Strona główna > Bez kategorii > Aktywiści judeopolonii wymiękają? Krytyka Polityczna obawia się nacjonalistów na „koncercie pożegnalnym”

Aktywiści judeopolonii wymiękają? Krytyka Polityczna obawia się nacjonalistów na „koncercie pożegnalnym”

źródło: http://www.autonom.pl

Środowisko Krytyki Politycznej obawia się „nieproszonych gości” na koncercie zamykającym ich dotychczasowy lokal w Warszawie. Ze względu na informację o zaplanowanej przez nacjonalistów wizycie na koncercie, która ukazała się na portalu społecznościowym Facebook i kilku forach internetowych, Krytyka Polityczna poważnie rozważa odwołanie pożegnalnej imprezy w lokalu „Nowy Wspaniały Świat”.

15 lipca prowadzona przez Krytykę Polityczną kawiarnia „Nowy Wspaniały Świat” kończy swoją działalność. Miasto nie przedłużyło umowy na wynajem lokalu z powodu roszczeń spadkobierców kamienicy. Środowisko KP postanowiło więc zorganizować koncert pożegnalny, o którym wieść momentalnie rozweseliła spore grono jej przeciwników.

Między innymi za pomocą portalu Facebook zaczęto namawiać do licznego stawiennictwa na koncercie w „Nowym Wspaniałym Świecie”. Ze względu na fakt pokrycia się tego wydarzenia z rocznicą Bitwy pod Grunwaldem, akcji skrzykiwanej w internecie towarzyszy sympatyczny slogan „Jak Jagiełło z Krzyżakami, tak my dzisiaj z lewakami”.

Lokal „Nowy Wspaniały Świat”, mieszczący się na reprezentatywnym dla miasta Nowym Świecie, od samego początku nie budził sympatii wielu mieszkańców Warszawy. Czara goryczy przelała się jednak 11 listopada ubiegłego roku, gdy w kawiarni Krytyki Politycznej schronienie znalazła blisko stuosobowa grupa „antyfaszystów” z Niemiec, która postanowiła ukryć się w lokalu po zaatakowaniu polskiej grupy rekonstrukcyjnej, biorącej udział w oficjalnej defiladzie z okazji Święta Niepodległości. Po tym zdarzeniu środowisko KP odnotowało kilka głośnych incydentów, uwidaczniających niechęć sporej części społeczeństwa dla prowadzonej przez nich działalności.

Chociaż do 15 lipca został już tylko tydzień, w chwili obecnej ciężko jest stwierdzić, czy obawy Krytyki Politycznej są w pełni uzasadnione i czy poważniejsza wizyta nieproszonych gości faktycznie dojdzie do skutku. Nie ulega jednak wątpliwości, że uczestników pożegnalnego koncertu i tak może spotkać wiele niespodzianek, a jeśli potwierdzi się informacja o dość licznej grupie pragnącej pożegnać lokal „Nowy Wspaniały Świat” na swój własny, nieco odstający od wizji organizatorów koncertu sposób, tegoroczna rocznica Bitwy pod Grunwaldem może mieć bardzo wesoły przebieg.

Nie rozwodząc się dłużej nad spanikowanym środowiskiem Krytyki Politycznej, zachęcamy osoby korzystające z portalu społecznościowego Facebook do dołączenia do utworzonego na nim wydarzenia, reklamującego godne pożegnanie lokalu lewicowców na warszawskim Nowym Świecie. Odnośnik znajduje się tutaj. Jednocześnie w ramach zobrazowania emocji, jakie dotyczas budził „NWŚ” wśród wielu osób, pragniemy zaprezentować opublikowane w serwisie YouTube wideo dokumentujące przypadkowe spotkanie polskich nacjonalistów pod tymże lokalem, do którego doszło w trakcie lutowej demonstracji poparcia dla serbskiego Kosowa. Jak poinformowała część mediów, wówczas kawiarnia Krytyki Politycznej została obrzucana racami, petardami oraz innymi przedmiotami.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=knTdvWDT18M]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.