Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Alarm przeciwlotniczy: papież w niebie

Alarm przeciwlotniczy: papież w niebie

„Radio Watykan” podało, że „Papież Franciszek pozdrowił w telegramie prezydenta Republiki Białoruskiej, Alieksandra Łukaszenkę i cały naród białoruski”. Od 13 do 18 sierpnia 2014 roku odbywała się wizyta papieża w Korei Południowej w drodze do której samolot papieża przelatywał nad Białorusią. „Przelatując nad waszym terytorium narodowym przesyłam moje najlepsze życzenia Waszej Ekcelencji i jego współobywatelom. Prosząc bożego błogosławieństwa dla całego narodu modlę się ażeby Bóg Wszechmogący obdarował was wszystkich pomyślnością i spokojem” – cytuje białoruska redakcja „Radio Watykan” słowa pozdrawiającego telegramu skierowanego przez głowę Łacinników do głowy państwa białoruskiego.

a110

Samolot, w którym leciał papież, znajdował się nad terytorium Białorusi 13 sierpnia około godziny 19:00 czasu miejscowego. Przypomnijmy, że w maju 2014 roku odbyła się wizyta papieża Franciszka w Izraelu. W związku z tym media żydowskie zauważyły: „Druga połowa XX wieku zaznaczyła się dramatycznym zwrotem Kościoła Katolickiego w stosunku do Izraela i narodu żydowskiego. Papieża Franciszka, jak i jego dwóch poprzedników, wyróżnia jedna cecha, wyjątkowo serdeczny stosunek do żydów. Już od dawna przyjaźni się on z głównym rabinem Argentyny, Abrahamem Skorka, i niedawno napisał wraz z nim książkę ” W niebie i na ziemi”, miejscowi żydzi tak bardzo szanują Franciszka, że chcą zaproponować jego kandydaturę do Pokojowej Nagrody Nobla. Symboliczne są miejsca, które w trakcie krótkiej wizyty, odwiedził papież, memorialny kompleks poświęcony ofiarom holocaustu Yad Vashem, Ścianę Płaczu, a także mogiłę założyciela syjonizmu Teodora Herzla. Tym samym papież uznał trzy ideologiczne filary na których wspiera się, w takim lub innym stopniu, współczesne żydostwo czyli wierność religii swoich ojców, pamięć o niezliczonych ofiarach i syjonizm. W Yad Vashem papież spotkał się z niedużą grupą żydów, którzy przeżyli holocaust i wykonał bezprecedensowy gest a mianowicie ucałował ich ręce co było ostatecznym wyrażeniem skruchy i współczucia papieża i w jego osobie Kościoła Katolickiego. Przy Ścianie Płaczu, według starej żydowskiej tradycji, papież włożył w ścianę zwitek. Jak się potem okazało, na skrawku papieru była zapisana główna modlitwa chrześcijańska „Ojcze nasz”, w języku hiszpańskim, i prosty podpis „Franciszek”. I w tym także jest wewnętrzna symbolika podkreślająca, że chrześcijaństwo zrodziło się w głębi judaizmu o którym przypomina zachodnia ściana zburzonej Świątyni…”.

a,1

a,2

a,3

a,4

a,5

a,6

a,7

a,8

a,9

Wspomniany, powyżej w doniesieniu, „główny rabin Argentyny Abraham Skorka” na stronach tegoż że „Radio Watykan” podzielił się swoimi kontaktami z Bergoglio, przyszłym papieżem Franciszkiem:”Byliśmy obok siebie przez te wszystkie dni dzieląc się jedzeniem trzy razy dziennie. Rozmawialiśmy o wszystkim, o dialogu pomiędzy judaizmem a chrześcijaństwem a także o podróży, którą razem odbyliśmy do Izraela. Już od lat podzielamy idee, doświadczenia i chwile modlitwy. Teraz to wszystko z powodu jego nowej roli, przybiera naturalnie inny smak i znaczenie. Wspólnie obchodziliśmy początek szabatu, on stał obok mnie kiedy czytałem kiddush i łamaliśmy chleb, który dostarczył nam ambasador Izraela przy Stolicy Świętej, Zion Evron. To były niezapomniane dni i myślę, że ich znaczenie jest o wiele wyższe od tej miłości i zaufania , które zawsze nas wiązały”. Ostatnimi laty Republika Białorusi stała się jednym z wiodących krajów w dziedzinie światowych spotkań ekumenicznych realizujących „chrześcijańsko-judaistyczny dialog”. Przy czym co do ilości organizowanych i przeprowadzonych ekumenicznych forów i ekumenicznych festiwali egzarchat Białoruskiej Cerkwi Prawosławnej wiedzie prym. Na osobną „wdzięczność” za dzieło zbliżenia religijnego zasługują przedstawiciele oficjalnych władz świeckich, które nie tracą nadziei na realizację jednego z najambitniejszych swoich projektów a mianowicie organizacji na Białorusi spotkania przywództwa Cerkwi Prawosławnej i Watykanu.

Źrodło: http://14vn.com/index.php?news=1290

Za: http://3rm.info/50138-vozdushnaya-trevoga-v-nebe-rimskiy-papa.html

Data publikacji: 20.08.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *