Strona główna > Polska > Aleppo a sprawa polska

Aleppo a sprawa polska

Aleppo a sprawa polska – część I niezbyt budująca

Zwycięstwo PiS i wejście do naszego parlamentu nowych ugrupowań obudziły w nas Polakach nowe nadzieje. My komentatorzy jednak od samego początku podchodziliśmy do tych zmian z dużą ostrożnością. O ile cieszyło odsunięcie od władzy znienawidzonych aroganckich aferałów z poprzedniej ekipy to pierwsze realne posunięcia nowego rządu i prezydenta już mniej. Bo czyż hollywódzki spektakl z koncesjonowanym konfliktem z Niemcami, czy usunięcie flagi EU z konferencji prasowych nowego rządu można nazwać przełomowymi zmianami?

a44

Polityka nowego rządu to kontynuacja starej lini wzbogacona o nowe bardziej szkodliwe dla Polski akcenty. Przecież już na samym początku urzędowania nowy prezydent podpisał kontrowersyjną ustawę o wprowadzeniu nowych szczepionek (HPV) i zaraz po tym lekką ręką podarował na wieczne nieoddanie 4 miliardy złotych naszych pieniędzy powstałemu w wyniku obalenia legalnych władz rządowi Ukrainy. Z ław rządowych dochodzą entuzjastyczne głosy o bezwarunkowym podpisaniu traktatu transatlantyckiego TTIP. Tylko nadmienię że praktycznie to jest oddanie całego ustawodawstawa odnośnie handlu, ochrony środowiska i podobnych w ręce miedzynarodowego arbitrażu i ponadnarodowych korporacji. Aby to lepiej zobrazować, podam hipotetyczny przykład. Jeżeli na nasz rynek wejdzie jakaś korporacja zajmująca się np. handlem drzewem, to jeżeli polski rząd uchwaliłby ustawę o zakazie wycinki i ochronie lasów to zostanie podany do arbitrażu o odszkodowanie za PRZYSZŁE PLANOWANE ZYSKI!!!!

Doniesienia z ostatnich dni mówią że polski rząd prowadzi rozmowy z Brytyjczykami w wyniku których na Polaków spadnie podwójny cios. W zamian za brytyjskie poparcie dla wprowadzenia wojsk NATO do Polski (rzekomo w celu poprawy naszego bezpieczeństwa) nasz rząd poprze brytyjski projekt ograniczenia lub wstrzymania pomocy socjalnej dla emigrantów. I co ciekawe, mówi się tylko o emigracji z Europy Wschodniej. O tych „wzbogacających kulturalnie” ani słowa. Czyli najbardziej ucierpią Polacy, Rumuni, Bułgarzy i inne sąsiednie nacje.

Powtórzę jeszcze raz. Ustami Waszczykowskiego dano nam do zrozumienia że będziemy usłużnie wykonywać wszystkie polecenia Waszyngtonu takie jak: wściekłej rusofobii ciąg dalszy ,wspieranie banderowskiego reżimu Poroszenki ciag dalszy, przekazywanie naszych pieniędzy do Waszyngtonu ciąg dalszy (zakupy starego amerykańskiego uzbrojenia po zawyżonych cenach). Czyli robienia Amerykanom „łaski” ci dalszy …..ale….to już w drugiej części tej optymistycznej Smilie Na fotce pisze: wojna za demokrację wczoraj i dziś – znajdż 10 różniących szczegółów Smilie

Aleppo a sprawa polska część II

Od czasu zakończenia „zimnej wojny” mamy do czynienia z czymś co sie określa nazwą „świat jednobiegunowy”. Dominującą pozycję oczywiście uzyskały Stany Zjednoczone nazywane potocznie hegemonem, światowym żandarmem, jednak po zachowaniu sądząc to bardziej zasłużyły na nazwę światowego zbója.
a33
Tutaj warto nakierować uwagę czytelników na to kto kieruje projektem o nazwie USA, kto w tym państwie generuje pieniądz i kto jest właścicielem wszystkich korporacji z uwzględnieniem tych najważniejszych, przemysłowo-zbrojeniowych. Jacy to ludzie? Kim są ?

Johna Kerry’ego znamy wszyscy a ten pan obok to amerykański „papież satanistów”. Pan Kerry jest jednym z niezliczonej grupy amerykańskich oficjeli utrzymujących bliskie znajomości z podobnymi ludźmi. Zachęcam do samodzielnego przestudiowania tematu „Bohemian Grove”, bo bez tego nie można zrozumieć zawiłości dziwnych zachowań całej zachodniej klasy politycznej najwyższych szczebli. Np. pod tym linkiem https://www.youtube.com/watch?v=4KksH27zMEw.

Począwszy od zakończenia II WŚ to łatwiej wymienić te państwa na świecie, które nie zostały w jakiś sposób zaatakowane przez USA pod wodzą tych ludzi. Pozostałe, to ofiary ataku militarnego ,politycznego ,gospodarzczego lub korupcyjnego ze strony hegemona. Ludzie zarządzający USA tuż w latach powojennych stworzyli plan rozbicia i „pożarcia” ZSRR skutecznie wdrażany aż do osiągnięcia celu w grudniu 1991. Kiedy nieprzebrane bogactwa Rosji zaczęły dostawać się w ręce wcześniej przygotowanych ludzi, wydawało się że to juz koniec tego państwa, że nastąpi dalsze rozczłonkowanie i przejęcie władzy przez marionetkowe rządy podporządkowane londyńskiemu City i Wall Street. Wtedy nastapił ten szczęśliwy dla Rosji moment przekazania władzy przez Borysa Jelcyna, nikomu nie znanemu byłemu oficerowi służb WW. Putinowi.

Zanim zbliżymy sie do tytułowego Aleppo, pomijając całe bogactwo zdarzeń związane z panem Putinem jako prezydentem i premierem Rosji zaznaczę tylko że najważniejszym jego dokonaniem było to że „zachód” uwierzył że osłabienie Rosji jest trwałe!!! Tymczasem powoli acz skutecznie Rosja odbudowywała zniszczoną i zdegenerowaną armię i mozolnie ją modernizowała. Ludzie w Rosji zaczęli dostawać na czas wypłaty i emerytury, zaczęły rosnąć świadczenia społeczne i na dzieci do poziomu, do którego my Polacy już możemy zazdrościć obywatelom Rosji. Ta utrata czujności przez zachodnie służby i polityków będzie ich drogo kosztowała w przyszłości i niejednego przyprawi o bół głowy. Ale o tym już w części trzeciej. Jak wiemy WW.Putin obiecał że naziemnej operacji w Syrii nie będzie Smilie

Aleppo a sprawa polska część III

Jeżeli ktokolwiek uważnie śledzący niezależne media chociażby przez chwilę uwierzył, że jakiekolwiek decyzje dotyczące fundamentalnych zagadnień dotyczących nas obywateli i Polski jako państwa po ostanich wyborach będą podejmowane w Warszawie to gratuluję dobrego samopoczucia. Tak szybko zapomnieliśmy kto jeszcze oprócz p.Dudy i posłanki Pawłowicz był gościem wyjazdowej sesji Knesetu w Krakowie w 2014 roku? Tak szybko zapomnieliśmy że p.Beata Szydło była uczestniczką pewnych szkoleń organizowanych w USA dla kadry zarządzającej koloniami? (teraz to się nazywa „krajami partnerskimi”) Nie była zresztą pierwszym polskim politykiem tam kształconym.

a22

USA aby istnieć musi okradać cały świat. Najważniejszą z metod tej kradzieży jest ustanowienie dolara, zarażonego wirusem odsetek i nie tylko – główną walutą do rozliczeń międzynarodowych a w szczególności handlu ropą naftową. USA musi również podporządkowuwać sobie wszystkie kraje na terenie których znajdują się duże złoża surowców aby różnymi metodami zawładnąć tymi złożami i przekazać je w ręce swoich korporacji. Metody zostały już opisane wcześniej: agresja militarna, polityczna, gospodarcza, korupcyjna. Jak juz pisałem w poprzedniej części, pomijając już całe tło historyczne od czasów jeszcze przednapoleońskich, to najbardziej łakomym kąskiem dla światowej grupy finansowo-przemysłowej była i jest Rosja. W najnowszej historii atakowana wszelkimi dostępnymi środkami. Wystarczy tylko przypomnieć Afganistan, Czeczenię, Górny Karabach (ostatnio była nieudana próba rozdmuchania tego konfliktu sterowana z USA), Gruzję i w końcu Ukrainę.

Hegemon, po otoczeniu Rosji swoimi bazami, co chwilę próbuje rozpalić jakiś konflikt w pobliżu rosyjskich granic. Na szczęście Rosjanie wyciągnęli wnioski z afgańskiej klęski i wszystkie pozostałe pożary udało się ugasić przy minimalnych stratach własnych. Kiedy po rozpadzie ZSRR Borys Jelcyn dokonał dzieła zniszczenia gospodarki i sił zbrojnych, droga do zawładnięcia 17 milionami km2 Rosji stała otworem. Równocześnie po wydarzeniach 9/11 zaczęto w USA tworzyć plany destabilizacji Bliskiego Wschodu (kolorowe rewolucje). Co się tam stało pamiętamy wszyscy. Kluczem jednak była Syria. Jeden rzut oka na mapę tego regionu pokazuje, że jedyną rozsądną drogą na przeprowadzenie ropo i gazociągów z rejonu Zatoki Perskiej (opanowany przez USA i sojuszników) poprzez Turcję do Europy są własnie tereny wybrzeża Syrii. Ten manewr pozwoliłby wyeliminować z europejskiego rynku największego dostawcę jakim jest Rosja. To już by było  postawienie gospadarki tego państwa na równi pochyłej i stoczenie się jej z wszystkimi korzystnymi dla hegemona konsekwencjami.

Pierwszy raz śmiertelne zagrożenie udało się zażegnać w 2013 roku. (sławne prowokacje z bronią chemiczną) Odsunęło to wizję totalnego ataku NATO na to państwo. Wtedy to zaczęto intensywnie dozbrajać wszelakiej maści ugrupowania terrorystyczne znane z mniej lub bardziej umiarkowanego odcinania głów przeciwnikom i ludności cywilnej. Narzędziami USA i państw zachodnich stały się kraje związane z Arabią Saudyjską i Turcją, skąd płynęło uzbrojenie i rekruci. Kraje te miały zresztą swoje interesy i plany wobec zaatakowanego sąsiada, podrzędne w stosunku do Hegemona ale i częściowo zbieżne.

Kiedy już wydawało się że zbrodnicza koalicja osiągnęła sukces i praktycznie miesiące już dzieliły ją od całkowitego pokonania wykrwawionej, niedoszkolonej armii Assada, przyszła upragniona rosyjska pomoc. Nastąpił piękny pokaz możliwości bojowych i logistycznych rosyjskich sił powietrznych i morskich. Po zademonstrowaniu nowego typu broni rakietowej zachodni eksperci wojskowi do dziś nie moga się otrząsnąć ze swoistego zaskoczenia i szoku. Zrozumieli, że moment w którym można było militarnie zaatakować prawie bezkarnie rosyjskiego niedźwiedzia odszedł w niebyt. Z myśliwego stali sie potencjalną zwierzyną.

Z ostanich doniesień medialnych: niewielkie w sumie zgrupowanie lotnicze FR w trzy dni wykonuje 300 lotów bojowych a w tym samym czasie koalicja 65 państw pod wodzą USA 12!!!…i to z wątpliwym skutkiem częstokroć, o cywilnych ofiarach nie wspomnę bo o te to ciągle bezpodstawnie oskarża się Rosję. Sukcesy armi syryjskiej w ostatnich kilku dniach spowodowały panikę w kręgach władzy w USA i Arabii Saudyjskiej, a przede wszystkim Turcji. Mamy teraz do czynienia z bardzo poważnym epizodem w tej wojnie. Stworzenie „kotła” w Aleppo i odcięcie od tureckich dostaw to moment przełomowy. Teraz tylko możemy czekać co się wydarzy. Czy jakiś szaleniec zdecyduje się na zaatakowanie Syrii wojskami lądowymi? (desperatów nie brakuje i w AS i Turcji).

Zapewne wszyscy czekają na decyzję z USA. Dopiero co zakończyła się pielgrzymka Henry Kissingera do Moskwy. Wytrawni czytelnicy wiedzą kto to jest i jaką pozycję ten gość zajmuje w kręgach zarządzających USA. Tak po naszemu to można by powiedzieć, że prezydenci USA to dla niego chłopcy na posyłki. Dlaczego ta wizyta jest taka ważna? W tej chwili jeszcze nie wiemy na 100% ale można domniemywać, że H.K przyjechał prosić o pokój? Gdyby było inaczej to jego wypowiedzi w groźnym tonie publikowała by amerykańska prasa. Ten pan ma 92 lata i skoro ruszył swój szatański tyłek to znaczy że go coś weń przypiekło Smilie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *