Strona główna > Polska > Alternatywy III RP – cud lub likwidacja

Alternatywy III RP – cud lub likwidacja

W Ameryce trwają zmagania zwolenników i przeciwników prezydenta-elekta i nie zakończą się one w chwili inauguracji.   Jednakowoż z Trumpem, czy bez niego Stany Zjednoczone są skończone i jedyne co pozostało do zrobienia, to prawidłowo zarządzać procesem likwidacji Imperium, tak by nie doprowadzić do najgorszego, czyli nuklearnej anihilacji Matki Ziemi.  Ale nawet jeśli to się uda, to i tak bóle agonalne będą znacznie poważniejsze niż w przypadku ZSRR.

a30

Amerykański niezależny publicysta, David Lemire w swym najnowszym artykule zatytułowanym: „Potęga, która nie istnieje” (1) omawia problemy z tym związane.  Twierdzi on, że wybór Trumpa na prezydenta może być wynikiem walk amerykańskich „elit”, z których część zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z kursem dotychczasowej neokonserwatywnej ekipy i pragnie zyskać na czasie w tym likwidacyjnym procesie. Jakby jednak nie było, amerykańska strategia polegająca na atakowaniu (militarnym, finansowym, czy innym) bezbronnych państw i rabowaniu ich zasobów finansowych, materialnych, czy ludzkich dobiegła końca w momencie oporu okazałego USA przez Rosję i Chiny.  Brak ciągłego dopływu zrabowanych środków do Ameryki powoduje jej bankructwo.  Jak wyraża się autor: „Dolarów Trumpa niedługo nikt nie będzie chciał”.

Zostawiając amerykańskie problemy samym Amerykanom, warto się przyjrzeć sytuacji III RP, która została zniszczona miękkimi ekonomicznymi i ideologicznymi metodami przez amerykańskiego wasala Unię Europejską.

Z imperium sowieckiego Polska wychodziła w fatalnym stanie gospodarczym i kiepskim demograficznym.  Obecnie znajduje się w agonalnym stanie w odniesieniu do wszystkich możliwych aspektów ewaluacji.

Jej „elity” składają się wyłącznie z agentów neokonserwatywnego skrzydła amerykańskiej administracji (PiS), oraz niemiecko-unijnych (PO) z niewielką domieszką domorosłych „polityków”, którzy przypadkowo znaleźli się w Sejmie w wyniku wyborczych „podrygów” zdezorientowanego społeczeństwa.

Kolonialna gospodarka zdolna jest jedynie zapewnić nieliczne niskotechnologiczne wyroby, których nie opłaca się sprowadzać z Chin.  Wszystkie produkty techniczne są w całości importowane z rozwiniętych krajów Unii Europejskiej.

Społeczeństwo jest w pełni zdeprawowane i w stanie daleko posuniętej patologii.  Aby nie rozwodzić się w tym wielkim aspekcie, posłużę się tylko jednym przykładem niekończącej się niekontrolowanej emigracji, której delikwenci uzyskują na Zachodzie jedynie iluzoryczne korzyści w postaci numerycznego wzrostu wynagrodzenia, zniwelowanego znacząco wyższymi kosztami utrzymania, oraz poniżający status społeczny, w ogonie, za Turkami, Arabami, czy murzynami.  Nie zniechęca ich to do kontynuowania tej wytresowanej rutyny, co kolonialna administracja III RP skwapliwie  wykorzystuje dla niwelowania powstającej demograficznej próżni za pomocą największego zagrożenia, w postaci ukraińskiej banderowskiej imigracji.

W momencie rozpadu zachodnich struktur imperialnych, pozbawiona autentycznych kierowniczych elit, zdrowego intelektualnie i moralnie społeczeństwa, oraz nowoczesnej gospodarki,  III RP będzie całkowicie bezbronna w obliczu ogromnych wyzwań związanych z powstałym chaosem.

Będzie łatwym łupem każdego i wszystkich i tylko cud może ją z tej sytuacji wybawić.

Ignacy Nowopolski

(1)  http://katehon.com/article/great-power-isnt

 Za: http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/746945,alternatywy-iii-rp-cud-lub-likwidacja
12 stycznia 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *