Strona główna > Polska > Aktor wyrzucony z teatru, bo nie wziął udziału w bluźnierczym przedstawieniu „Golgota Picnic”

Aktor wyrzucony z teatru, bo nie wziął udziału w bluźnierczym przedstawieniu „Golgota Picnic”

Szanowni Państwo,

po ataku na lekarzy i nauczycieli, przyszła kolej na aktora. Jak donosi KAI, „Marek Cichucki, aktor, który określił sztukę „Golgota Picnic” jako „bełkot”, został 5 sierpnia zwolniony z pracy. Od dyrektora Teatru Nowego w Łodzi usłyszał, że w teatrze „nie jest potrzebny drugi Chazan”.”

Przygotowałam list sprzeciwu wobec decyzji Dyrektora Teatru, który jest jednocześnie wyrażeniem poparcia dla postawy aktora p. Marka Cichuckiego:

http://citizengo.org/pl/10276-odmowil-udzialu-w-bluznierczym-przedstawieniu-za-co-stracil-prace-protestujemy

KAI: „Marek Cichucki zgłosił się 5 sierpnia rano do Teatru Nowego na próbę nowej, premierowej sztuki. Jednak inspicjentka przekazała mu informację, że wcześniej chce z nim rozmawiać dyrektor Zdzisław Jaskóła. W trakcie rozmowy aktor otrzymał wypowiedzenie z pracy bez obowiązku jej świadczenia aż do końca listopada 2014 r. Jego przyczyną jest „utrata zaufania”, będąca bezpośrednim skutkiem postawy Cichuckiego wobec prezentacji w Łodzi tekstu sztuki „Golgota Picnic”. „Drugi Chazan jest mi w teatrze niepotrzebny” – usłyszał aktor od Jaskóły.

Gdy pod koniec czerwca łódzki Teatr Pinokio organizował publiczne czytanie treści sztuki „Golgota Picnic”, Cichucki – mimo swojego urlopu – poszedł na próbę. Po przeczytaniu tekstu uznał, że jest to „bełkot” i podczas następującej zaraz potem lektury odmówił udziału w przedstawieniu. Zamiast tego dołączył do ludzi, którzy, w ramach protestu, przed teatrem czytali bajki (Teatr Pinokio znany był do tej pory głównie z przedstawień dla dzieci).

,Z przykrością odbieram stanowisko dyrekcji, ponieważ świadczy ono o tym, że jesteśmy bardzo daleko od próby zrozumienia postaw różnych od naszych. Powołując się na wolność słowa, robimy rzeczy, które wolność gwałcą. Co zatem z wolnością w innych płaszczyznach – np. artystycznej czy religijnej?” – pyta aktor. Jego zdaniem ,,za chwilę utkniemy w jakiejś beznadziejnej kakofonii”. ,,Pięknie jest, kiedy możemy się wypowiadać jako ludzie wolni, ale niezbędne jest, żebyśmy jako ludzie wolni, również mogli i chcieli słuchać” – podkreśla Cichucki.”

Zaprotestujmy przeciwko tej decyzji. Nie możemy pozwolić na to, aby publicznie kpiono z Jezusa, a aktor sprzeciwiający się bluźnierstwom był wyrzucony z pracy!… Jeśli nie zareagujemy, pozwolimy na dalsze bezkarne szykanowanie szlachetnych osób oraz obrażanie chrześcijan.

Podpisz list poparcia dla postawy aktora Marka Cichuckiego, który jest jednocześnie listem sprzeciwu wobec decyzji Dyrekcji Teatru.

http://citizengo.org/pl/10276-odmowil-udzialu-w-bluznierczym-przedstawieniu-za-co-stracil-prace-protestujemy

Serdecznie Państwa pozdrawiam w imieniu całego Zespołu CitizenGO,

Magdalena Korzekwa

P.S. Dziś będę miała zaszczyt spotkać osobiście Pana Profesora Bogadana Chazana, któremu przekażę tysiące Państwa listów z poparciem dla postawy Pana Profesora i wdzięcznością za nią. Podpisy pod listem poparcia złożyło aż 86.761 osób! Cieszę się, że jesteśmy tak liczną grupą, którą łączy wspólna walka o ochronę życia, rodziny i wolności, zwłaszcza wolności sumienia. Im będzie nas więcej i im bardziej aktywnie będziemy działać, tym bardziej wpłyniemy na rzeczywistość.

P.S.2 Myślami jestem ciągle na spotkaniu Ruchu Focolari w Olsztynie, który miałam radość wczoraj poznać i opowiedzieć Uczestnikom o zaangażowaniu społecznym jako wyrazie miłości. Dziękuję Organizatorom za zaproszenie i wszystkim Uczestnikom za tyle ciepłych słów i wsparcie w działalności, której się podjęłam. Dziękuję!

P.S.3. Podpisujmy list i podzielmy się informacją o nim ze znajomymi: http://citizengo.org/pl/10276-odmowil-udzialu-w-bluznierczym-przedstawieniu-za-co-stracil-prace-protestujemy.

"Goldota pinic" - tzw. "sztuka".
„Goldota pinic” – współczesna sztuka, czyli zero piękna i maximum bluźnierczej ohydy

Serdeczne podziękowania dla Andrzeja za udostępnienie materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *