Strona główna > Rosja > Ambasador Francji oburzona żartem ukraińskiego dziennikarza o pożarze Notre Dame

Ambasador Francji oburzona żartem ukraińskiego dziennikarza o pożarze Notre Dame

Prezenter ukraińskiego kanału telewizyjnego Priamyj wiązanego z prezydentem Petrem Poroszenką zażartował z jego konkurenta w wyborach prezydenckich Wołodymyra Zełenskiego w kontekście pożaru katedry Notre Dame w Paryżu. Niewczesny żart wywołał negatywną reakcję ambasador Francji w Kijowie Isabelle Dumont. – podaje telewizja 24 Kanał.

Taras Berezoweć, prezenter kanału „Priamyj”, nazywany także przez ukraińskie media „politycznym technologiem” Petra Poroszenki, zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym powiązał niedawną wizytę Wołodymyra Zełenskiego w Paryżu z wczorajszym pożarem paryskiej katedry.

„W sumie Macron miał duże szczęście, że po przyjeździe Zełenskiego spaliła się jedynie katedra Notre Dame. Mógł przecież spalić Pałac Elizejski” – napisał Berezoweć na Twitterze.

Żart ukraińskiego dziennikarza spotkał się z negatywną reakcją użytkowników Twittera, którzy wskazywali m.in., że oprócz Zełenskiego tego samego dnia w Paryżu był jego konkurent Petro Poroszenko. Oburzenie wpisem Berezowca wyraziła ambasador Francji w Kijowie Isabelle Dumont. „Jak wam nie wstyd? Hańba.” – napisała Dumont na Twitterze pod adresem ukraińskiego dziennikarza.

Pod wpływem krytyki Berezoweć usunął swój wpis, lecz oświadczył, że nie zamierza za niego przepraszać. Powołał się przy tym na wolność słowa i przykład „niejednoznacznych” publikacji Charlie Hebdo.

Jak pisaliśmy, pożar rozpoczął się wieczorem w Wielki Poniedziałek na wieży-iglicy katedry Notre Dame nad środkową częścią świątyni. Prowadzono tam szeroko zakrojone prace renowacyjne. Informacje o płomieniach zostały przekazane około godziny 17.50 czasu miejscowego. Strażacy, którzy przybyli na miejsce by gasić pożar nie wykluczali, że jego wybuch ma związek właśnie z tymi pracami. Ogień został opanowany dopiero późno w nocy. Spłonął doszczętnie dach świątyni nad nawą główną, prezbiterium i transeptem.Główny korpus katedry i dzwonnice zostały uratowane, podobnie jak część wyposażenia. Potrzebna będzie jednak ocena skali zniszczeń i stanu zachowania m.in. sklepienia.

Kresy.pl / 24 Kanał / Ukraińska Prawda

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/ambasador-francji-oburzona-zartem-ukrainskiego-dziennikarza-o-pozarze-notre-dame/
16.04.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.