Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Ameryka wysyła 600 żołnierzy, APC i czołgi do krajów graniczących z Rosją by „uspokoić zagrożonych sojuszników”

Ameryka wysyła 600 żołnierzy, APC i czołgi do krajów graniczących z Rosją by „uspokoić zagrożonych sojuszników”

Eskalacja konfliktu ukraińskiego, aka II zimna wojna, właśnie zrobiła ważny kolejny krok do przodu. Bo nadchodzi kawaleria. . . dosłownie.

a

Kiedy świat skupia się na pierwszym rozlokowaniu amerykańskich marines w Iraku po niemal dekadzie, jako „doradców humanitarnych”, oczywiście tak by nie zniszczyć aury amerykańskiego prezydenta – laureata nagrody Nobla, który szybko staje się podżegaczem wojennym na równi z jego poprzednikiem, z dnia na dzień miało miejsce dużo bardziej niebezpieczne posuniecie, którego nikt nie zauważył, kiedy Pentagon ogłosił, że około 600 żołnierzy z I Brygady, I Dywizji Kawalerii zostanie rozmieszczony w Polsce i państwach bałtyckich by pomóc uspokoić europejskich sojuszników, którzy czuja się zagrożeni militarnymi ruchami Rosji. I choć większość Amerykanów może być wyzwana geograficznie, to Rosjanie bardzo dobrze wiedzą, że wszystkie te kraje graniczą z Rosją. Jako taka jest to bardzo demonstracyjna ekspansja wojskowa sił NATO „wcześniejszego ograniczenia” rosyjskiej agresji militarnej, która doprowadzi tylko do jednej rzeczy: jeszcze większej eskalacji „obronnej”.

Trochę więcej szczegółów na temat najnowszego wysłania wojsk USA na obszar teraz zdefiniowany przez już drugie nadejście zimnej wojny ze from Stripes.com:

Wojska i ich wyposażenie – które obejmuje czołgi M-1 Abrams, wozy piechoty i transportery opancerzone – trafią do Europy w październiku na serię 3 miesięcy ćwiczeń szkoleniowych.

Żołnierze będą pochodzić z Fort Hood, Teksas (zapamiętajcie to do późniejszego dzisiejszego artykułu) i zastąpią 600 spadochroniarzy ze 173 Brygady Spadochronowej. „Takie lądowe ćwiczenia szkoleniowe. . . sprzyjają interoperacyjności przez małe jednostki i szkolenia przywódców” – powiedział rzecznik Pentagonu płk Steve Warren.

Oprócz sił lądowych, Ameryka również wysłała do Polski samoloty bojowe F-16 i uczestniczyła w misjach NATO patrolujących powietrze nad krajami bałtyckimi.

Więc dlaczego Ameryka wysyła posiłki wojskowe w czasach, gdy każdy ruch wojsk jest badany pod mikroskopem na całym świecie:

Ćwiczenia odbyły się na prośbę krajów-gospodarzy obawiających się odrodzenia Rosji, która zaanektowała krymski region Ukrainy wcześniej w tym roku i nadal wspiera prorosyjski ruch separatystyczny na wschodniej Ukrainie.

Podsumujmy: kraje, które są najbardziej zaniepokojone rosyjską agresją, te które z definicji graniczą z Rosją, które zdecydowały się wyprzedzić Rosję i zażądać dodatkowej amerykańskiej obecności wojskowej na swoim terytorium, wierząc, że Kreml nie zauważy tego wzmocnienia amerykańskiej armii, które grozi Rosji jeszcze dalszym rozszerzeniem NATO przy jej granicach. .

Wspaniale. Dlaczego? Bo przypomnijmy sobie co wydarzyło się w grudniu 2013 zanim rozszalała się pół-gorąca proxy wojna domowa:

Wydaje się że [Putin] miał plan B w razie gdyby rzeczy wymknęły się spod kontroli, co pasuje do tego co napisaliśmy kilka dni temu, kiedy donieśliśmy, że „Rosja mimo woli ogłasza iż jeśli zostanie zaatakowana, użyje nuki” [Russia casually announces it will use nukes if attacked]. A mianowicie, jak pisze Bloomberg powołując się na Bild, Rosja spokojnie ulokowała dwucyfrową liczbę SS-26 Stone, aka Iskander, taktycznych, pocisków nuklearnych krótkiego zasięgu koło granicy z Polską, w dramatycznej eskalacji do jedynie słownych gróźb wydanych rok temu.

To pochodzi z artykułu zatytułowanego „Rosja umieszcza taktyczne, nuklearne rakiety wzdłuż polskiej granicy” [Russia Stations Tactical, Nuclear-Capable Missiles Along Polish Border], w którym wyjaśniliśmy w jaki sposób Rosja zrobiła dokładnie to kiedy umieściła „dwucyfrową” liczbę SS-26 rakiet nuklearnych w Kaliningradzie na granicy z Polską, z powodu „niepokoju” co może oznaczać wtargnięcie NATO blisko jej terytorium.

A teraz, NATO postanowiła dowiedzieć się jaka będzie reakcja Rosji na takie zwiększone wzmocnienie broni taktycznej.

Jedno jest pewne: amerykańska reakcja na nowy kontyngent tego. . .

a

. . . o takim zasięgu:

a

Czy będzie to tylko zawinięte w czysty, przyjazny dla mediów pakiet przygotowania ICBM w celach „doradztwa humanitarnego” . . .

US Sending 600 Troops, APCs And Tanks To Countries Bordering Russia To „Reassure Threatened Allies”

Źródło: http://www.zerohedge.com/news/2014-08-14/us-sending-600-troops-apcs-and-tanks-countries-bordering-russia-reassure-threatened-

Tyler Durden – 14.08.2014, tłum. z j. ang. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *