Strona główna > Polska > Alert finansowy

Alert finansowy

  1. Komitet Obrony Polskiej Ziemi Placówka – Pan Ryszard Majewski
  2. Obrona Narodu Polskiego – Pan mec. Tadeusz Mazanek
  3. Organizacja Narodu Polskiego Liga Polska – Pan mgr inż. Stanisław Bujnicki
  4. Polsko-Polonijne Zgromadzenie Niepodległościowe – Pan mgr inż. Adam Bednarczyk
  5. Stowarzyszenie Patriotyczne Wola Bemowo – Pan Jan Edward Guz

 

Warszawa, 21 lipca 2016

Adres do korespondencji:

Polsko Polonijne Zgromadzenie Niepodległościowe

Ul. Słodowiec 8 m 66, Warszawa 01-708

 

                                                                          Alert Finansowy 1

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Pan Andrzej Duda.

Premier Rzeczypopolitej Polskiej

Pani Beata Szydło

Posłowie Sejmu R.P.

Prokurator Generalny R.P.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli.

Minister Finansów

Minister Sprawiedliwości.

Warszawska Gazeta

Gazeta Finansowa

 

   My zebrani na spotkaniu międzyorganizacyjnym w dniu 21 lipca 2016 r. podnosimy alert finansowy przeciwko okradaniu Polski przez międzynarodowa finansjerę od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku do chwili obecnej przy braku jakiegokolwiek protestu bądź odpowiednich działań władz Polski.

W końcu lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, w okresie gdy Prezesem Narodowego Banku Polskiego była Pani Hanna Gronkiewicz Waltz z Narodowego Banku Polskiego przekazano do miedzynarodowych organizacji finansowych  dwadzieścia pięć miliardów dolarów USA na stopie procentowej dla Polski wynoszacej tylko jeden procent  /lit. 1/.  W tym samym czasie polscy rzemieślnicy w zagranicznych bankach funkcjonujących na terenie Polski uzyskiwali kredyty na stopie wynoszącej kilkadziesiąt procent dochodzacej nawet do osiemdziesięciu procent  /lit.2/.

    Spróbujmy  ocenić straty finansowe Polski z racji przekazania tych 25 miliardów dolarów do banków zagranicznych od 1999 do chwili obecnej przy założeniu, że taka suma została pożyczona przez polskich  rzemieślników na ich cele inwestycyjne. Przyjmijmy średnią stopę procentową banków zagranicznych od roku 1999 do chwili obecnej jako wynoszącą dwadzieścia osiem procent. Uwzględniając jeden procent otrzymywany i odsetki płacone USA I w Niemczech wynoszące cztery procent, panstwo polskie w każdym roku traciło 23 % z racji nadmiernych odsetek.  Przez siedemnaście lat uzbierała sie suma nie mniejsza 97 miliardow dolarów amerykańskich. Reasumując: oddajemy swoich 25 miliardów dolarów i za przetrzymywanie tych pieniędzy w bankach zagranicznych w latach 1999-2016 dopłacamy tym bankom sumę wynosząca ponad 97 miliardów dolarów amerykańskich.To nie jest jeszcze wszystko.

     Nadmierne odsetki niszczyły i niszczą polskie  rzemiosło. Straty są olbrzymie i powinny zostać oszacowane.

Temat powyższego niewłaściwego wykorzystania polskiego kapitału był już podnoszony przez Pana Andrzeja Leppera w trakcie posiedzeń sejmowych.

    Działania  finansowe  polskich władz są naszym   zdaniem trudnego do zrozumienia.  

Cytat:  „W Polsce zakazano pożyczania przez NBP  pieniędzy polskiemu rządowi na potrzeby wydatków publicznych jeszcze w ramach okrągłostołowej Konstytucji Aleksandra Kwaśniewskiego z 1997 roku. I ten zakaz zapisano konstytucyjnie w ramach artykułu 220. Nasze kompradorskie i samozwańcze elity polityczne były i są bowiem szczególnie wiernopoddańcze wobec światowej i europejskiej oligarchii finansowej. I państwo polskie musi od nich pożyczać pieniądze, bo samo sobie zakazało pożyczać złotówek od własnego banku centralnego! I musi się w nich zadłużać, pod groźbą niewypłacalności” /Koniec cytatu – lit.3/.

    Zakaz pożyczania przez NBP pieniędzy polskiemu rządowi został również umieszczony w artykule 123 Traktatu Lizbońskiego podpisanego w imieniu władz R.P. przez  Prezydenta R.P. Lecha Kaczyńskiego, Premiera R.P. Donalda Tuska oraz Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego.

    Cytat „Suwerenność walutowa musi zostać polskiemu państwu przywrócona. Narodowy Bank Polski musi służyć polskiemu narodowi, polskiej gospodarce i polskiemu państwu. Dlatego należy usunąć z polskiej Konstytucji artykuł 220 i zawiesić wykonywanie artykułu 123 Traktatu Lizbońskiego”: /Koniec cytatu – lit.3/.

Mgr inż. Adam Bednarczyk

Źródła:

  1. Informacja od Pana Kazimierza Nowakowskiego, który uczestniczył w spotkaniach z Panią Hanną Gronkiewicz Waltz pełniąca funkcje Prezesa Narodowego Banku Polskiego.
  2. Informacja od Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego.
  3. Stan Tymiński, Przyczynek do wolności, styczeń 2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *