Strona główna > Świat > Ukraina > „Ajdarowcy” mordowali żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy

„Ajdarowcy” mordowali żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy

Oprawcy z batalionu „Ajdar” mordowali żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, którzy chcieli się poddać.

a4,5

Przedstawiciele pospolitego ruszenia Ługańskiej Republiki Ludowej opowiedzieli, że do niewoli dostawał się jeden na dziesięciu ukraińskich żołnierzy, którzy chcieli się poddać.

Pozostałych rozstrzeliwali oprawcy z batalionu „Ajdar”. Powstańcy dowiedzieli się o tym od tych żołnierzy, którzy bez szwanku zdołali dotrzeć do pozycji zajmowanych przez Armię Ługańskiej Republiki Ludowej i którzy tam złożyli broń.

Liczby przerażają. Z 80 żołnierzy tylko 7 udało się przeżyć po tym jak zdecydowali się poddać powstańcom unikając rozstrzelania przez oprawców z „Ajdaru”.

„80 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy chciało się poddać ale ich prawie wszystkich rozwalił „Ajdar” z nac-gwardią. Opowiadał mi znajomy, mówi, nocą stali, utrzymywali jakiś punkt kontrolny czy czy jakieś umocnienie i przed nimi rozpętał się bój. Była noc, bój trwał dwie, trzy godziny. To było o drugiej w nocy a o piątej rano przyszło do nich, żeby się poddać, siedmiu ukraińskich żołnierzy. Obandażowani, w opatrunkach, wszyscy ranni. I opowiadają, że tej nocy wyszło 80 ludzi żeby się poddać, a doszło tylko siedmiu. To „Ajdar” i nac-gwardia otworzyli do nich ogień. To znaczy w swoich walili!” – opowiadali powstańcy. Batalion „Ajdar” jest „sławny” z okrucieństwa swoich oprawców. Nie raz byli oni oskarżani o grabież, morderstwa ludności cywilnej, gwałty kobiet i plądrowanie. Przypomnijmy, że w strefie tzw. operacji antyterrorystycznej, została zatrzymana grupa „ajdarowców”, którzy zajmowali się rozbojem.

Za: http://3mv.ru/publ/ajdarovcy_ubivali_soldat_vsu_chtoby_ne_sdalis_v_plen/1-1-0-41630

Data publikacji: 27.04.2015

Przekład: Szrapnel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 5 =