Strona główna > Świat > Ambasador USA przy ONZ: Waszyngton nie pozwoli więcej obrażać Izraela

Ambasador USA przy ONZ: Waszyngton nie pozwoli więcej obrażać Izraela

Nowa administracja USA nie będzie pozwalać na obrażanie Izraela i przyjmowanie rezolucji, które są skierowane przeciwko niemu – powiedziała w poniedziałek ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Nikki Haley.

aaa

Pod koniec ubiegłego roku poprzedniczka Haley na tym stanowisku Samantha Power, obsadzona przez administrację Baracka Obamy, po raz pierwszy nie skorzystała z prawa weta i wstrzymała się od głosu w głosowaniu nad rezolucją 2334, potępiającą budowę izraelskich osiedli na terytorium Palestyny, co poozwoliło przyjąć ten dokument.

„Nigdy nie zobaczymy tego, co stało się w przypadku rezolucji 2334″ — powiedziałą Haley, występując na amerykańsko-izraelskiej konferencji w Waszyngtonie. Zapewniła także, że „nikt nie będzie mieć wątpliwości co do amerykańskiego wsparcia dla Izraela”.

Wspominając o głosowaniu nad rezolucją, Haley wyraziła przekonanie, że USA „zrobiły krok, który pokazał, że są jak nigdy słabe”.

Z kolei spiker Izby Reprezentantów Kongresu USA Paul Ryan oskarżył poprzednią administrację USA o „niedostateczne zaufanie” do Izraela. „Wsparcie prezydenta Donalda Trumpa dla Izraela nie ulega wątpliwości” — powiedział Ryan.

Za:https://pl.sputniknews.com/polityka/201703285130875-USA-ONZ-Waszyngton-Izrael/

————————————-

Zdjęcie mówi wszystko…

Za: http://www.wicipolskie.org/?p=23341

Data publikacji: 28.03.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *