Strona główna > NWO > Amerykanie żyją pod całkowitą kontrolą państwa

Amerykanie żyją pod całkowitą kontrolą państwa

aDo początku przyszłego roku baza biometryczna Facial Recognition (FR), stworzona przez Federalne Biuro Śledcze (FBI), wzrośnie do 52 milionów osób. Walczący o prawa cywilne i wszelkiego rodzaju fani teorii spiskowych już nazwali tę wiadomość „całkowitą i nieodwołalną ingerencją rządu w życie prywatne „.

Bazę FR , przypomnijmy, tajne służby zaczęły rozwijać w latach 60-tych . Przez pół wieku stała się ona tak zaawansowana, że niektórzy kryminolodzy zaczęli mówić o zbliżającym się spadku przestępczości, że z nową technologią 99% morderców, złodziei i handlarzy narkotyków nieuchronnie pójdzie do więzienia. Wszechobecne „inteligentne” kamery szybko zidentyfikują ich lokalizację i wezwą SWAT.

Opowiem w skrócie jak działa system FR.

Gdy tylko dostaniesz dokument na pobyt w USA (wizę , pozwolenie pracy, zieloną kartę, paszport, prawo jazdy itp. ) twoje zdjęcie biometryczne jest wysyłane do tajnego oddziału FBI. Tam zdjęcie jest analizowane, przetwarzane i trafia do bazy danych.

Więc kiedy wychodzisz z własnego domu czy mieszkania (jedyne bezpieczne miejsce) , „inteligentne kamery ” na korytarzach, ulicach, miejscach publicznych i różnych instytucjach śledzą twoje ruchy. Wystarczy że ciekawski pracownik FBI wpisze w polu wyszukiwania dane osoby, system natychmiast wyświetli informację o jego codziennym życiu: gdzie poszedł, co kupił, z kim się spotkał, o czym rozmawiał (w niedalekiej przyszłości FR zacznie czytać z ruchu warg), itp.

Oszukać biometryczny system rozpoznawania jest praktycznie niemożliwe. On analizuje człowieka według kilkudziesięciu różnych wskaźników. W szczególności według kształtu czaszki i tęczówki. Dlatego też zmienić wygląd za pomocą okularów, włosów, wąsów, opalenizny lub ekstremalnie grubej warstwy kosmetyków nie uda się.

Z jednej strony, system jest idealny do zwalczania przestępczości. Jeśli, na przykład, złodziej okradł kogoś na ulicy, to go znajdą w ciągu kilku minut. Kamery będą go śledzić tak długo, aż nie zostanie aresztowany.

Ponadto FR jest idealny do monitorowania przestępców kryminalnych i przestępców seksualnych. Oni zawsze będą pod monitoringiem kamer. Najmniejsze naruszenie prawa i prokuratura otwiera nową sprawę.

Z drugiej strony, wyciek technologii może drastycznie zmienić sferę społeczną i gospodarczą w Stanach Zjednoczonych. Wyobraź sobie najbardziej niewinną sytuację: FR wpadł w ręce właściciela spożywczego supermarketu. Dostaje pełną listę klientów z ich preferencjami. Analizuje informacje i poszerza asortyment zgodnie z gustem nabywców, proponuje indywidualne oferty i rabaty.

Eksperci uważają, że nawet w prywatnym handlu FR jest w stanie podnieść zyski o 300% .

Technologia szybko zniszczy zdrową konkurencję, ponieważ biznesmeni dostaną dane, które są oceniane w milionach i miliardach dolarów.

„Wyobraź sobie, że jakaś firma produkująca akcesoria futbolowe otrzyma szczegółową listę osób obecnych na stadionie podczas Super-ball – mówi marketolog TJ Stein . – Precyzyjne bombardowanie ofertami promocyjnymi doprowadzi do astronomicznego zysku i zniszczy konkurencję „.

Zwolennicy teorii spiskowych uważają, że FR – to pierwszy krok do manipulacji psychologicznej Amerykanami. Przedsiębiorstwa i państwo wkrótce zaczną analizować działania ludzi i w różny sposób na ich wpływać.

„Możemy już teraz powiedzieć z całą pewnością, że skanery rozpoznawania będą stosowane w wyborach prezydenckich – mówi Mike Roberts, zdeklarowany przeciwnik programów szpiegowskich Stanów Zjednoczonych. – Gdziekolwiek się znajdziesz, na pewno natkniesz się na ulotki i reklamy na rzecz konkretnego kandydata . Najprawdopodobniej demokrata”.

Teraz najbardziej interesujące. Obecnie system FR jest dość łatwo oszukać za pomocą super- realistycznych masek. W ciągu ostatniej dekady w Ameryce pojawiło się około 30 profesjonalnych firm, które produkują podobne produkty. Maski praktycznie nie różnią się od prawdziwej twarzy człowieka. Skóra, pieprzyki, zmarszczki, brwi, blizny – wszystko zrobione perfekcyjnie.

„Trudno powiedzieć ilu przestępców w Stanach Zjednoczonych używa maski do popełnienia zbrodni i bezpiecznego poruszania się po ulicach – mówi Cory Turrell, były prywatny detektyw. – Jednak takie przebranie, nie ma wątpliwości, doda pracy służbom specjalnym i policji . W latach 80 – 90 nie było nic takiego” .

Eksperci szacują procedurę całkowitej zmiany osobowości w 2000 dolarów. Około 800 dolarów z tej kwoty to koszt maski zakrywającej głowę, klatkę piersiową, ramiona i część pleców nową skórą. 900 dolarów kosztują „nowe ręce „, które się ubiera według metody długich rękawic i które „zmieniają” odciski palców. 200 dolarów –koszt wysokiej jakości soczewek kontaktowych, które zmieniają kolor oczu.

W rezultacie, przebrana osoba może teoretycznie wejść do jakiejkolwiek instytucji. Trafi w pole widzenia kamer, ale ochrona się nie domyśli, że części ciała są „zapakowane” w plastik.

„Myślę , że rząd wziął już pod ścisłą kontrolę wszystkie firmy handlujące realistycznymi maskami człowieka – kontynuuje Turrell . – Inaczej nie może być. To jest bardzo niebezpieczna technologia. „

Nawiasem mówiąc, wiele instytucji rządowych już przyjęło nowe przepisy, które zwiększają kontrolę nad ludźmi, którzy przychodzą zrobić foto lub zdjąć odciski palców. W biurach Obywatelstwa i Imigracji ( USCIS ) usług, na przykład, trzeba pokazać oficerowi palce przed skanowaniem odcisków palców. On powinien się upewnić, że te ręce i skóra nie są ukryte pod cienką warstwą silikonu. Jeżeli urzędnik podejrzewa, że twarz osoby jest maską​​, ma prawo wezwać strażnika, który zaprowadzi podejrzanego do specjalnego pokoju i poprosi, aby usunąć odzież zewnętrzną (kontury maski będą natychmiast widoczne w tym przypadku).

Najprawdopodobniej przemysł silikonowego makijażu (legalny i nielegalny) będzie wzrastał w nadchodzących dziesięcioleciach. Maski będą jedynym sposobem, aby przeciwstawić się wszechobecnym FR- kamerom. Jednak, gdy technologia się udoskonali, a kamera będzie identyfikować ludzi przez ich kości i tęczówki, nawet silikon będzie bezużyteczny.

„Chociaż ludzie sprzeciwiają się, ale ostatecznie 100 % mieszkańców Stanów Zjednoczonych będzie pod całkowitą kontrolą – mówi Rachel Ramirez, ekspert w dziedzinie wysokich technologii . -Pytanie tylko, czy agencje wywiadowcze wyciągną wnioski ze słynnej utopijnej powieści George’a Orwella ” (ma na myśli „Rok 1984 „).

Na koniec powiem, że oprócz rozbudowy i doskonalenia FR- bazy, agenci FBI mają plany stworzenia krajowej bazy danych tatuaży. Jeśli ten ambitny projekt stanie się rzeczywistością, to wszyscy wytatuowani będą musieli kupić specjalną licencję i obowiązkowo zarejestrować każdy rysunek na ciele w federalnym online-archiwum.

Jednak o tym będziemy rozmawiać innym razem.

Evgeny Novitsky

Źródło: http://3rm.info/46341-amerikancy-zhivut-pod-totalnym-kontrolem-gosudarstva.html

Tłumacz: Olga K

P.S. Suplement. Zobacz także:

System rozpoznawania twarzy (DeepFace) na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *