Strona główna > Świat > „Ameryka nas przeraża”: Europejczycy budzą się. Ameryka nie jest już sojusznikiem UE?

„Ameryka nas przeraża”: Europejczycy budzą się. Ameryka nie jest już sojusznikiem UE?

W następstwie zestrzelenia malezyjskiego samolotu na Ukrainie, zachodnie media przyjęły opinie Waszyngtonu i manipulowały raporty żeby Europejczycy uwierzyli, że Rosja i wspierani przez nią separatyści odpowiadali za to zestrzelenie. W Niemczech prasa stała się przedłużeniem waszyngtońskiej machiny propagandowej, pomimo braku dowodów z Waszyngtonu i Kijowa na poparcie ich nieodpowiedzialnych osądów.

a

Ale nie upłynęło dużo czasu zanim nastroje publiczne w Europie zaczęły się zmieniać. Kluczowym czynnikiem była otwarcie wyrażona amerykańska groźba w ustawie uchwalonej przez Izbę Reprezentantów i Senat Kongresu USA, która mogła ostatecznie doprowadzić do inwazji na Holandię przez amerykańskie siły wojskowe.

http://www.spiegel.de/politik/ausland/internationales-strafgericht-us-kongress-droht-niederlanden-mit-invasion-a-200430.html

Kiedy to ujawniono, oburzenie wyraził nie tylko holenderski rząd, ale również ludność tego kraju. Zgodnie z prawem, gdyby tak było, że amerykańscy obywatele zostaną postawieni przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym (MTK) i oskarżeni w Hadze, Waszyngton skorzystałby z prawa wyprzedzającego do inwazji na ten kraj w celu uniknięcia oskarżenia.

Pamiętajmy, że malezyjski rzad zezwolił na ustanowienie trybunału w 2011, którego sędziowie, zgodnie z tradycją brytyjskich procedur sądowych, skazali obu – George’a W Busha i Tony’ego Blaira jako zbrodniarzy wojennych.

a

http://www.aljazeera.com/indepth/opinion/2011/11/20111128105712109215.html

Niektórzy Europejczycy pytają czy może istnieć związek między wyrokiem trybunału i utratą dwu malezyjskich samolotów.

Ponadto, czujni i inteligentni Europejczycy nie dali się złapać na waszyngtońską kampanię demonizowania Rosji. Holenderska grupa profesorów 12 sierpnia wysłała list otwarty do rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, w którym sygnatariusze oficjalnie przeprosili za kłamstwa propagandowe głoszone przez zachodnie media.

(List w załączniku, pod materiałem/a303)

An open letter from the Netherlands to Putin… We are sorry!

Dawne „jakościowe” media w Europie straciły zaufanie swoich czytelników. Wzrastająca liczba Europejczyków polegająca na portalach internetowych takich jak www.paulcraigroberts.org jest dość dobrze poinformowana o propagandowym charakterze zachodnich MGN.

Poniżej diagram opublikowany przez czołowy dziennik niemiecki Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) pokazuje, że z takiego czy innego powodu, Niemcy odwrócili się od dzienników niemieckich. Ich łączna sprzedaż osiągnęła szczyt w roku 1983 – ich cyrkulacja była 30,1 mln egzemplarzy.

a

Od tego czasu sytuacja ulegała pogorszeniu. W 2013 cyrkulacja skurczyła się do 17,3 mln sprzedanych egzemplarzy – istotny spadek 42,5%, co naprawdę szkodzi wielu wydawcom. Stałe programy redukcji kosztów, masowe cięcia w zatrudnieniu i zniknięcie dzienników takich jak Financial Times Deutschland są konsekwencją ich wasalstwa wobec Waszyngtonu. Wymyśla się liczne preteksty tych zniknięć, ale prawdziwa przyczyna jest taka, że niemieckie dzienniki już nie traktują poważnie swoich czytelników.

Niemcy zastanawiają się dlaczego ich zjednoczony kraj nadal okupuje amerykańskie wojsko, 69 lat po zakończeniu II wojny światowej, dlaczego ich kraj nie ma polityki zagranicznej niezależnej od Waszyngtonu, i dlaczego media niemieckie nie prowadzą debaty publicznej o tych bardzo niezwykłych cechach rzekomo suwerennego państwa.

W ostatnich kilku latach, propagandowy charakter mediów doprowadził do masowego sprzeciwu wśród czytelników dzienników, zwłaszcza w Niemczech. Wystarczy tylko spojrzeć na komentarze publikowane w internecie na temat MGN, by zobaczyć złych i zawiedzionych czytelników odwracających się od wcześniej ulubionych dzienników, które oskarża się o aktywne uczestnictwo w waszyngtońskiej kampanii propagandowej. Czytelnicy widzą propagandę, a nie dziennikarstwo śledcze. Zamiast dowodów i uczciwych raportów, są insynuacje i śmieszne oskarżenia. O wybuch epidemii wirusa eboli, niemiecki dziennik Die Welt nawet oskarżył Rosję!

http://www.welt.de/politik/ausland/article131459175/Russland-hat-Ebola-zur-Waffe-gemacht.html

Biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo Waszyngtonu pchającego Europę do wojny z Rosją, można się cieszyć, że tak wielu Europejczyków dostrzegło perfidne kłamstwa propagandowe rozpowszechniane przez MGN. Strony internetowe teraz pełnią rolę opuszczoną przez dzienniki. Te głównie niezależne media internetowe uważają się za media alternatywne, których celem jest dostarczanie obiektywnych i prawdziwych informacji zamiast propagandy.

Niektóre z dużych niemieckich gazet zniszczyły swoje resztki wiarygodności, kiedy wykorzystywały media społeczne do głoszenia opinii, że negatywne komentarze na ich stronach internetowych pisali ludzie z listy płac Władimira Putina. Nie wiadomo, śmiać się czy płakać nad tą groteskową opinią.

Pytanie bez odpowiedzi jest następujące: dlaczego niemieckie MGN służą Waszyngtonowi zamiast Niemcom? Czy Waszyngton dobrze płaci za usługi propagandowe?

Jeśli teraz przejdziemy do ostatnich wydarzeń w Ferguson, te incydenty uświadomiły nam, że państwo policyjne USA nie tylko powstaje, ale już jest! Sceny z TV i video w internecie brutalnych sił policyjnych wyposażonych w zmilitaryzowany sprzęt, stosujących skrajną przemoc tak wobec demonstrantów jak i dziennikarzy, zmusza do pytania w Europie: czy Ameryka jest demokracją, czy państwem policyjnym. Trwająca amerykańska rzeź ludzi na Bliskim Wschodzie, ze wsparciem Waszyngtonu dla rzezi Izraela na Palestyńczykach, a teraz rzeź Rosjan we wschodniej i południowej Ukrainie przez rząd, który Waszyngton zainstalował w Kijowie, zmieniły obraz Ameryki z białego kapelusza na czarny. Ameryka już nas nie uspokaja, Ameryka nas przeraża.

W ostatnim artykule w Die Welt dziennikarz Ansgar Graw napisał: “To dzień kiedy amerykańska policja stała się moim wrogiem'”.

Nawet wasalskie media niemieckie Waszyngtonu współpracujące z Die Welt teraz osobiście odczuwają główny impet przemocy amerykańskiej policji.

http://www.welt.de/politik/ausland/article131363772/Der-Tag-an-dem-die-US-Polizei-mein-Feind-wurde.html

i

http://www.handelsblatt.com/politik/international/krawalle-in-ferguson-panzer-gegen-protestler/10356412.html

Niemieccy dziennikarze którzy mieszkali w Ameryce przez 15 lat, opowiadają czytelnikom, że podjęli decyzję opuszczenia Ameryki. Mówią, że od 11 IX dużo pogorszyło się w „kraju wolnych”, i że grożono im, skuwano i aresztowano za zajmowanie się protestami w Ferguson.

Policjant który zabił 18-letniego czarnoskórego wywołał protesty, była to reakcja którą otworzył oczy świata, na przekształcenie Ameryki w państwo policyjne. Kraj którego bazy wojskowe okupują większość świata w imię praw człowieka i wolności, kraj który brutalnie ingeruje w wewnętrzne sprawy suwerennych państw, a w wolnym czasie toczy wojny, obecnie jawi się jako prowadzący wojnę z własnym uciskanym narodem. Poprzez aroganckie wyparcie się standardów, jakie stosuje wobec wszystkich innych, Ameryka zniszczyła swoją wiarygodność.

Teraz Holendrzy czekają na pojawienie się amerykańskich wojsk w Hadze, gdyby w ogóle prawo międzynarodowe zastosowano wobec zbrodniarzy wojennych Waszyngtonu. Jak ujęło to niedawno niemieckie czasopismo: „mając przyjaciół takich jak Ameryka, nie potrzebujemy wrogów”.

Roman Baudzus – współzałożyciel niemieckiego bloga “wirtschaftsfacts” o ekonomii i finansach. http://www.cashkurs.com/kategorie/wirtschaftsfacts/

 Źródło: http://www.globalresearch.ca/america-frightens-us-europeans-are-waking-up-the-us-is-no-longer-an-ally-of-the-european-union/5397623

Tłum. Ola Gordon.

P.S. Załącznik:

List otwarty z Holandii do Putina. . . Przepraszamy!

Szanowny Panie Prezydencie Putin,

Proszę przyjąć nasze apologie w imieniu wielu osób tutaj w Holandii za nasz rząd i nasze media. Fakty dotyczące MH7 są poprzekręcane by szkalować Pana i Pana kraj.

Jesteśmy bezsilnymi obserwatorami kiedy widzimy jak kraje zachodnie, pod przewodnictwem USA, oskarżają Rosję o zbrodnie które same popełniają bardziej niż ktokolwiek inny. Odrzucamy te podwójne standardy stosowane wobec Rosji i Zachodu. W naszym społeczeństwie, do skazania wymagane są wystarczające dowody. Sposób w jaki Pan i Pana Naród jesteście skazywani za „zbrodnie” bez dowodów, jest bezwzględny i podły.

To Pan uratował nas od konfliktu w Syrii, który mogłyby zmienić się w wojnę światową. Winę za masowe zabijanie niewinnych syryjskich cywilów poprzez gazowanie przez terrorystów ‚al.-kaidy’, wyszkolonych i uzbrojonych przez USA i opłacanych przez Arabię Saudyjską, przerzucono na Assada. W ten sposób Zachód oczekiwał, że opinia publiczna obróci się przeciwko Assadowi, torując drogę do ataku na Syrię.

Niedługo po tym, siły zachodnie zorganizowały, wyszkoliły i uzbroiły „opozycję” na Ukrainie, by przygotować zamach na prawowity rząd w Kijowie. Przejęcie go przez puczystów szybko uznały zachodnie rządy. Dostarczyły im pożyczki z naszych podatków, by podtrzymać nowy rząd.

Mieszkańcy Krymu nie zgodzili się z tym i okazali to spokojnymi demonstracjami. Anonimowi snajperzy i przemoc ze strony ukraińskich żołnierzy przekształcili te demonstracje w żądania niezależności od Kijowa. To czy Pan popiera te ruchy separatystyczne nie ma znaczenia, biorąc pod uwagę rażący imperializm Zachodu.

Rosję niesłusznie się oskarża, bez dowodów ani śledztwa, o dostarczanie systemów uzbrojenia, które rzekomo strąciły MH17. Dlatego rządy zachodnie twierdzą, że mają prawo do wywierania ekonomicznych presji na Rosję.

My, świadomi obywatele Zachodu, którzy widzą kłamstwa i machinacje naszych rządów, chcemy zaproponować Panu nasze przeprosiny za to co robi się w naszym imieniu.

To niestety jest prawdą, że nasze media straciły wszelką niezależność i są tylko megafonami władzy. Dlatego ludzie Zachodu mają zwykle wypaczony obraz rzeczywistości, i nie są w stanie rozliczyć swoich polityków.

Nasze nadzieje opierają się na Pana mądrości. Chcemy Pokoju. Widzimy, że rządy zachodnie nie służą ludziom, lecz pracują na rzecz Nowego Porządku Świata.

Niszczenie suwerennych narodów i zabijanie milionów niewinnych ludzi jest, pozornie, ceną, którą warto im zapłacić, by osiągnąć ten cel.

My, naród holenderski, chcemy Pokoju i Sprawiedliwości, również dla i z Rosją.

Mamy nadzieję , że jasno pokazaliśmy, że rząd holenderski mówi tylko za siebie. Modlimy się żeby nasze wysiłki przyczyniły się do dyfuzji rosnących napięć między naszymi Narodami.

Z szacunkiem,

Źródła historyczne pokazują dlaczego Krym jest ważny dla Rosji (http://goo.gl/kGuKPm)

Prof.  Cees  Hamelink

Jest to wersja html dokumentu http://ommekeer-nederland.nl/documents/letter-putin-en.pdf

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *