Strona główna > Zdrowie > Aluminium niszczy Twój ośrodkowy układ nerwowy

Aluminium niszczy Twój ośrodkowy układ nerwowy

Drogi Czytelniku,

to oburzające: toksyczne metale ciężkie, na przykład ołów czy rtęć, można znaleźć wszędzie w naszym otoczeniu – w tak dużych ilościach, że trafiają do naszego krwiobiegu.

Jest jeszcze jeden niebezpieczny metal ciężki, który znajduje się w wielu przedmiotach w Twoim domu, masz go zapewne w swojej kuchni albo łazience.

To aluminium, metal, który ma wiele wspólnego z chorobą Alzheimera.

Badania wykazują, że metal występujący w zwykłym kawałku kuchennej folii może wpływać na Twój ośrodkowy układ nerwowy w podobny sposób jak choroba Alzheimera.

A ostatnio nowe badanie opublikowane we francuskim czasopiśmie medycznym Morphologie wykazało, że aluminium może nawet zajmować jedno z głównych miejsc, jeżeli chodzi o działanie neurotoksyczne w  niektórych grupach ludzi predysponowanych genetycznie.

Nie wiemy jeszcze, jakie predyspozycje genetyczne mogą sprawiać, że jest się bardziej podatnym od innych osób. Ale wiemy, że działanie tego metalu może być potencjalnie wyniszczające.

Na przykład, w przypadku spożycia, aluminium może zaburzyć równowagę bakterii jelitowych – co będzie miało wpływ na Twoją odporność i nastrój oraz zwiększy ryzyko cukrzycy, a nawet raka.

A jeżeli używasz antyperspirantu na bazie aluminium, zwiększasz ryzyko wystąpienia torbieli i guzów nowotworowych w tkance piersi.

Ponieważ aluminium występuje obficie w powłoce ziemskiej, trudno go całkowicie uniknąć. Co więcej, CDC szacuje, że zjadamy codziennie niemal 10 mg aluminium, nie zdając sobie z tego sprawy!

Oto, jak możesz zminimalizować ryzyko:

1. Czytaj etykiety

Aluminium dodaje się do przetworzonych serów, proszku do pieczenia i innych produktów spożywczych, co na etykiecie jest przedstawiane jako „pirofosforan sodu” lub „ siarczan sodowo-glinowy”.

2. Zrezygnuj z antyprespirantów

FDA uprawnia do stosowania aluminium w antyprespirantach, więc zamiast nich najlepiej wybrać dezodorant. Nie zapewni Ci suchości, ale będzie chronić przed nieprzyjemnym zapachem.

3. Lecz zgagę naturalnie

Dostępne bez recepty leki na nadkwasotę nie tylko są pełne aluminium, ale mogą również wywołać krwawienie żołądka. Wypróbuj gumę do żucia lub nawet naturalny suplement z lukrecją, który będzie zapobiegać nagromadzeniu kwasów.

4. Zrezygnuj z fluoru

Fluor może łączyć się z aluminium i ekspresowo dostarczać go do mózgu. Stosuj pasty do zębów i płynów do płukania ust niezawierające fluoru; a jeżeli fluor jest dodawany do wody pitnej, zainwestuj w system do odwróconej osmozy.

5. Gotuj bezpiecznie

Unikaj używania sztućców wykonanych z aluminium lub owijania lub podgrzewania jedzenia w folii aluminiowej.

Lekarz medycyny holistycznej może zbadać zawartość metali ciężkich w Twoim organizmie, a jeżeli ich poziom okaże się wysoki, wypłukać je, stosując chelatację.

Życzę zdrowia,
dr n. med. Glenn S. Rothfeld

——

PILNE: Ciężko pracowałem nad sposobami pokonania jednej z dolegliwości, której moi pacjenci najbardziej się obawiają: UTRATY PAMIĘCI. W ten sposób powstał mój nowatorski protokół, dzięki któremu „OBUDZISZ” uśpione komórki mózgowe. POPRAWISZ pamięć… i COFNIESZ objawy choroby Alzheimera. Co ważne, proces naprawy pamięci rozpocznie się już po 48 godzinach od wdrożenia mojego 3-etapowego protokołu. Nie przeocz tej okazji. Kliknij tutaj, aby bezpłatnie poznać przełomowe wystąpienie.

——

Źródła:
Aluminum, the genetic apparatus of the human CNS and Alzheimer’s disease (AD).
sciencedirect.com
How Dangerous is Aluminum for People? What’s in Your Armpit?
peoplespharmacy.com
What Foods Contain Harmful Aluminum.
livestrong.com

 

Newsletter e-Porady Zdrowotne jest publikowany przez Summit Media Polska sp. z o.o. ul. Fleminga 33B, 03-176 Warszawa. Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000779295. Kapitał zakładowy 5 000,00 zł. NIP: 5242883827, REGON: 383032612. Aby się z nami skontaktować, proszę pisać na adres: [email protected].

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *