallah – 5.02.2010

Tłum. Ola Gordon

https://www.veteranstoday.com/2020/02/05/american-zionists-why-so-much-hate/

One thought on “Amerykańscy syjoniści – skąd tyle nienawiści? Sami Jamil Jadallah

  1. „Europa w historii pokazywała największą pogardę i nienawiść do Żydów od Anglii na zachodzie do Rosji na wschodzie. Wypędzanie, inkwizycja, pogromy i holokaust były znakiem handlowym chrześcijańskiej Europy.”

    Odwrotnie, to Żydzi pokazywali nienawiść i pogardę i dlatego ponad 100 razy wyrzucani byli z krajów europejskich.
    Egipt, Babilon, Medo-Persja, Rzym, upadły bo żydowski wirus toczył ich organizmy aż do ich upadku.
    Taki sam los był udziałem I RP, II RP wstała z kolan ale z żydowskim wirusem sanacyjnym, sukcesem jednak było nie dopuszczenie do powstania tak forsowanej przez Żydów Judeopolonii, PRL to żydoland z hulającymi bezkarnie syjonistycznymi służbami, o III RP to szkoda gadać, okrągłostołowa zdrada gdzie zdrajcy dogadali się ze światową lichwą i mamy polin czyli kraj teoretyczny z dykty i paździerza gdzie każdy stosuje się do idei rubta co hceta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.