Strona główna > Świat > Ukraina > Aleksandr Dugin o wojnie w Noworosji, Rosji i Putinie

Aleksandr Dugin o wojnie w Noworosji, Rosji i Putinie

Aleksander Dugin: Trzeba wygrywać wojnę za Noworosję, a następnie rozprzestrzeniać nasz wpływ wszelkimi możliwymi sposobami (tym razem również pokojowymi) na resztę Ukrainy.

a

Trzeba wygrywać wojnę za Noworosję, a następnie rozprzestrzeniać nasz wpływ wszelkimi możliwymi sposobami (tym razem również pokojowymi) na resztę Ukrainy. I nie inaczej.

I jeszcze: trzeba się przygotowywać na poważne zmiany w samej Rosji. Każdy rozumie, że 14-letni kompromis pomiędzy amerykańską agenturą i zwolennikami suwerenności w rosyjskich elitach politycznych jest całkowicie wyczerpany. Podział w elitach jest nie mniejszy niż konfrontacja między pospolitym ruszeniem Noworosji i wojskami kijowskiej junty. Piąta i szósta kolumna we władzy rosyjskiej cieszy się z każdego zabitego „колорада” и „ватника” (pogardliwe nazwy powstańców, dosłownie: колорад = stonka, ватник = kufajka – od tłum.) nie mniej niż blogerzy z „Prawego Sektora”, jeśli nie więcej. Żyć z takimi łajdakami w tym samym kraju odmawiam, tak samo jak mieszkańcy Donbasu nie chcą żyć w jednym kraju z uczestnikami karnych ekspedycji z „Gwardii Narodowej”. Ale ja, w przeciwieństwie do agentów wpływu, mających prawie zawsze podwójne obywatelstwo i jako minimum podwójną tożsamość, nie mam dokąd wyjechać: mam tylko jedną Ojczyznę i jedną tożsamość, rosyjską. Ale tych drani trzeba będzie poprosić z rzeczami do wyjścia. Albo oni zniszczą nas, Rosjan, jako zjawisko. Wojna w Donbasie – jest jawnym wyrażeniem tej tajnej wojny, która jest toczona wewnątrz Rosji. I gniew i krew, którymi zachłystuje się Donbas, to tylko odległa aluzja na to, jak nienawidzi Rosyjski Naród elita polityczna, która przejęła władzę w Rosji w 1991 roku. Putin ją przesunął, ale nie usunął. Odsunął, ale nie wykorzenił. Wykonał on, prawie natychmiast, w 2000 roku, dokładnie połowę swojej historycznej misji, a następnie zatrzymał się w miejscu i dalej nie szedł. Ściśle 50% dla przeciwników Rosjan i 50% dla nas, Rosjan. I za jedną – złotą – akcję walka prowadzona jest całe 14 lat. Ale nikt jej nie otrzymuje. Widoczne, sprawa jest w samym Putinie. Zrobił on dokładnie połowę tego, co konieczne i prędzej umrze, ale z tej pozycji nie ruszy się. Ale ruszyć się trzeba będzie. Dlatego że jest wojna. I ona trwa. I nikt jej nie zatrzyma. Wojna do zwycięstwa. Wielka Wojna Kontynentów.

Na portalu Noworosji novorosinform:

Александр Дугин: Надо выигрывать войну за Новороссию, а затем распространять наше влияние всеми возможными способами (на сей раз и мирными), на остальную Украину

http://www.novorosinform.org/comments/id/78

30 lipca • 00:02

Tłumaczył Janusz Sielicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.